Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #216

X-Men: Legacy #216

Postacie
Zapowiedź

Nikt nie stworzył doskonalszej relacji mistrz/uczeń niż Charles Xavier i Scott Summers. Niestety ostatnie wydarzenia poważnie zburzyły jej solidne fundamenty. Teraz profesor żąda od podopiecznego uzewnętrznienia uczuć nagromadzonych przez te wszystkie lata. Fakty, które ujrzą światło dzienne, mogą zniszczyć ich obu.

Cytat

Profesor X:" I don't presume to speculate about how god feels."

Streszczenie

San Francisco. Z dala od zgiełku miasta w otoczeniu przyrody ponownie schodzą się drogi Charlesa Xaviera i Scotta Summersa. Cyclops nie przybył jednak na spotkanie sam - towarzyszy mu Emma Frost. Gdy po rozmowie z Cyclopsem [patrz poprzedni numer] Charles chciał odejść, telepatka postanowiła ujawnić swoją obecność. Scott i Emma zamierzają upewnić się, że w umyśle Xaviera nie pozostał żaden ślad po obecności Essexa. By tego dokonać, Frost mimo obiekcji Charlesa zabiera go w podróż do wnętrza jego własnej świadomości. Przy ukazaniu kilku ważnych i trudnych momentów z życia Xaviera, była White Queen, obserwując reakcje profesora, upewnia się, iż umysł Xaviera jest wolny od wpływu i obecności Sinistera.

Sam profesor odzyskuje wiele wspomnień, które utracił przy postrzale Bishopa. Xavier, żegnając się z dwójką mutantów, ma pewność, że jego byli podopieczni znajdują się pod dobrą opieką. Charles i Scott podają sobie dłonie na pożegnanie.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men: Legacy #216 X-Men: Legacy #216

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.