Avalon » Serie komiksowe » Banner » Banner #2

Banner #2

Banner #2

Part 2 of 4

Postacie
Cytat

Leonard rozkazując atak na Hulka: "Captain, let's leave the poor innocent Earth out of it this time. Tap him on the shoulder."

Streszczenie

Słoneczny dzień, chmury przesuwają się po niebie, gnane wiatrem. Na szczycie najwyższej skały w okolicy stoi mocno zdenerwowany Hulk. Z obrzydzeniem wypluwa zdeformowany kawałek metalu. Zszokowany odkrywa w swojej dłoni rewolwer, z którego lufy wydobywają się kłęby dymu. Dociera do niego, kto jest za to odpowiedzialny. Miażdży pistolet w rękach, wykrzykuje imię swojego wroga. Wściekły uderza pięściami w skałę pod sobą, krusząc ją na miejscu.

Obóz wojskowy. Żołnierz wchodzi do namiotu doktora Samsona, informując o aktywności sejsmicznej zanotowanej niedaleko, bo tylko trzy stopnie nad zachód od ich aktualnej pozycji. Są to najwyraźniej odbicia fali uderzeniowej skierowanej na grunt. Samson nie zwracając uwagi na to, że broń nie została jeszcze przetestowana, nakazuje ruszać.

Po dotarciu na miejsce widzą Hulka rytmicznie walącego pięściami w ziemię. Samson każe atakować.

Jeden ze śmigłowców wystrzeliwuje rakietę prosto w ziemię pod Goliatem, tak że obsypuje go chmura okruchów skalnych.

Pilot informuje Samsona, że Hulk właśnie wściekł się na ziemię za to, że wybuchła mu w twarz. Z uśmiechem politowania na twarzy rozkazuje powtórzyć atak.

Kolejny z helikopterów wystrzeliwuje rakietę. Hulk odwraca się, słysząc zbliżający się huk, tak że pocisk trafia go w twarz. Eksplozja powala go na ziemię.

Helikoptery ustawiają się w zsynchronizowany klucz, obniżają lot i raz z jednej, raz z drugiej strony mijają Hulka. Gigant nie może złapać żadnego z pojazdów. Dowódca Kier słyszy głos Leonarda w radiostacji - ma obniżyć lot i otworzyć ogień do zdezorientowanego Hulka. Podlatuje jednak zbyt nisko. Dowódca stara się powstrzymać pilota... Zielony Goliat już jest w powietrzu. Wbija się. Rozbija kabinę i wywleka pilota i strzelca z foteli. Wirniki tną powietrze. Helikopter zatacza koła. W końcu z hukiem uderza w ziemię.

Na pokładzie. Samson dowiaduje się, że broń jeszcze nie jest przygotowana. Po chwili zastanowienia nakazuje pilotowi, by zbliżył się do Hulka jak może najbardziej.

Gigant skacze po wraku, miażdżąc jego pozostałości. Nagle jeden z helikopterów odrywa się od innych i podlatuje do niego. Drzwiczki umieszczone na podłodze pojazdu otwierają się. Doctor Samson utrzymując się nogami na pokładzie opuszcza się i rozpędzony uderza Zielonego Goliata pięściami w brzuch, wyrzucając go w powietrze. Hulk koziołkuje kilkanaście metrów w powietrze, zatrzymuje się na skałach, zamieniając je w kupkę kamieni.

Samson po powrocie na pokład dowiaduje się, że broń jest już gotowa. Przez radiostację wydaje rozkaz.

Dowódca Pik wysuwa się na czoło szyku, wystrzeliwuje pocisk zakończony kulistym pojemnikiem. Rakieta trafia giganta, spowijając go szarym, gryzącym dymem, lecz nie przynosi żadnych innych widocznych skutków. Dowódca Pik nie zauważa, że za bardzo obniżył lot. Hulk już jest w powietrzu. Kolejny śmigłowiec zostaje rozszarpany jeszcze w powietrzu i ostatecznie zdemolowany po upadku na ziemię.

Samson rozkazuje wycofać się. Pilot jego śmigłowca protestuje - nie mogą tak zostawić kogoś, kto... Poza tym nie udało im się jeszcze niczego zrobić. Helikoptery zawracają. Leonard oznajmia, że cel został wykonany - po prostu pilot o niczym nie ma pojęcia.

Autor: Spence

Galeria numeru

Banner #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.