Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk: Future Imperfect » Incredible Hulk: Future Imperfect #2

Incredible Hulk: Future Imperfect #2

Incredible Hulk: Future Imperfect #2

"Future Imperfect" - part 2 of 2

Postacie
Cytat

Janis: "But gramps says we have to faith."

Scooter: "Janis…Gramps couldn't remember his own name this morning. And he called me "Elvis"."

Streszczenie

Buntownicy czekają na zewnątrz tunelu wykopanego przez Maestro. Plan był prosty - zostawić Hulka sam na sam ze swoją przyszłą wersją i pozwolić mu z nią skończyć. Ale kiedy pobity Hulk wylatuje na powierzchnię, wyrzucony mocarnym ciosem, staje się jasne, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Zwłaszcza, że Maestro wyskakuje zaraz za nim i dalej zaczyna go tłuc. A gdy Hulk przechodzi do kontrofensywy, łapie przypadkową kobietę i grozi, że ją rozerwie na strzępy. Bohater stwierdza, że Maestro boi się walczyć z nim uczciwie, a dla dziewczyny i tak lepiej będzie zginać, niż żyć w tym świecie. Maestro nie daje się jednak nabrać na jego blef i chce walnąć zakładniczką o ziemię, a gdy Hulk rzuca się na ratunek, puszcza ją i znowu zaczyna go tłuc. Tymczasem buntownicy zbierają broń z zabitych strażników, Wszystko idzie zgodnie z planami. Tymczasem Maestro wykorzystuje chwilę, aby pokpić z planu buntowników. Gdyby sprowadzili Thora, Fantastic Four, albo chociaż Wild Mana to może mieliby szansę na zwycięstwo. Ale wszystkie zagrania Hulka zna na pamięć i może przewidzieć jego ruchy z wyprzedzeniem. Co udowadnia, z gracją unikając jego ataków i wykręcając mu rękę. Hulkowi udaje mu się jednak go zaskoczyć, za pomocą ciosu w „klejnoty rodowe”. Rzuca tyranem o budynek, ale gdy ten się zawala, zdaje sobie sprawę, że w środku byli ludzie. Gdy wygrzebuje ofiary z gruzów, Maestro nagle skacze na niego od tyłu i skręca kark. Gdy Banner traci świadomość, tyran radzi mu się nie cieszyć, że jego śmierć to śmierć ich obu - nie pozwoli by śmiał się ostatni.

 

W kryjówce buntowników Rick zapewnia wnuczkę, że wszystko będzie dobrze - Hulk przetrwał gorsze rzeczy. Część jego ludzi nie jest pewna, czy jakikolwiek z ich planów wypali, a stan umysłu Ricka jeszcze ich w tym utwierdza.

 

Hulk budzi się i początkowo bierze stojącą przed nim dziewczynę za Betty. Okazuje się jednak, że to niewolnica Maestro, a on znajduje się w pałacu wroga. Jego kark będzie się regenerował powoli i póki co jest sparaliżowany, a ona ma mu zapewnić wszelkie wygody. Nagle zaczyna się rozbierać, mimo protestów Hulka. A gdy posuwa się dalej, Banner bezskutecznie krzyczy, żeby przestała. Maestro tłumaczy swojemu ministrowi, że zaznajamia ich gościa z bólem bycia bezsilnym i smakowania niechcianych przyjemności, które wywołują wielkie poczucie winy. Wysyła kolejne nałożnice, aby wzmocnić torturę - jak już ma zabijać Hulka, to z klasą.

 

W nocy z pałacu tyrana zastaje wyrzucone martwe ciała. Buntownicy przeganiają chcących je przeszukać żebraków. Skooter upewnia się, że to Pizfiz, a raczej to co z niego zostało. Wrzeszczy, że Maestro za to zapłaci, nie przejmując się, że ktoś może go usłyszeć - i tak dla ludzi Maestro są niczym.

 

Maestro odwiedza przykutego do specjalnego wózka Hulka, który grozi, że gdyby mógł, zabiłby się w tej chwili, aby tylko on się nie narodził. Tyran wkłada mu w dłoń specjalny pistolet i proponuje strzelić sobie w głowę, jeśli ma tyle odwagi. Ostrzega tylko, że to nic nie da - ponieważ nie ma wspomnień o tym wydarzeniu, podejrzewa, że przybycie Hulka z przeszłości zamieniło jego czas w alternatywną rzeczywistość i uczyniło ich losy niezależnymi od siebie. Hulk się z nim nie zgadza i obaj wdają się w dysputę ale w końcu to Maestro wygrywa - Hulk upuszcza pistolet.

 

Jakiś czas później Maestro z zabranym do towarzystwa unieruchomionym Hulkiem, odwiedza rolniczą wioskę za miastem, której pozwala się rozwijać w zamian za daninę. Tym razem żąda Char - córki wodza wioski. Choć starzec zaczyna płakać, dziewczyna posłusznie odchodzi z nim. Z daleka orszak tyrana obserwują buntownicy. Skooter zastanawia się, czy nie powinni byli sprowadzić innych bohaterów z przeszłości, ale Janis przypomina mu, że nie mają tyle energii dla wehikułu. Muszą liczyć, że Hulkowi się uda.

 

Parę dni później Hulk chodzi już o kulach. Maestro dokucza mu, przyrównując jedną ze swoich niewolnic do Betty - jest równie piękna, ale ma tę zaletę, że robi to, co jej każe, a nie to, co jej się podoba. Zapewnia też, że z czasem dojdzie do siebie - pamięta jak długo sam leczył się po skręceniu karku [Proteus skręcił mu kark, gdy Exiles odwiedzili przeszłość tego świata w Exiles #79-80 - Demo]. A kiedy wydobrzeje, mogą rządzić razem - nic nie jest winny ludzkości, a w przyszłości wszyscy jego przyjaciele go zdradzą. Ludzkość sama doprowadzi się do zagłady, a on przeżyje tylko dlatego, że nie było go na miejscach wybuchu bomb i stanie nim. Wiec może lepiej zasiąść na tronie od razu ? Hulk zapewnia, że to przemyśli.

 

Minister zakrada się w nocy do komnaty Hulka i chce strzelić mu w głowę. Nagle od tyłu zachodzi go Janis, a Hulk wstaje i zapewnia, że nic by w ten sposób nie osiągnął - Maestro miał rację, ich losy nie są połączone. Za to mylił się, myśląc, że zdoła kontrolować każdy jego ruch - Hulk nie tylko wydobrzał szybciej niż się zdawało, ale też zdążył wykopać tunel, którym buntownicy przedostali się do pałacu. Teraz zrealizują plan B - zmuszają ministra, aby zaprowadził ich tajnym tunelem do komnaty Maestro, ale gdy Hulk wywarza do niej drzwi, zostaje trafiony potężną wiązką energii. Uzbrojony w jeden z przedśmiertnych wynalazków Forge’a Maestro śmieje się, że przewidział to wszystko i teraz może wykończyć swoich wrogów. Zaczyna się bitwa buntowników i straży pałacowej, gdy nagle Maestro zauważa, że ciało Hulka zniknęło, pozostawiając po sobie ślad z zielonej krwi. Minister zachęca go, aby ruszył za Hulkiem, ale wcześniej tyran każe go za próbę wymazania z istnienia - śmiercią. W czasie gdy obie grupy demolują w walce pałac, Maestro podąża za śladem Hulka do tunelu, narzekając, że bohater okazał się wielkim rozczarowaniem.

 

Janis ratuje Char przed upadającą kolumną. Zaraz jednak bierze ją na muszkę jeden ze strażników, ale przywala mu warkoczem i ucieka z dziewczyną.

 

Maestro idzie śladem Hulka, gdy nagle słyszy dziwnie znajomą muzykę. Spodziewając się pułapki dociera do sali z pamiątkami, gdzie zastaje Ricka. Staruszek żałuje, że Bruce stał się takim draniem, a ten uznaje, że czas zrobić mu przysługę i zabić. Gdy uderza, Rick próbuje zasłonić się tarczą Captaina America, ale siła ciosu i tak posyła go do tyłu, wprost na pazury szkieletu Wolverine’a. Chwilę nieuwagi Maestro wykorzystuje Hulk, który ciska tarczą w jego tors i próbuje go przepołowić. Maestro odrzuca go do tyłu, zauważając, że tarcza Rogersa pierwszy raz była dla niego groźna. Co innego Mjolnir, którego chce użyć przeciw Hulkowi. Ale mimo całej swej siły, nie może go podnieść - nie jest godny. Hulk ciska tyranem w półkę z prochami, które wysypują się i oślepiają go na chwile. Dalej atakuje, krzycząc jakim napawa go obrzydzeniem, ale po chwili Maestro oddaje ciosy z nawiązką. Ranny Hulk próbuje się odczołgać, a Maestro idzie za nim i wścieka się, że mogąc być czczonym jak bóg, wybrał głupie poświęcenie. Zamierza zabić bohatera, ale wcześniej zmusić, żeby przyznał, że to on jest przyszłością i doskonałym tworem ewolucji. Nagle Hulk wdraża plan C - aktywuje wehikuł czasu. Maszyna przenosi przerażonego Maestro daleko stąd. Chwilę później zjawiają się buntownicy, aby zobaczyć, jak Rick umiera w ramionach Hulka, żegnając się z przyjacielem i wnuczką.

 

Inne miejsce, inny czas. Zaraz po pojawieniu się Maestro wyśmiewa plan Hulka - jeżeli jest w przeszłości, znajdzie go i zabije, a jeżeli w przyszłości, znów ją podbije. Nagle zauważa mężczyznę w płaszczu laboratoryjnym biegnącym w stronę jakiegoś nastolatka i krzyczącym że zaraz wybuchnie bomba. Zbyt późno zdaje sobie sprawę gdzie jest. Bomba gamma wybucha, napromieniowując Bruce’a Bannera i rozrywając Maestro na strzępy.

 

Hulk i Janis urządzają pogrzeb Ricka. Jego ciało zostało skremowane, a Bruce wysypuje prochy na tarczę Rogersa, którą ciska najdalej jak potrafi. Żegna się z przyjacielem. Zobaczą się w przeszłości.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Incredible Hulk: Future Imperfect #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.