Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Manifest Destiny » X-Men: Manifest Destiny #1

X-Men: Manifest Destiny #1

Postacie
Zapowiedź

Przygotujcie się na największy wstrząs w historii X-Men. Szkoła dla Młodych Talentów została zburzona. Zespół postanawia przenieść się do San Francisco. Niestety, czeka ich tam znacznie więcej niespodzianek niż zmiana kodu pocztowego.

Cytat

Emma Frost: "You are weak. Accept it."

Streszczenie

“Kill or cure” Part 1

Bobby Drake po raz kolejny sprawdza klimatyzator. W pomieszczeniu jest cieplej niż w saunie, a mimo to odczuwa on nieopisany chłód. Opal Tanaka, mocno zaniepokojona jego stanem, chce, by zwrócił się o pomoc do swych starych towarzyszy. Chłopak godzi się na to niechętnie. Jego obowiązki jako członka X-Men już raz zniszczyły ich związek. Gdy dostał drugą szansę, obiecał sobie, że nic podobnego już się nie powtórzy.

 

Henry McCoy nie ma dla nich dobrej wiadomości. Opisywane objawy są podobne do tych, które miały miejsce kilkanaście lat temu na etapie pierwszych manifestacji jego mocy. Możliwe zatem, że jego talent ewoluuje po raz kolejny. Z drugiej strony mogą mieć one związek z toksynami, którymi zainfekowała go Mystique. W obu przypadkach zaleca się przeprowadzenie dodatkowych badań. Zdalnie sterowany samolot został już po nich wysłany.

 

Młodzi dostają się na pokład. W trakcie podróży dziewczyna pyta o motywy działań Mystique. Chłopak nie umie odpowiedzieć. Nie chce też tracić czasu na zrozumienie tak socjopatycznego umysłu. Dalszą dyskusję przerywa eksplozja, w wyniku której struktura kadłuba zostaje naruszona. Chłopak stara się załatać ją ścianą lodu. Uporawszy się z tym problemem, odwraca się w stronę ukochanej. Ta zmienia formę i mierzy do niego z pistoletu. Z uśmiechem oświadcza, iż element kłamstwa zawsze dominował we wszystkich jego związkach, po czym pociąga za spust. Siła pocisku kruszy lód i wyrzuca mężczyznę na zewnątrz.

 

Kilka dni później patrol zaprzestaje poszukiwań. We wraku samolotu nie odnaleziono żadnych ciał, a żaden człowiek nie wytrzyma długo w podobnych warunkach klimatycznych. Nieopodal wyczerpany Bobby wychodzi z rzeki i pada zemdlony.

 

Part 2

Boom-Boom cieszy się z propozycji pomocy w szkole i możliwości zwiedzenia luksusowych butików w San Francisco. W jednym z nich jest świadkiem dziwnej sytuacji. Zamaskowana kobieta kradnie utarg i stara się uciec. Tabitha postanawia zatrzymać ją jedną ze swoich bomb. Niestety, nieznajoma jednym skinieniem zmusza ją do uśnięcia. Po powrocie do bazy dziewczyna nie może uwierzyć, że dala się pokonać takiej amatorce. Beast doradza jej małe śledztwo internetowe. Wkrótce dane złodziejki wyświetlają się na jednej z popularnych stron. Nuwa, na swoje nieszczęście, posiada więcej znajomych niż Boom-Boom, co stanowi dodatkową zachętę do dania jej nauczki. Uzbrojona w tą wiedzę bohaterka ponownie rusza do luksusowych dzielnic. Dość szybko napotyka się na złodziejkę, która ponownie używa na niej swych mocy. Niestety, wypita uprzednio kawa zmienia wynik pojedynku.

 

Part 3

Sala Ćwiczeń. W telepatycznym pojedynku Karma stara się przejąć kontrolę nad umysłem Emmy. Niestety, ta druga szybko rozwiewa jej nadzieje na powodzenie tej akcji. Mimo to dziewczyna próbuje dalej i po raz kolejny przegrywa z kretesem. Najwyraźniej całkowita kontrola nad swym życiem, cel, do którego dążyła od tylu lat, pozostaje nieosiągalny. Wracając do domu, jedynego bezpiecznego miejsca dla niej i dwójki młodszego rodzeństwa, ponownie analizuje ostatnie wydarzenia. Już jako dziecko obiecała sobie, że nikomu nie da się wykorzystać. Cały czas postępowała w zgodzie ze sobą. Przez innych była odbierana jako chodzący ideał potrafiący walczyć o to, w co wierzy. Jej rodzice zostali zamordowani, gdy była dzieckiem. Później los zmusił ją do zabicia własnego brata. To również jej nie złamało. Zawsze czerpała siłę z miłości młodszego rodzeństwa. Niestety, dzisiejszego wieczoru dzieci są wyjątkowo niesforne i nie chcą udać się do łóżek. Rozgoryczona ich postępowaniem Karma wpływa na ich umysły. Po chwili przerywa tą czynność świadoma tego, co uczyniła. Emma miała rację. Jeszcze nigdy nie była tak słaba. Musi kolejny raz zrobić wszystko, by odzyskać kontrolę nad swym życiem.

Autor: White King

Galeria numeru

X-Men: Manifest Destiny #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.