Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men/Fantastic Four Annual » Ultimate X-Men/Fantastic Four Annual #1

Ultimate X-Men/Fantastic Four Annual #1

Postacie
Zapowiedź

Kiedy X-Men z przyszłości przybywają, aby zabić Fantastyczną Czwórkę, kto może im pomóc? Oczywiście, że Fantastyczna Czwórka z tej samej przyszłości.

Cytat

Johnny Storm: "Is everything all right? It sounded like a train crashed into our building. What the...? A train crashed into our building!"

Streszczenie

Nowy Jork, dwadzieścia lat w przyszłości. Wolverine, Kapitan Ameryka, Kitty Pryde, Rogue i Phoenix dostają się do pociągu i każą ludziom go opuścić. Po obezwładnieniu strażników Rogue pyta Logana, czy to się uda, na co ten mówi, że jeżeli nie, to zginą tak jak pozostali, po czym całuje ją. Rozpędzony pociąg wypada z torów i wbija się w Budynek Baxtera.

Teraz. Sue Storm denerwuje się na Reeda Richardsa, ponieważ ten zamiast przygotowywać się do randki, na którą dała się zaprosić, zajmuje się pracą. Chłopak daje jej kwiaty i mówi, że wszystko już załatwił, ale ona uważa, że Reed użył do tego wehikułu czasu, którego jeszcze nie wyłączył. Richards jest zdziwiony, ponieważ nie uruchamiał maszyny. Po chwili w laboratorium pojawia się pociąg. Do pokoju wbiegają zaalarmowani hałasem Johnny i Ben. Z pojazdu wyłania się piątka z przyszłości i mówi im, że w ich czasie mutanci są ścigani, więzieni i zabijani i aby to przerwać, muszą zabić Reeda. Kapitan Ameryka rzuca go na pazury Wolverine’a, ale Richards nie ginie. Fantastyczna Czwórka walczy z przybyszami, ale ci dzięki Phoenixowi porywają Reeda i uciekają z Budynku Baxtera.

Szkoła Xaviera. Rogue próbuje przeprosić Wolverine’a za użycie Banshee, mówiąc, że dzięki narkotykowi mogła dotykać innych ludzi. Ten jednak jest wciąż zdenerwowany tym, że Banshee było tworzone przy wykorzystaniu jego DNA. Po chwili oboje zostają wezwani przez Marvel Girl. Okazuje się, że do szkoły przybyła Fantastyczna Czwórka z prośbą o pomoc. Jean przekazuje Loganowi i Rogue ich wspomnienia i ci dziwią się, widząc swoje starsze wersje. Marvel Girl, używając mocy Phoenix, szuka przybyszów z przyszłości: nie może znaleźć drugiego Wolverine’a, tylko Rogue, która okazuje się być w Budynku Baxtera. Sue orientuje się, że ucieczka z porwanym Reedem, którą widziała, była telepatyczną iluzją. X-Men i Fantastyczna Czwórka ruszają w drogę.

Budynek Baxtera. Phoenix próbuje zabić Reeda, ale póki co sprawia mu jedynie ogromny ból. Kapitan i Wolverine zostawiają ich samych. Richards mówi chłopakowi, że widział wiele alternatywnych wersji swojej rodziny i wie, iż ma do czynienia ze swoim synem, Franklinem. Ten nagle zostaje przebity pazurami przez Wolverine’a. Kapitan, Rogue i Kitty przybiegają i orientują się, że Logan to naprawdę Sentinel, który natychmiast się duplikuje. Rozpoczyna się walka.

X-Men i Fantastyczna Czwórka docierają do Budynku Baxtera. Znajdują ciało Rogue i umierającego Kapitana, który okazuje się być Scottem Summersem. Marvel Girl odkrywa, że on nie jest mutantem. Mężczyzna opowiada, że stracił moc w tym samym momencie, co ona oraz Steve Rogers, który w mgnieniu oka zestarzał się i zmarł. Summers również umiera, a Kitty i ranny Franklin pokazują głowę Sentinela i mówią, że Wolverine okazał się zdrajcą. Wciąż funkcjonujący robot mówi, że nie zrobiłby Rogue krzywdy, ponieważ ją kochał: to władcy z przyszłości użyli Wolverine'a jako wzorca dla swoich Sentineli, ale to nie on ich zawiadomił o misji mutantów. Phoenix mówi, że Reed został zabrany do ich czasów, więc bohaterowie decydują się wyruszyć w przyszłość i go uratować.

Dwadzieścia lat w przyszłości. Iceman zostaje pochwycony przez oddział Sentineli i zabrany do celi w Budynku Baxtera. Reed, który również tam przebywa, uwalnia się i zmierza do wehikułu czasu. Nagle zauważa ognistą postać i myśli, że to Johnny, ale okazuje się, że ma do czynienia z Firestar. Kobiecie towarzyszy reszta Fantastycznej Czwórki z przyszłości: Sue, Namor i Iron Man.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate X-Men/Fantastic Four Annual #1 Ultimate X-Men/Fantastic Four Annual #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.