Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 3 » Squadron Supreme vol. 3 #3

Squadron Supreme vol. 3 #3

Squadron Supreme vol. 3 #3

"Power To The People!" - part 3: "Stand Or Fall!"

Postacie
Zapowiedź

Oto Arachnophilia - dziewczyna, która odkryła w sobie pajęcze zdolności i ma nadzieję, że jej życie dzięki nim nabierze rumieńców. Tymczasem Nick Fury odkrywa, dlaczego czwórka astronautów została zmieniona w coś znajomego... i fantastycznego. A podczas tego wszystkiego powraca Nighthawk.

Cytat

Fury: "And exactly who are you?"
Old Soldier: "They call me the Old Soldier."
Fury: "They?"
Old Soldier: "Well, me. It's what I call myself, sir."

Streszczenie

Baza lotnicza w Edwards. Nick Fury próbuje wytłumaczyć się kapitan Marianne Brown, że on, Arcanna Jones i Emil Burbank zostali za pomocą telepatii zmuszeni przez czwórkę astronautów do uwolnienia ich. Kobieta nie chce się dać przekonać mówiąc, że będzie miała problemy z powodu całej akcji, zwłaszcza, że Burbank znajduje się w śpiączce. Fury sugeruje, że w tej chwili ważniejsze jest schwytanie uciekinierów.

Gdzieś na pustyni, Peter Boyer wypróbowuje swoje nowe zdolności. On jako jedyny z czwórki astronautów cieszy się z tego, co się stało i chce spotkać się z przedstawicielami mediów i opowiedzieć swoją historię. Pozostali nie są zbyt chętni do tego, wciąż przeżywając swoje przemiany. Zwłaszcza Kathy Mora, która od ponad roku romansowała z Tedem Munnem i ukrywała to przed Jonem, teraz czuje się dziwnie, kiedy może przebywać w dwóch miejscach jednocześnie.

Szpital weteranów w Los Angeles. W sali, w której leży Burbank, Fury i Arcanna rozmawiają z dwoma agentami rządowymi. Nick wymiguje się od aresztowania mówiąc, że zna paru dziennikarzy telewizyjnych i szybko może wywołać skandal. Wiedząc, że Fury nie da się złamać, agenci zmuszeni są zostawić go w spokoju.

W kilku miejscach w kraju pojawiają się osoby obdarzeni mocą. Jedna z nich, Nell Ruggles mieszkająca w Eberhardt, próbuje zbadać swoje nowe zdolności w ryzykowny sposób, ale nie boi się śmierci, ponieważ w przeszłości próbowała kilka razy popełnić samobójstwo.

Chicago. Trzech młodych ludzi zamierza podpalić kościół, ale zostają powstrzymani przez Nighthawka. Richmond brutalnie się z nimi rozprawia i tylko Blur powstrzymuje go przed zabiciem ich. Później, w mieszkaniu Kyle'a, Stanley mówi mu, że od jakiegoś czasu go obserwował, a ostatnie wydarzenia w końcu skłoniły go do rozmowy. Obaj dochodzą do wniosku, że pojawienie się nowych nadludzi ma związek ze Squadronem Supreme.

Nick Fury zostaje odwiedzony przez Tuckera Forda, który teraz nazywa się Biogeneralem. Opowiada mu, że zawsze uważał Hyperiona i innych za zagrożenie, więc zbudował swoją zbroję na ewentualną walkę z nimi, ale po ostatnich wydarzeniach wydaje mu się, że źródłem jego przebłysku geniuszu może być ta sama rzecz, która dała moce innym ludziom. Mówi, że jego zbroja wciąż nie jest do końca stabilna, ale pomimo tego zamierza zaoferować swoje usługi Nickowi. Chwilę później asystentka Fury'ego wprowadza pułkownika Blaira i ubranego w amerykańską flagę człowieka nazywającego się Old Soldierem.

Nowy Jork. Blur spotyka się z Arcanną, rozmawia z nią o nowych super-ludziach i dowiaduje się od niej o czwórce astronautów. Później dowiadują się, że Emil Burbank wybudza się ze śpiączki i wyruszają do Los Angeles. Tam Arcanna zawiadamia Fury'ego o odzyskaniu przytomności przez doktora.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 3 #3 Squadron Supreme vol. 3 #3 Squadron Supreme vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.