Avalon » Serie komiksowe » X-Calibre » X-Calibre #3

X-Calibre #3

X-Calibre #3

"Body Heat"

Postacie
Cytat

Dead Man Wade: "It's alive. Birds singing. Fresh grass, real green, not like at home. It's all alive. And being alive stinks. Let's go kill it, Damask."

Streszczenie

Statek pod dowództwem Callisto, będący niegdyś postrachem uchodźców i ośrodkiem niecnego pirackiego procederu właśnie przestał zagrażać marynarzom. Na pokładzie krążownika dochodzi do rodzinnego spotkania Mystique i Nightcrawlera - dwójki osób odpowiedzialnych za śmierć podwładnych Callisto i samego kapitana frachtowca. Kurt jest zaciekawiony w jaki sposób jego matka zjawiła się tak niespowdziewanie na pirackim statku. Ta odpowiada mu tajemniczo, że Callisto była szkodliwa dla jej interesów. Raven zabiera się razem z synem na swój statek powietrzny by jak najszybciej opuścić miejsce ostatniego rejsu korsarzy. Darkholme'owie nie więdzą jednak, że są śledzeni przez Pale Raiders. Damask jest pod wrażeniem zwinności Kurta, jaką pokazał w walce z piratami Callisto. Wade jednak nie zwrócił na to uwagi, bo nadal jest w szoku po tym jak jego przełożona z zimną krwią zamordowała Moonstar [patrz poprzedni numer].

Cold Grey - antarktyczna kryjówka Mystique. Gdy Darkholme'owie znajdują wreszcie odrobinę czasu na spokojną rozmowę, Kurt porusza temat Avalonu. Nadal nie rozumie on niechęci swej matki do podróży do kryjówki uchodźców. Spostrzegając, że Raven unika tematu Avalonu jak ognia, Nightcrawler pojmuje, że plotki dotyczące pirackiej działalności jego matki mogą być prawdą. Widząc, że Mystique nie zaprzecza, Kurt wpada w szał. Zaczyna wysuwać w jej stronę oskarżenia o brak uczuć i moralności. Mystique, pod presją syna, wreszcie godzi się na podróż i spotkanie z Destiny.

W końcowym odcinku wyprawy Darkholme'om towarzyszy Cain - przewodnik i jeden z mieszkańców Avalonu. Podczas wspólnej wędrówki mnich opowiada Mystique i Kurtowi swoją historię sprzed poznania Destiny. Wyjawia on, że w jego wcześniejszym życiu najważniejsza była przemoc i zadawanie innym bólu, który teraz odbija się echem w psychice i sumieniu olbrzyma. Wśród opowieści przewodnika jest także historia jego brata - Charlesa Xaviera, lecz towarzysze nie są zbyt zainteresowani tym wątkiem. Podróżnicy wreszcie docierają do celu swej podróży. Raven, widząc piękno Avalonu, nie jest w stanie ukryć swego zachwytu. Po niedługim czasie cała trójka spotyka osobę, której poszukiwali - Destiny. Mystique jest zaskoczona wiadomością o rzekomym synu wieszczki - Dougu Ramseyu - lecz okazuje się, że jest on tylko przybranym dzieckiem kobiety. Po krótkiej rozmowie przybysze zdradzają Irene cel swych nieoczekiwanych odwiedzin - chcą oni zabrać Destiny ze sobą do Ameryki. Wieszczka prowadzi gości bez słowa do wioski, gdzie przedstawia im jedną z nowych mieszkanek azylu - Switchback. Destiny wyjawia też przybyszom przepowiednię, która przybyła na Avalon wraz z mutantką, przepowiednię wróżącą wszystkim mieszkańcom schronienia śmierć.

Tymczasem na terytorium kryjówki uchodźców wkraczają właśnie Bladzi Jeźdźcy. Damask jest w szoku wywołanym przez widoki jakie ujrzała wstępując do tej zapomnianej krainy. W swym przepełnionym przemocą życiu morderczyni nigdy nie spodziewała się, że świat może wyglądać tak pięknie. Wydaje się ona być głucha na ponaglania Wade'a co do wykonania misji powierzonej im przez Apocalypse'a. Z powrotem w wiosce Mystique tłumaczy Destiny cel sprowadzenia jej do Ameryki. Wyjaśnienia prowadzą do osoby Erika Lehnsherra i jego planu obalenia władzy En Sabah Nura. Irene nie chce jednak opuścić swych podopiecznych, szczególnie po wizji ich śmierci spoowdowanej właśnie przez Apocalypse'a. Rozmowę przerywa nagła eksplozja. Jest ona spowodowana przez wystrzał rakietnicy Wade'a. W osadzie rozpętuje się piekło. Jedyną osobą okazującą stoicki spokój jest Cain, który jednak oznajmnia, że nie może pomóc swym towarzyszom w walce z Jeźdźcami. Nightcrawler jest wyraźnie zaskoczony tą wiadomością. Zaskoczenie po krótkiej chwili przeradza się we wściekłość. Kurt dokłada wszelkich sił by przekonać masywnego mnicha do zmiany decyzji. Presja wywarta przez Darkholme'a ma jednak dla olbrzyma zgubne skutki. Cain, nie mogąc podjąć decyzji - złamać przysięgę czy pomóc przyjaciołom w walce - dostaje szału, po czym pada bezwładnie na ziemię. Ostatnim słowem wypływającym z ust mnicha jest imię jego brata - "Charles". Wraz z atakiem Caina szanse mutantów na obronę przeciw Pale Raiders maleją. Wyrównuje je nieoczekiwanie Damask. Kobieta używając swych psionicznych ostrzy obezwładnia Wade'a. Dzieła dopełnia Nightcrawler teleportując mu głowę z dala od jego ciała. Gdy sytuacja uspokaja się Damask wyjaśnia reszcie, że postanowiła sprzeciwić się Apocalypse'owi i dołączyć do ruchu oporu. Impulsem do tej decyzji okazał się widok piękna Avalonu, którego zabójczyni nigdy wcześniej w życiu nie doświadczyła. Grupa złożona od teraz z Darkholme'ów, Switchback i Damask łączy się we wspólnym celu eskortowania podróży Dastiny do Ameryki. To może się jednak okazać zadaniem niewykonalnym, bo w stronę Avalonu zmierza już druga fala wojsk En Sabah Nura, mająca na celu doszczętne zniszczenie azylu uchodźców...

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Calibre #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.