Avalon » Serie komiksowe » X-Calibre » X-Calibre #2

X-Calibre #2

Postacie
Cytat

Damask: "Trailing these morons and waiting a dog's age for them to get moving again is bad enough without you attempting to play the 'disappearing graffiti trick' with razors and Wade's healing factor!"

Streszczenie

Avalon. W skutek swych wizji Destiny niemal traci przytomność. Wieszczka, dotykając dłoni Switchback, ujrzała zdewastowany, pogrążony w płomieniach spalonych ciał Avalon. Źrodło nieszczęść nadchodzi w kierunku krainy z Ameryki...

Manhattan. Z miejsca gdzie dawniej znajdował się Greenpoint dochodzą odgłosy wystrzałów. John Proudstar i jego towarzysze "Tańca Duchów" atakują żołnierzy Madri - fanatyków religijnych oddanych służbie Lorda Apocalypse'a. Pomimo zaciętości rebelianci szybko przegrywają walkę a ich przywódca, konając, słyszy słowa wroga, w których dobitnie tłumaczy on, że nikt nie będzie pamiętał tej bezcelowej walki a jedyną rzeczą, która pozostanie, będzie chwała Apocalypse'a.

Tysiące mil z dala od wystrzałów i odgłosów walki łódź Excalibur kontynuuje swą podróż, która jednak może się skończyć znacznie szybciej niż oczekiwano. Podwodny statek jest ściągany na dno a jego pasażerowie zaczynają się dusić. Kapitan Excalibura - Newell - jest zmuszony podjąć działania w celu całkowitego wynurzenia. Ta akcja może się okazać bardzo ryzykowna, bo nawigatorzy nie są pewni czy statek opuścił już zasięg amerykańskich radarów. Newell nie ma jednak wyjścia i daje rozkaz pełnego wynurzenia oraz uwolnienia pasażerów z ładowni. Okazuje się to być niemożliwe, ponieważ gdy padł system elektryczności drzwi zostały zablokowane automatycznie. Choć jest to niebezpieczny zabieg, załoga statku nie ma innego wyjścia - muszą wystrzelić racę ujawniając tym samym swą pozycję. Na ratunek Excaliburowi przybywa krążownik pod dowódctwem kobiety o imieniu Callisto. Zablokowane drzwi udaje się otworzyć a w międzyczasie kapitanowie obu statków dochodzą do porozumienia - oboje są zgodni, że Excalibur w tym stanie nie ma szans dopłynięcia do Avalonu więc załoga wraz z uchodźcami przejdzie na pokład frachtowca Callisto. Po uwolnieniu duszących się pasażerów Newell spostrzega, że nie ma wśród niech Darkoholme'a. Okazuje się, że Nightcrawler w obawie o własne życie teleportował się na zewnątrz, nie będąc w stanie zabrać nikogo ze sobą. Kurt zdaje sobie sprawę z faktu, że postąpił źle ratując tylko siebie, lecz przekonuje sam siebie, że misja, jaką powierzył mu Magneto musi zostać wykonana za wszelką cenę.

Tymczasem wysoko w powietrzu poczynania uchodźców zmierzających do Avalonu śledzą w swym statku Pale Raiders. Zniecierpliwiona Damask daje wyraz swemu poirytowaniu, spowodowanemu bezustannej "zabawie" Moonstar i Dead Man Wade'a, w której Danielle używa swych noży na towarzyszu, poniekąd "testując" jego czynnik samogojący, lecz głównie dla swej przyjemności. Dowódczyni Bladych Jeźdźców ucisza pozostałą dwójkę, bo na statek dociera wiadomośc od samego Apocalypse'a. Lord zmienia swe rozkazy. Od teraz zdaniem grupy jest nie tylko dotarcie do kryjówki mutantów i przekazanie współrzędnych jej położenia do cytadeli, lecz także rozpoczęcie ataku na jej mieszkańców. En Sabah Nur informuje Damask, że jej grupa będzie pierwszą falą uderzeniową, po czym na Avalon zostanie zesłane regularne wojsko w celu kompletnego zniszczenia azylu. Tuż po zakończeniu wiadomości rozlega się kolejny krzyk torturowanego Wade'a. Damask, nie mogąc znieść nieposłuszeństwa Moonstar, zabija swą towarzyszkę bez zmrużenia oka, znajdując w tym wyraźną ulgę i zadowolenie.

Na morzu trwa właśnie transfer uchodźców. Newell nadal jest niechętny porzucaniu swych pasażerów, lecz nie ma on wyjścia ponieważ i tak będzie miał dużo szczęścia gdy uda mu się przywrócić choć część mocy swej łodzi i dotrzeć bezpiecznie do domu. Po odpłynięciu Excalibura Callisto wydaje rozkaz umieszczenia uchodźców w zbiornikach balastowych, tłumacząc pasażerom, że zadziała on jako tarcza przeciw radarom, co umożliwi dopłynięcie do celu bez wykrycia. Tymczasem Nightcrawler, któremu instynkt podpowiedział, by nie ujawniać się swym nowym przewoźnikom, dociera do włazu zbiornika balastowego - kabiny dla uchodźców. Nagle rozlega się huk pracujących maszyn a ze zbiornika zaczynają dobiegać histeryczne krzyki. Okazuje się, że zamiary Callsto były od samego początku inne niż mogłoby się wydawać. Klapy zbiornika zostały otwarte a wszyscy przebywający w niej ludzie zrzuceni w podwodną, lodowatą głębię oceanu. Załoga statku zaczyna świętować kolejny udany "transport". Marynarze są tak zaabsorbowani zabawą, że nie spostrzegają kierunku swej żeglugi. Statek zmierza wprost na Strefę Okrucieństwa - obszar do którego zrzucane są miliony martwych ciał, ofiar czystek i terroru Apocalypse'a. Callisto zabija w szale sternika, który wprowadził frachtowiec w tą fatalną sytuację. Po chwili kobieta wzywa przez radio głównodowodzącego silnikami krążownika, lecz ku jej zaskoczeniu w eterze odzywa się głos nieznanej jej osoby - Nightcrawlera - który oznajmia mutantce, że za okrutne czyny, które popełniła, spotka ją kara śmierci. Podenerwowana kobieta wzywa kolejnego ze swych ludzi w celu uzbrojenia załogi i odszukania nieoczekiwanego "gapowicza", lecz jej uszu dobiega tylko krzyk mordowanego marynarza. W mgnieniu oka Darkholme w pojedynkę obezwładnia kolejnych członków załogi i dociera do samego kapitana. Callisto i Nightcrawler zastygają w bezruchu z wycelowanymi w siebie broniami. Patową sytuację przerywa nieoczekiwane nadejście pomocy. Osobą, która przystawia Callisto broń do skroni, okazuje się być matka Kurta - Mystique.

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Calibre #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.