Avalon » Serie komiksowe » Runaways vol. 3 » Runaways vol. 3 #2

Runaways vol. 3 #2

Runaways vol. 3 #2

"Dead Wrong" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Runaways osiedlają się w Malibu, ale już pierwszego dnia czeka ich wielkie wyzwanie: niedobitki rasy Karoliny Dean przybywają na Ziemię, aby zemścić się na śmierć milionów braci, a winią za to właśnie Karolinę i Xavina.

Cytat

Nico: "Okay, the next one who interrupts spends the night in the pickle jar! And I mean that literally!"

Streszczenie

Malibu. Czwórka Majesdan, która przed chwilą wdarła się do domu Runaways, żąda wydania im Karoliny Dean, która ma odpowiedzieć za swoje czyny. Dziewczyna nie wie, o co chodzi, a po chwili zostaje pochwycona przez deHalle, a pozostali napastnicy zajmują się jej przyjaciółmi. Nico przywołuje swoją różdżkę i rzuca zaklęcie rozproszenia. Majesdanie znikają, ale jak się okazuje, nie wszyscy: jeden z nich, vaDanti, został, więc Victor obezwładnia go. Minoru każe posadzić go na krześle, do którego zostaje przywiązany. Zapytana, Karolina mówi, że nie zna napastników i nie wie, czego od niej chcieli i o jakich czynach i konsekwencjach mówili. Chłopcy zastanawiają się, gdzie zostali wysłani pozostali kosmici.

W innych częściach planety, Majesdanie zastanawiają się, co się stało. Generał znajduje się na Chińskim Murze, vaRikk w Afryce, a deHalle na jednym z kół podbiegunowych.

Malibu. Xavin pod postacią ojca rodziny ponownie uspokaja zaniepokojonych sąsiadów mówiąc, że eksplozja, którą słyszeli, została spowodowana w kuchni przez jego dzieci. Skończywszy, wraca do pozostałych, którzy próbują wyciągnąć informacje z vaDantiego. Ten w końcu wyznaje, że on i jego towarzysze chcą, aby Karolina odpowiedziała za zniszczenie Majesdane. Nico każe mu się wytłumaczyć, ale kosmita nie chce mówić, ponieważ myśli, że ona zabiła jego siostrę i resztę oddziału. Minoru wyjaśnia, że jest czarownicą i przeniosła ich gdzie indziej, ale jeżeli zaraz nie zacznie mówić, to Runaways pokażą mu, że naprawdę mogą mu zrobić krzywdę. vaDanti opowiada, że kiedy odwiedzał deHalle w jednej z pozaplanetarnych baz, Skrullowie przypuścili atak na Majesdane i zniszczyli go. Xavin mówi, że Karolina nie może być za to obwiniana, ale więzień stwierdza, że to jej ojciec powiedział Skrullom, gdzie znajduje się Majesdane, więc ona, jako jego córka, również ponosi winę. Przez komentarz Chase'a vaDanti dowiaduje się, że Xavin jest Skrullem, więc ten zmienia się w swoją prawdziwą postać i ostrzega go, aby powstrzymał swoją nienawiść i przeprosił Karolinę. Kosmita dochodzi do wniosku, że dziewczyna wciąż kolaboruje ze Skrullami, a kiedy pozostali próbują mu tłumaczyć, że Xavin i Karolina się kochają, on uznaje ten związek za coś niedopuszczalnego. Dean policzkuje go, mówi, że nie jest swoim ojcem i to nie ona w tym pokoju jest pełna nienawiści, po czym wychodzi. Nico idzie za nią i próbuje ją pocieszyć.

Chiński Mur. Statek Majesdan prawie dotarł do pozycji Generała, który zawiadamia vaRikka, że najpierw zabierze deHalle, zanim ta zamarznie.

Malibu. Nico spełnia zachcianki Molly, dekorując czarami wnętrze pokoju. Runaways zasiadają do kolacji, a Xavin wychodzi do Karoliny, która wciąż siedzi sama na zewnątrz. Pyta się jej, czy między nimi wszystko w porządku, ale dziewczyna nie jest tego pewna.

Szpital. Val Rhymin odwiedza śpiącego Boba. Mówi, że według lekarzy jego szef wyliże się z ataku serca i upadku w dużej wysokości. Dodaje, że każdemu, kto chce coś osiągnąć, zawsze stoi na drodze jakiś nieprzyjemny natręt, który mu przeszkadza. Val stwierdza, że lepiej by było, gdyby Boba tu nie było. Po chwili pacjent umiera.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Runaways vol. 3 #2 Runaways vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.