Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #126

Ultimate Spider-Man #126

Ultimate Spider-Man #126

"War Of The Symbiotes" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Stało się najgorsze: Peter Parker zmienił się w Venoma. Teraz nie tylko Silver Sable i Wild Pack polują na czarnego Spider-Mana, do pościgu przyłączają Ultimates.

Cytat

Spider-Man: "Captain America!! Are you kidding me!??! I can't eat Captain America!! I can't be known as the guy who accidentally ate Captain America."

Streszczenie

Manhattan, miesiąc temu. Opanowany przez czarny symbiont Spider-Man próbuje powstrzymać pasożyta przed przejęciem nad nim całkowitej kontroli. Zaatakowany przez Beetle’a chwyta go i wyrzuca kilka ulic dalej. Eddie Brock błaga symbionta, aby wrócił do niego, ale bezskutecznie. Wild Pack otaczają Spider-Mana i zaczynają do niego strzelać. Ten unika kul, rzuca samochodem w Silver Sable, ale zostaje trafiony przez pilotowany przez Battlestara helikopter i wbity w budynek. Parker szybko jednak kontratakuje i niszczy maszynę. Silver Sable każe swoi ludziom się wycofać, ponieważ do akcji właśnie włączają się Ultimates. Na pokrytego symbiontem Spider-Mana nie działają żądła Wasp, repulsory Iron Mana, ani strzały Hawkeye’a. Kapitan Ameryka rzuca w Petera tarczą, ale ten ją łapie w locie. Rogers skacze więc na przeciwnika. Spider-Man czuje, że symbiont każe mu go pożreć, więc wyrzuca Kapitana daleko od siebie. Wasp i Hawkeye zatrzymują Wild Pack, a Nick Fury każe Thorowi zająć się Spider-Manem. Bóg zsyła na chłopaka pioruny i uderza go tyle razy, aż ten pada nieprzytomny.

Następnego dnia Peter budzi się w swoim łóżku. May mówi mu, żeby nie wracał więcej tak późno do domu, ponieważ nie chce się o niego martwić, zwłaszcza że minionej nocy po Nowym Jorku biegał jakiś potwór. Zdziwiony Peter idzie do swojego laboratorium, gdzie okazuje się, że jego kostium i wyrzutnie sieci zniknęły. Sprawdza pocztę i zauważa, że Nick Fury przysłał mu wiadomość, aby przyszedł do niego jak najszybciej.

Triskelion. Spider-Man w zapasowym kostiumie spotyka się z Furym, Kapitanem Ameryką i Iron Manem. Mówi im, że czuje się dobrze, i pyta, co się wczoraj stało. Bohaterowie mówią, że Thor rozdzielił go od symbiontu, a potem odwieźli go do domu. Fury dodaje, że Brock im uciekł, ale mają pasożyta oraz Silver Sable i jej grupę. Spider-Man prosi, aby zniszczyli symbionta, ale Nick stwierdza, że to niemożliwe. To, co Richard Parker stworzył, szukając leku na raka, teraz stało się bronią biologiczną, którą należy dokładnie zbadać. Mówi również, iż wielu ludzi zrobi wszystko, aby zdobyć organizm i sytuacja jest na tyle poważna, że może zakończyć się kolejną wojną światową.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #126 Ultimate Spider-Man #126

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.