Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #2

Deadpool vol. 2 #2

Deadpool vol. 2 #2

"One Of Us" - part 2: "One Of Them"

Postacie
Zapowiedź

Już w drugim numerze bohater otrzymuje szansę uratowania świata. Tylko czy będzie mu się chciało dokonać tego czynu?

Cytat

Deadpool: "Losing body parts is part of the job... Get used to it. Best thing to do is just pick up what you can and hope you can get it re-attached before the flies show up. That's why it's good to have lots of spare pouches. The more pouches, the better... Right, Rob?"

Streszczenie

Statek Skrullów. Deadpool opowiada o sobie, swojej karierze jako najemnika i tym, że po inwazji kosmitów zdecydował, że chce się do nich przyłączyć. Uważa, że demonstracja na stadionie powinna była wystarczyć, aby przekonać Skrullów o jego możliwościach i jego przydatności. Kosmici proszą go o powtórzenie tego wszystkiego, tym razem do uniwersalnego translatora. Deadpool zaczyna jeszcze raz, ale okazuje się, że to jest podstęp i z urządzenia wydobywa się gaz obezwładniający. Generał Ak’strk każe przewieźć Wilsona do kwatery głównej dywizji naukowej Skrullów, aby pokrojono go na kawałki i zbadano.

Wewnątrz Góry Cheyenne w Colorado. Naukowiec badający Deadpoola stwierdza, że nie widział jeszcze nikogo, kto miałby tak silny czynnik gojący. Postanawia wysłać do dowództwa prośbę o pozwolenie na zastosowanie go w całej kolejnej partii Super-Skrullów. Po dwóch godzinach przychodzi zgoda, więc naukowiec bierze się do roboty i już następnego dnia ma do dyspozycji oddział prawie niezniszczalnych wojowników. Uważając, że Deadpool nie jest mu już potrzebny, każe go zabić, ale Wade sugeruje, żeby go wysłuchał. Tłumaczy, że jego czynnik gojący to nie wszystko – aby nowi Super-Skrullowie stali się tacy skuteczni, jak on, potrzebne są im też umiejętności Wilsona. Oferuje swoje usługi w trenowaniu nowego oddziału i przekonuje naukowca, że w ten sposób jego zasługi dla imperium będą większe.

Deadpool rozpoczyna swoje szkolenie od przetestowania nowych Super-Skrullów przeciwko starym. Okazuje się, że ci z jego czynnikiem gojącym potrafią zniszczyć przeciwników pięciokrotnie liczniejszych. Naukowiec nie jest zadowolony z utraty całego oddziału, ale Wilson mówi, że teraz może ich zastąpić jego uczniami, którzy staną się jeszcze lepsi, kiedy zaszczepi w nich trochę szaleństwa. W ciągu następnego dnia Deadpool przekazuje Super-Skrullom wiedzę na temat walki wręcz oraz uczy ich swojego poczucia humoru. Naukowcy decydują, że nowi wojownicy przez Wilsona stali się zbyt szaleni, więc decydują się ich zniszczyć. Wysyłają przeciw nim oddział starych Super-Skrullów, ale uczniowie Wade’a rozprawiają się z nimi. Zdając sobie sprawę, że tylko Deadpool może ich kontrolować, zaczynają go szukać. Wilson tymczasem dostaje się do centrum komunikacyjnego, gdzie nawiązuje kontakt ze swoim zleceniodawcą, Nickiem Furym.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #2 Deadpool vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.