Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #502

Uncanny X-Men #502

Uncanny X-Men #502

"SFX" - part 3: "Beginning To See The Light"

Postacie
Zapowiedź

Myśliwi stają się zwierzyną łowną. Konflikt się zaostrza, a stawka rośnie.

Cytat

Pixie: "I just want to be a normal girl."
Wolverine: "Normal girls ain't got wings, girly-girl."
Pixie: "They broke my wings."

Streszczenie

SoMa, San Francisco. Karma próbuje przejąć kontrolę nad zbirami Kultu Hellfire, ale ich hełmy blokują jej moc. Wolverine każe jej wracać do domu, a sam z Nightcrawlerem szybko rozprawia się z napastnikami. Cyclops przypomina przyjaciołom, aby zostawili przynajmniej jednego zdolnego do mówienia, więc ci pochwytają ostatniego ze złoczyńców, który poddaje się.

Greymalkin Industries, Marin. Pixie budzi się w łóżku. Beast przynosi jej śniadanie oraz przedstawia jej gościa, Dazzler. Ali proponuje jej, żeby po wyzdrowieniu dołączyła do jej tancerzy i za pomocą wytwarzanego przez nią pyłku wzmacniała doznania widzów na koncertach.

Gdzie indziej. Cyclops z pomocą Karmy i Xionga, byłego mutanta i akupunkturzysty, dowiaduje się, gdzie znajduje się baza Kultu Hellfire. Mówi o tym Emmie i dodaje, że podczas akcji jego dziewczyna nie będzie mogła używać telepatii z powodu hełmów ich przeciwników. Scott zastanawia się również, skąd tacy ludzie jak oni mają taki sprzęt.

Pixie próbuje wymknąć się z posiadłości, ale zauważa ją Wolverine. Dziewczyna mówi mu, że nie przyjęła propozycji Dazzler i chce wracać do Oakland. Logan odwozi ją tam i pyta się, czy na pewno chce zostać ze swoimi nowymi przyjaciółmi w ich magazynie, zamiast zamieszkać z resztą X-Men. Megan odpowiada, że tak, ponieważ chce spróbować normalnego życia.

Greymalkin Industries. Emma znajduje Nightcrawlera w budowanej przez niego kapliczce i mówi mu, że będzie im potrzebny podczas ataku na Kult Hellfire teleporter, a skoro Pixie odeszła, to został tylko on.

Baza Kultu Hellfire. Red Queen zmusza Empatha, aby opowiedział jej o Emmie Frost. Manuel mówi, jak kiedyś, kiedy jeszcze należał do Hellionów, próbował zajrzeć do umysłu swojej nauczycielki, ona pozwoliła mu wejść, a chłód i okrucieństwo, które tam zobaczył, były najpiękniejszymi rzeczami, jakich kiedykolwiek doznał. Red Queen ściąga maskę, pod którą znajduje się twarz Emmy.

Na zewnątrz. Wspierani przez otaczających cały teren policjantów X-Men są gotowi do ataku. Po chwili mutanci wpadają do środka i zaczynają eliminować kolejnych przeciwników. Empath proponuje ucieczkę, ale Red Queen znika, mówiąc, że X-Men nigdy jej nie znajdą. Wolverine zauważa Manuela, ale ten zaskakuje go swoją wzmocnioną mocą i ucieka do podziemnych tuneli. Nightcrawler rusza za nim, ale również zostaje unieszkodliwiony przez Empatha. Beast, który koordynuje akcję z Marin, dziwi się, ponieważ na planach budynku nie ma żadnych tuneli, po czym ostrzega policjantów, ponad którymi właśnie przeskakuje de la Rocha na motocyklu.

Oakland. Przyjaciele Pixie wybierają się na pokaz artystyczny do Berkeley, ale dziewczyna nie jedzie z nimi: decyduje się wrócić do X-Men.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #502 Uncanny X-Men #502

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.