Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 2 » Incredible Hulk vol. 2 #345

Incredible Hulk vol. 2 #345

Incredible Hulk vol. 2 #345

"Closing Curtain"

Postacie
Cytat

Leader: "Ah, Leader, old man, you've outdone yourself! Banner and company, the entire town...they'll be running around like mice in a maze, while you've had time to plan everything in leisure. And just think... Your mother wanted you to be a plumber."

Streszczenie

Kościół w Middletown w stanie Arizona. Ojciec Jason McCall stara się pocieszyć nielicznych wiernych kazaniem poruszającym temat coraz gorszego stanu, w którym znajduje się ich upadająca mieścina. Po mszy dzwoni do niego jego kościelny zwierzchnik. Interesują go finansowe nadużycia, które zauważono w parafii.

Gdzieś indziej w Middletown. Mąż budzi Diane Davids. Kobieta ma już dość swojej pracy adwokata broniącego marnych ludzi w jeszcze marniejszym miasteczku.

Jeszcze gdzieś indziej w Middletown. Rodzice Jess Harrison nie chcą, by więcej spotykała się ze swoim chłopakiem, Lou. Wściekła dziewczyna szybko wychodzi z domu, nie wzbudzając praktycznie żadnej reakcji rodziców. Jej ojciec spokojnie czyta gazetę, w której wyjątkowo nie ma żadnych ciekawych informacji.

Gdzieś niedaleko Middletown płonie ciężarówka dostarczająca Phoenix Sun. Na pierwszej stronie palących się gazet jest artykuł na temat kradzieży bomb gamma. Obserwujący to w swojej bazie Leader jest zadowolony. Pierwsza część jego planu się udała.

Gdy Rick Jones dowiaduje się o ciąży Betty, wydaje okrzyk zdumienia. Prowadzący van Clay hamuje z piskiem opon i chwytając za broń przeskakuje na tył pojazdu by dowiedzieć się, co się dzieje. Słysząc nowiny gratuluje swoim przyjaciołom. Banner zauważa, iż Betty nie wygląda na specjalnie szczęśliwą. Nagle Quartermain wszystkich ucisza. W radiu podają ważny komunikat. Z bazy w Yumie ukradziono bomby gamma.

Sprzedawca encyklopedii Burt Horowitz wjeżdża samochodem do Middletown. Zatrzymuje się koło mężczyzn zakopujących jakieś skrzynki na skraju miasta. Nie są oni zainteresowani towarem Burta, więc ten rusza w dalszą drogę. Zauważa, że radio w jego aucie nie działa.

Leader śmieje się sam do siebie. Podstęp z radiem również mu się udał.

Van z Brucem i resztą dociera do zrujnowanej bazy w Yumie. Clay wyciąga swoją legitymację S.H.I.E.L.D. i wojsko pozwala mu się rozejrzeć. Personel bazy pokazuje Quartermainowi i jego towarzyszom nagranie z ataku na bazę. Bruce i Rick rozpoznają w atakujących LaRoquette'a oraz Saundersa [byłych członków oddziału Hulkbusters – Don David].

Rock i Redeemer z łatwością pokonują robota wyglądającego jak Hulk. Niecierpliwi ich czekanie na prawdziwego przeciwnika. Saundersa zwłaszcza niepokoi to, iż muszą pilnować bomby gamma. Leader obserwujący swoich agentów na monitorze uspokaja ich. Mydlenie im oczu to kolejna część jego planu.

Bruce i reszta opuszczają Yumę. Clay sugeruje, by po zmroku Hulk wrócił do bazy w celu zniszczenia pozostałych bomb gamma. Banner niespodziewanie łatwo się zgadza. Nagle w pokładowym radio słychać głos Leadera. Oznajmia on, że bomba gamma, którą ukradł, jest ukryta gdzieś w pobliskim mieście Middletown. Wybuchnie dokładnie o dziesiątej wieczór, o ile wcześniej ktoś jej nie odnajdzie i nie rozbroi. Clay i Rick podejrzewają, iż Sterns blefuje. Bruce nie chce jednak ryzykować i każe im jechać do Middletown.

Szkoła średnia w Middletown. Jess skarży się na rodziców swojemu chłopakowi Lou Lembertowi. Ten proponuje, by dzisiaj wieczorem zostawili wszystko to za sobą i uciekli z miasta. Dziewczyna zgadza się. Z okna szkoły parę obserwuje dyrektor, który wykonuje telefon do matki dziewczyny.

Zdenerwowana po rozmowie matka Jess otwiera drzwi pukającemu Burtowi. Na nieszczęście sprzedawcy encyklopedii zamyka mu je przed nosem równie szybko, trafiając go w twarz. Krwawiący mężczyzna rozważa zmianę zawodu.

Sala sądowa w Middletown. Diane broni mężczyzny oskarżonego o pięć gwałtów, napaść i pobicie. Niespodziewanie adwokatka oznajmia, że jej klient jest winny. Sędzia uznaje takie zachowanie za obrazę sądu i zamyka ją w areszcie.

Ojciec McCall modli się przed ołtarzem. Był pewien, iż zdąży zwrócić pieniądze, zanim ktokolwiek to zauważy. Teraz prosi Boga o radę.

Banner i jego towarzysze wjeżdżają do Middletown. Na skraju miasteczka mijają kończących pracę robotników. Przez krótką chwilę ten widok przyciąga uwagę Bruce'a.

Zakopanie generatorów przez nieświadomych robotników było kolejnym punktem w planie Leadera.

Ratusz w Middletown. Burmistrz Redward i sędzia rozmawiają na temat ostatniego zajścia w sądzie. Nagle do biura wbiega Clay i reszta. Quartermain powołując się na S.H.I.E.L.D. żąda ewakuowania miasta ze względu na zagrożenie bombowe po ataku na bazę w Yumie. Burmistrz nie wierzy w ani jedno słowo. Zauważa, iż w gazetach nie ma na ten temat żadnej wzmianki. Również telewizja nie potwierdza słów Clay'a, gdyż na ekranie telewizora pojawia się komunikat o problemach z nadawaniem. Mimo wszystko Redward postanawia zadzwonić do bazy w Yumie. Tam jednak informują go, iż nie było żadnego ataku. Gdy zaś pyta o S.H.I.E.L.D., wyjaśniają, że organizacja została rozwiązana lata temu. Banner wyrywa słuchawkę burmistrzowi i wrzeszczy na Leadera. Istotnie po drugiej stroni linii siedzi Sterns, który przed odłożeniem słuchawki radzi Bruce'owi, by lepiej opuścił miasto, o ile nie chce zakosztować po raz kolejny promieniowania gamma. Redward tymczasem traci cierpliwość i rozkazuje przybyszom wynosić się, zanim każe ich aresztować.

Chwilę później. Van S.H.I.E.L.D. krąży ulicami Middletown, nadając komunikat o nieuchronnym zagrożeniu i potrzebie ewakuacji. W odpowiedzi Leader nadaje w lokalnej telewizji sfałszowany komunikat ostrzegający przed podejrzanymi osobnikami chcącymi wywołać panikę w mieście. Sterns jest przygotowany na każdą ewentualność.

Areszt. Diane rozmawia ze swoim mężem. W rozmowie przeszkadza jej ciągle nadawany przez Clay'a komunikat. Strażnik wyjaśnia, że szeryf niedługo zajmie się sprawą.

Radiowóz zaczyna ścigać vana. Akurat zapada zmrok, więc Banner zmienia się w Hulka. Następnie wyskakuje z pojazdu prosto na maskę samochodu policyjnego. Policjanci zatrzymują się i uciekają przerażeni. Quartermain zauważył w tym czasie podejrzanie wyglądającą opuszczoną fabrykę tekstylną. Powracający Hulk każe mu jednak wejść do vana, chwyta tenże i skokiem opuszcza granice miasta. Zostawia pojazd unieruchomiony w bezpiecznym miejscu i wraca z powrotem do Middletown. Tymczasem Clay wiedząc, czym to może dla niego grozić [S.H.I.E.L.D. ściga go, odkąd zbuntował się i postanowił pomóc Hulkowi oraz Jonesowi odnaleźć i zniszczyć skład rządowych bomb gamma w The Incredible Hulk vol.2 #337 – Don David] postanawia wezwać S.H.I.E.L.D..

Hulk przebija się przez bramę do opuszczonej fabryki tekstylnej. Znajduje tam taśmę z wiadomością od Leadera [nagrał ją w The Incredible Hulk vol.2 #342 – Don David].

Burt targa po kolei wszystkie swoje encyklopedie. Jess czeka na swojego chłopaka Lou. Ojciec McCall stara dodzwonić się do swoich kościelnych zwierzchników, by przyznać się do nadużyć, lecz telefony nie działają. Diane siedzi zamyślona w celi.

Zasłuchany Hulk nie zauważa, jak od tyłu zachodzą go Rock i Redeemer. Uderzają jednocześnie i przez pewien czas udaje im się skutecznie atakować szarego giganta. To jednak tylko bardziej go rozwściecza. Rzuca się on na LaRoquette'a i zmusza przeciwników do ucieczki i przegrupowania.

Clay wychodzi z vana i informuje Ricka oraz Betty, że S.H.I.E.L.D. przybędzie do Middletown w ciągu godziny.

Hulk podkrada się do Saundersa i obala go na ziemię. Na jego ratunek błyskawicznie przylatuje Rock, który zaczyna wirować z wielką szybkością. Hulk rzuca w niego Redeemerem. Ten pada unieszkodliwiony, a LaRoquette zatrzymuje się zaszokowany rozwojem sytuacji. Szary kolos tylko na to czekał. Błyskawicznie rzuca się na przeciwnika. Ten jednak zmienia swoją formę i wielkie kamienna łapska zaciskają się na ciele Hulka. Jednak szary kolos szybko wyzwala się, wyrywając kamienną kończynę przeciwnika. Następnie raz za razem uderza jego ciałem o ziemię. Zabawę przerywa mu pojawienie się Leadera, który teleportuje się koło ukrytej bomby gamma. Nagle Sterns znacznie zwiększa swoje rozmiary. Hulk nie potrafi nawiązać wyrównanej walki z znacznie większym przeciwnikiem. Gdy ten miażdży go stopą, szary gigant zastanawia się, skąd Leader ma taką moc. Podejrzewa podstęp i klaska, wytwarzając potężną falę uderzeniową. Rzeczywiście, olbrzymi Leader okazuje się być tylko iluzją, która miała zatrzymać go na tyle, aż Rock dojdzie do siebie. Już normalnych rozmiarów Sterns ostrzega Hulka, że LaRoquette właśnie zachodzi go od tyłu. Szary gigant nie ma zamiaru nabrać się na tak marną sztuczkę. Niespodziewanie oderwany przez niego kamienny fragment Rocka przebija go. Leader teleportuje się wraz ze swoimi rannymi agentami, zostawiając mocno krwawiącego Hulka. Szary gigant próbuje doczołgać się do bomby, do wybuchu której zostały dwie i pół godziny.

Strażnik wypuszcza Diane z celi. Jess ciągle czeka na swojego chłopaka. Ojciec McCall postanawia zadzwonić później do swoich przełożonych. Burt wsiada do samochodu, by opuścić Middletown.

Nick Fury powstrzymuje agenta Trumpa przed aresztowaniem Clay'a. Pyta go, gdzie jest bomba gamma. Quartermain uspokaja go mówiąc, że mają jeszcze dwie godziny, zanim wybuchnie.

Leader niecierpliwi się. Postanawia uruchomić generatory, które robotnicy zakopali na obrzeżach miasta. Pole siłowe odcina Middletown od oddziałów S.H.I.E.L.D.. Samochód Horowitza niemal rozbija się na nim.

Hulk doczołguje się do bomby. Jego radość trawa krótko, gdyż Leader zmienia czas do wybuchu. Na liczniku pozostało pięć sekund. Szary gigant jest w stanie tylko cicho wypowiedzieć imię Betty. Chwilę po tym na oczach Clay'a, Ricka i Betty następuje wielki wybuch, zmiatający Middletown z powierzchni ziemi.

Autor: Don David

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 2 #345

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.