Avalon » Serie komiksowe » X-Calibre » X-Calibre #4

X-Calibre #4

X-Calibre #4

"On Fire"

Postacie
Cytat

Damask do Nightcrawlera: "I don't think I like your mother."
Nightcrawler: "I don't think you're supposed to like her."

Streszczenie

Avalon. Grupa X-Calibre przygotowuje się do obrony kryjówki przed atakiem sił wysłanych przez Apocalypse'a. W celu poszerzenia swej wiedzy na temat nadchodzącego niebezpieczeństwa Mystique zwraca się do Damask z prośbą o informacje na temat wojsk Lorda. Rozmowa ta nie trwa jednak długo, bo przerywa ją nieoczekiwanie Switchback. Ciało mutantki przemieszcza sie nagle z miejsca w miejsce w błyskawicznym tempie. Kobieta informuje towarzyszy, że właśnie skorzystała ze swej umiejętności cofania się w czasoprzestrzeni. Switchback może przenieść się zaledwie kilka sekund wstecz, ale zdaje się jej to pomóc przy dziwnym bólu głowy. Raven radzi dziewczynie, by następnym razem ostrzegła towarzyszy przed użyciem swych mocy. Grupa postanawia powrócić do wioski i podjąć kolejne starania w przekonaniu Destiny do podróży do Ameryki.

Osada okazuje się być kompletnie zdewastowana. Wielu uchodźców zostało poważnie rannych na skutek ataku Dead Man Wade'a. Na szczeście wśród nich nie znalazła się ani Destiny ani jej przybrany syn - Douglas. Bezduszne podejście Mystique do dramatów rannych i umierających ludzi spotyka się z dezaprobatą ze strony Ramseya. Chłopak dziwi się, w jaki sposób tak okrutna osoba jak Raven mogła być kiedykolwiek przyjaciółką jego matki. W ostrej wymianie zdań wychodzi na jaw, że syn Destiny także jest mutantem. Dzięki jego zdolnościom ludzie z różnych krajów zamieszkujący Avalon mogą się porozumiewać. To skutek swoistego pola wytwarzanego przez Douglasa, pozwalającego przełamywać bariery językowe. Chłopak ponadto jest przekonany, że jego matka nigdy nie zgodzi się na podróż do Ameryki w celu potwierdzenia bzdurnej, jego zdaniem, historii o alternatywnych rzeczywistościach i możliwości ocalenia świata przed tyranią Apocalypse'a. Switchback przekonuje Ramseya, że na tym świecie istnieje wiele rzeczy, które mogłyby się zdawać nieprawdopodobne. Dziewczyna przywołuje w tym celu przykład samego Avalonu - tropikalnej krainy położonej w samym centrum Antarktyki. Rozmowę trójki przerywa hałas dochodzący z innej cześci osady. Jej źródłem okazuje się być mutantka Wendy - jedna z mieszkanek Avalonu posiadającą moc kontroli elektryczności. Kobieta zdaje się nie panować nad swymi umiejętnościami i rani wszystkich w około. Mystique sięga po broń, lecz Douglas powstrzymuje mutantkę przed jej użyciem. Dzięki swym umiejętnościom chłopak potrafi odczytać szczątkowe fragmenty ludzkich myśli. Ramsey, ku swemu zaskoczeniu, wyczuwa w Wendy dwie świadomości kierujące kobietą. Nagle kobieta przemawia odmienionym głosem, który opisuje swą drogę przez ciało Dead Man Wade'a, Damask oraz Switchback. Dziwny ból głowy tej ostatniej spowodowany był próbą przejęcia jej świadomości przez siłę, która opanowała Wendy. Siłą tą okazuje się być Shadow King!

Celująca w Wendy Mystique bez wachania pociąga za spust. Zadowolona ze swego dzieła kobieta jest pewna, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Damask jednak szybko rozwiewa te nadzieje. Oznajmia ona swym towarzyszom, że Shadow Kinga nie można pokonać bronią konwencjonalną. Mystique, zabijając mutantkę, pozbyła się tylko "nosiciela" - ciała służącego wysłannikowi Apocalypse'a za przejściowy dom. King jest jednak w stanie bez problemu przejąć swiadomość innego mieszkańca Avalonu, a nawet wielu z nich naraz. W mgnieniu oka X-Calibre zostają otoczeni przez ciała uchodźców targane bólem i cierpieniem. Cały ten chaos jest obserwowany przez Destiny - twórcę azylu dla uciskanych, schronienia przed tyranią Apocalypse'a. Irene dopiero teraz zdaje sobie sprawę z tego, że przed rzeczywistym światem nie ma ucieczki. Oszołomiona kobieta staje sie następnym celem Króla Cieni. Mutanci są bezradni w walce z psioniczną siłą wroga i nie są wstanie zatrzymać go przed opanowaniem umysłu Destiny. Próbę tą podejmuje Damask, zaciskając na Shadow Kingu, swym byłym nauczycielu z czasów szkolenia na Pale Raider, psioniczne ostrza. Atak ten jednak kończy się niepowodzeniem. Mutantka nie zdołała obezwładnić wroga, trafiając tylko w układ nerwowy nosiciela. Chwile wytchnienia od walki przerywa gwłatownie Douglas, obwiniając przybyszy za chaos i zniszczenia powstałe na Avalonie. Kurt uświadamia chłopaka - mówi mu, że poprostu nieuniknione nastąpiło wcześniej niż powinno. Nightcrawler dobitnie tłumaczy Ramseyowi błąd ucieczki i unikania rzeczywistości. Mieszkańcy Avalonu zamiast stawić jej czoło postawili na odwrócenie się od niej. Jednakże terror świata zewnętrznego musiał prędzej czy później dotrzeć także tutaj. Rozmowę przerywa kolejny atak Shadow Kinga, który tym razem obrał sobie za cel umysł Mystique.

Nightcrawler postanawia podjąć próbę uratowania swej matki i ostatecznego pokonania Króla Cieni. Używając swej mocy, wspomaganej przez umiejętności Switchback, chce przenieść się wraz z Damask na krótką chwilę do innego wymiaru. Darkholme ma nadzieję, że w rzeczywistości, do której trafi, znajdzie Shadow Kinga. Nightcrawler teleportuje całą trójkę. Na ułamek sekundy mutanci przenoszą się do obszaru astralnego, gdzie napotykają umysł przeciwnika. Damask, używając swych psionicznych ostrzy, zaciska je na zaskoczonym mutancie. Ty razem kobieta nie myli się - trafia w świadomość Kinga i unieszkodliwia ją w mgnieniu oka. Wrogowi jednak udaje się uciec do innego ciała i ostatkiem sił podejmuje próbę zgładzenia Destiny. Swą matke ratuje Douglas, który zasłania ją własnym ciałem.

Wraz ze śmiercią Ramseya ginie także Shadow King. Destiny, świadoma swego błędu, nie jest już w stanie chować się przed walką i przeznaczeniem. Irene godzie się na podróż do Ameryki i przysięga, że zrobi wszystko co w jej mocy by obalić tyranię Apocalypse'a...

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Calibre #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.