Avalon » Serie komiksowe » Generation Next » Generation Next #4

Generation Next #4

Generation Next #4

"Bye"

Postacie
Cytat

Husk: "Here ya go, Sugar Man! We posed as Quietus long enough. Now y'all are squarin' off against the NEXT generation o' X-Men!"

Streszczenie

Mondo, wraz z Illyaną ukrytą w jego żołądku, próbuje wyślizgnąć się z Jądra. Niestety zwracają na siebie uwagę strazników i jeden z nich zaczepia mutanta.

Tymczasem Sugar Man stojąc przed Quietusem, który właśnie rozstrzelał Chambera, trafia go swoim długim językiem. Staje się jasne, iż ma przed sobą Husk i Vincente'a, lecz fascynuje go, iż dwójka mutantów mogła udawać kogoś innego. Jakimś cudem jego język zranił Vincente'a w gazowej formie. Trójka mutantów nie ma już wyjścia i oznajmia Sugar Manowi, iż nadeszła pora, aby stawił czoła następnej generacji X-Men. Ten rozkazuje ich wszystkich zabić, lecz w tym momencie rozlega się eksplozja. To Chamber powstał z martwych, albowiem okazuje się, iż wystrzał Husk został stworzony psionicznie przez niego. Kule, którymi trafia Sugar Mana, są jednak prawdziwe. Na miejsce przybywają Colossus i Shadowcat. Sugar Man rozlatuje się na kawałki. Husk ratuje Vincente'a, a Piotr rozkazuje Skinowi i Chamberowi odnaleźć Illyanę. Słyszy to Sugar Man, bowiem okazuje się, iż może on zminimalizowac swe rozmiary i po prostu ukrył się między kamieniami.

Tymczasem Mondo walczy ze strażnikami. W chwili kiedy zrzuca ostatniego w przepaść, pojawia się Ace z pytaniem, czy ona także mogłaby zostać uratowana. Świeżo przybyli Skin i Chamber tłumaczą jej, iż przybyli tu na polecenie Magneto, bowiem Illyana jest kluczem do pokonania Apocalypse'a. Rozmowę przerywa odrodzony Sugar Man, który przebija Mondo swym długim językiem. Wydobywa Illyanę z jego żołądka i aby zniweczyć plan X-Men postanawia ją po prostu zjeść. W tej samej chwili z góry spada na niego Colossus, który miażdży jego ciało, wbijając je w ziemię. Illyana zostaje uratowana, jednak za cenę życia Mondo.

X-Men wycofują się z Jądra, gdzie strażnicy i mutanci tłumią zamieszki wśród niewolników i powoli opanowują sytuację. Shadowcat w ostatniej chwili ratuje życie swojemu mężowi przed atakującym go mutantem. W zamieszaniu Skin i Chamber pozostają z tyłu, lecz dla Colossusa priorytetem jest teraz ocalenie Illyany. Husk niesie na plecach Vincente'a i w pewnym momencie oglądając się, widzi przebijający się poprzez tłum język Sugar Mana.

Na zewnątrz Jądra, Katherine odmawia dalszej ucieczki, zamierza bowiem powrócić po resztę zespołu. Colossus woli jednak, aby ocaliła Illyanę, do Jądra powraca zaś bardzo niechętnie sam. Przedziera się przez strażników do wielkich drzwi, a po ich otwarciu widzi istną rzeźnię dokonaną przez Husk, którą wrogowie otaczają ze wszystkich stron. Przerażony Piotr zamyka z powrotem drzwi i klęka przed nimi zrozpaczony.

Długo później siedzi z żoną i siostrą przy ognisku. Illyana została uratowana, jednak ceną było życie wszystkich nowych mutantów. Co gorsza Piotr nie wie o jednym: w jego bucie ukrył się zminiaturyzowany Sugarman...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation Next #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.