Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four/X-Men Annual » Ultimate Fantastic Four/X-Men Annual #1

Ultimate Fantastic Four/X-Men Annual #1

Postacie
Zapowiedź

Grupa X-Men z przyszłości przybywa do naszych czasów, aby zabić Fantastyczną Czwórkę i zapobiec Ultimatum. Kim oni są i jaką rolę odegrają w nadchodzących wydarzeniach?

Cytat

Ben Grimm: "Do you still, um... say it?"
Iron Man: "What? Oh yeah. Of course."
Ben Grimm: "Cool."
Ben Grimm i Iron Man: "IT'S CLOBBERIN' TIME!"

Streszczenie

Gdzieś na północnym Atlantykiem. Wolverine, Firestar, Ben Grimm i Kitty Pryde z przyszłości włamują się na pokład Helicarriera S.H.I.E.L.D. Ich zadaniem jest zdobycie cząsteczek Pyma, co znacznie ułatwia Logan wyczuwając zapach ich twórcy.

Budynek Baxtera, później. Sue i głowa Sentinela uruchamiają dzięki zdobytym cząsteczkom Pyma wehikuł czasu. Wtedy X-Men i Fantastyczna Czwórka zwracają się przeciwko przybyszom z przyszłości mówiąc, że nie ufają im, ponieważ ich zadaniem było zabić Reeda. Sentinel stwierdza, że być może mogą naprawić przyszłość obalając rządzącego nią tyrana, ale do tego będą potrzebować pomocy reszty buntowników uwięzionych w więzieniu w Strefie N. Kitty mówi, że wcześniej nie wspominali o takiej możliwości, ponieważ sytuacja jest trochę skomplikowana: ich przeciwnikiem jest starsza o dwadzieścia lat Susan Richards. Bohaterowie przenoszą się w przyszłość i dzielą się na dwie grupy, z których jedna rusza do Strefy N, a druga na poszukiwanie Reeda.

Budynek Baxtera, dwadzieścia lat w przyszłości. Reed stoi przed Fantastyczną Czwórką i jest zaskoczony tym, co widzi. Dowiaduje się, że Firestar zastąpiła nieżyjącego Johnny’ego, nie jest zadowolony z obecności w drużynie Namora, a Iron Man okazuje się być Benem Grimmem, który znów jest w postaci człowieka. Richards cieszy się, gdy słyszy od przyjaciela, że w końcu udało mu się przywrócić go do normalności. Susan mówi, że X-Men, którzy chcieli go zabić, to terroryści, którzy winią ją za to, jak świat zmienił się dwadzieścia lat temu po wielkiej katastrofie. Reed jednak może pomóc ich pokonać, tak samo jak wyleczył Bena i odebrać wszystkim mutantom nadludzkie moce.

Strefa N. Marvel Girl, Wolverine, głowa Sentinela, Sue i Phoenix zastanawiają się, jak dostać się do więzienia. Robot mówi, że będą musieli przebić się przez więcej takich, jak on i mówi, że ich siła leży głównie w ich kręgosłupach. Nagle pojawiają się obcy pod przywództwem Nihila, który ma zamiar pomóc, ale uważa, że posiadanie Sue po ich stronie nic im nie da, ponieważ ona jeszcze nie jest tą osobą, która zbudowała więzienie. Mówi, że przez dwadzieścia lat kobieta wiele się zmieniła, zwłaszcza po stracie brata, ale wydaje mi się, że wciąż ją kocha. Wtedy Nihil zdejmuje hełm, pod którym kryje się Reed Richards. Okazuje się, że nie ma on już mocy, ponieważ stracił je w tym samym wypadku, w którym to samo spotkało Bena, Cyclopsa, Steve’a Rogersa i wielu innych. Reed mówi Sue, że Phoenix to ich syn, Franklin oraz ostrzega ją, że niedługo w jej życiu stanie się coś, co w przyszłości jest nazywane Ultimatum, a co będzie dla niej czasem wielkiej próby.

Budynek Baxtera. Ben, Johnny, Firestar, Iceman i Kitty dostają się do wnętrza bazy Fantastycznej Czwórki, po drodze mijając pomnik Johnny’ego. Zauważają Namora, Iron Mana i dorosłą Firestar, po czym Kitty decyduje, aby Ben i Liz poszli za swoimi przyszłymi wersjami, a reszta podążyła za Atlantydą. Iron Man i Firestar okazują się być parą i mieć wątpliwości co do poczynań Susan. Ben i Liz ujawniają się i postanawiają poprosić ich o pomoc. Tymczasem Kitty, Iceman i Johnny idąc za Namorem znajdują Reeda, który wypróbowuje zbudowane przez jego przyszłą wersję urządzenie do odbieranie mocy na dorosłym Bobbym Drake’u. Kiedy Iceman zostaje zmieniony w człowieka, trójka bohaterów atakuje. Namor powstrzymuje ich dając czas Susan na ucieczkę z Reedem i maszyną. Atlantyda zostaje dopiero pokonany, kiedy dwaj Benowie i dwie Firestar przybywają reszcie na pomoc.

Strefa N. Bohaterowie atakują więzienie i walczą z Sentinelami. Marvel Girl pomaga Franklinowi kontrolować jego zdolności, co ten wykorzystuje przeciw niej przejmując jej moc Phoenix. Młody Richards okazuje się stać po stronie swojej matki, która pojawia się z Namorem i Reedem. Susan każe swojej młodszej wersji poddać się, albo jej chłopak zginie. Tymczasem Wolverine i Rogue prowadzeni przez głowę Sentinela znajdują przyszłą wersję Logana, zwaną Master Moldem i służącą jako wzorzec wszystkich robotów. Wolverine zabija go na jego prośbę, a na zewnątrz wszystkie Sentinele padają. Susan każe Phoenixowi zabić buntowników, ale ten się waha. Reed wykorzystuje to i używa na nich urządzenia odbierającego moc. Po zwycięstwie bohaterowie wypuszczają więźniów i wracają do domu.

Po powrocie do swoich czasów, Ben zastanawia się, czy on i Liz rzeczywiście mają szansę stać się parą, ale Johnny proponuje dziewczynie randkę, na którą ona się zgadza. Później, w szkole Xaviera Wolverine i Rogue godzą się, kiedy ona obiecuje więcej nie używać Banshee. A w Budynku Baxtera, Sue i Reed zastanawiają się, czy przetrwają nadchodzący kryzys. Richards mówi, że będą razem na zawsze. Storm ma nadzieję, że ma rację i wychodzi. Zostawszy sam, Reed wyciąga z szuflady pierścionek zaręczynowy.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four/X-Men Annual #1 Ultimate Fantastic Four/X-Men Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.