Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 2 » Incredible Hulk vol. 2 #343

Incredible Hulk vol. 2 #343

Incredible Hulk vol. 2 #343

"Beyond Redemption"

Postacie
Cytat

Hulk (strzelając do robota z wyrzutni rakiet): "Hungry? Eat this!"

Streszczenie

Betty Ross w potarganych ciuchach ucieka przez las przed goniącymi ją wielkimi robotami. Wypada na leśną drogę prosto pod koła vana, w którym siedzą Clay, Bruce i Rick. Auto gwałtownie hamuje, a Banner błyskawicznie wyskakuje i rzuca się pędem w kierunku swojej żony. W tym momencie Betty zostaje pochwycona przez jednego z robotów. Bruce niespodziewanie wybucha wściekłością i skacze na niego z pięściami. Zostaje brutalnie odepchnięty, a roboty wraz z Betty odlatują. Clay'owi udało się namierzyć je radarem. Cała sprawa jest podejrzana. Są tak blisko bazy z bombami gamma, a tu nagle pojawia się Betty. Jego zdaniem ktoś usiłuje ich spowolnić. Rozzłaszcza to Bannera, który brutalnie domaga się, by ruszyć natychmiast w pogoń. Quartermain ulega i van rusza z piskiem opon. Doganiają maszyny na terenie osiedla w budowie. Działa pokładowe wozu ostrzeliwują jedną z nich, a Rick trafia ją jeszcze wyrzutnią rakiet. Maszyna jest jednak tylko lekko zarysowana i potężnym macnięciem ramion przewraca pojazd. Słońce zaczyna zachodzić. Bruce chciał sam załatwić tę sprawę, ale teraz już na to za późno. Zaczyna przemieniać się w Hulka.

Przed oczami Craiga Saundersa przelatuje całe jego życie. Już od dzieciństwa przejawiał zainteresowanie wybuchami i eksplozjami. Nikogo nie zdziwiło, że wstąpił do wojska i został ekspertem od ładunków wybuchowych. Lecz jego kariera runęła w gruzach. Pewnego dnia na lotnisku natknął się przypadkowo na szaleńca z bombą w walizce. Craig zastrzelił go, lecz nie potrafił rozbroić ładunku. Odrzucił go jak najdalej do na pierwszy rzut oka pustego hollu portu lotniczego. Niestety wtedy z pobliskiej toalety wyszła kobieta z dzieckiem w wózku. Nie mieli najmniejszych szans, by przeżyć. Saunders został wyrzucony z armii, a prasa nie zostawiła na nim suchej nitki. Jakiś czas później dostał drugą szansę, gdy został członkiem oddziału Hulkbusters. Tam spotkał go kolejna porażka, tym razem z rąk Hulka [The Incredible Hulk vol. 2 #337 – Don David]. Teraz dostanie jeszcze jedną szansę, by odkupić swoje winy jako Redeemer.

Kolejne rakiety wystrzeliwane przez Ricka nie przynoszą większego skutku, a roboty zbliżają się do niego. Nagle jeden z nich zostaje wciągnięty pod ziemię przez wielkie szare łapska. Na powierzchnię wraca już w luźnych częściach. To Hulk sprytnie wykopał tunel, by zaskoczyć przeciwników. Robot trzymający Betty odrzuca ją, by dołączyć do walki. Gdy kobieta uderza w rusztowanie, Hulk ku zdziwieniu Jonesa wybucha jeszcze większą wściekłością. Najpierw to Banner zachowywał się jak Hulk, a teraz on zachowuje się jak Bruce. Szary gigant potężnymi ciosami atakuje maszyny. Niestety daleko mu do potęgi swojej dawnej zielonej formy. Roboty obalają go na ziemię i przygniatają koparką oraz gruzem.

Przed oczami Samuela LaRoquette'a przelatuje całe jego życie. Jest on człowiekiem wielu zainteresowań, ciągle szukającym nowych wyzwań i ekstremalnych doświadczeń. Zawodowo został wykładowcą na uniwersytecie. Tam wdał się romans z jedną ze studentek, Carolyn Parmenter. Gdy jego przełożeni dowiedzieli się o tym, został wyrzucony z uczelni. Niedługo potem jego związek się rozpadł. Następnie zatrudnił się w Argo Industries. Podczas jednej z ekspedycji zginęło dwóch jego podwładnych. LaRoquette obarczony odpowiedzialnością za to przez swojego szefa dał mu w gębę i się zwolnił. Jakiś czas potem został członkiem oddziału Hulbusters, do którego należała również Carolyn. Niestety zginęła ona podczas jednego z manewrów treningowych grupy [The Incredible Hulk vol. 2 #318 – Don David]. Wszystko to uczyniło go twardym. Teraz stanie się jeszcze twardszy, stanie się Rockiem.

Hulk po krótkiej chwili wyzwala się z gruzów i błyskawicznie rozszarpuje jednego z pary robotów. Drugiego równie szybko niszczy przy pomocy porzuconej przez Ricka wyrzutni rakiet. Szary gigant następnie postanawia poszukać czegoś do jedzenia. Początkowo w ogóle nie zwraca uwagi na nieprzytomną Betty, co sprawia, że Jones rzuca w jego kierunku kilka wyzwisk. Niespodziewanie, Hulk zamiast wściec się, słabym głosem każe mu ją pilnować, gdy on zdobędzie jedzenie dla nich wszystkich.

Baza Leadera. Wszystko idzie zgodnie z planem Sternsa. Pojawienie się Betty znacznie opóźniło Hulka i jego towarzyszy. Teraz Leader wyśle swoich dwóch nowych agentów, by wykradli dla niego bomby gamma. Rock i Redeemer są gotowi do akcji.

Autor: Don David

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 2 #343

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.