Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 2 » Incredible Hulk vol. 2 #342

Incredible Hulk vol. 2 #342

Incredible Hulk vol. 2 #342

"No Human Fears"

Postacie
Cytat

Leader (nagrywając pożegnalną wiadomość dla Hulka): "How did I know where you were, Hulk? I'm sure that's crossed your 'mind'. By the time you hear this, it won't matter. When I absorbed the gamma radiation out of Rick Jones, I accidentally established a psychic link with him, just before the cave blew up an separated us. I can't control him, as I can others. But I know everything he knows--his whereabouts, plans... Also how to play acoustic guitar and harmonica, for what it's worth."

Streszczenie

Samotna kobieta wraca z pracy przez opustoszałe ulice. Nagle na jej drodze pojawia się Half-Life. Rozpoznaje on w niej swoją żonę Barbarę i chwyta ją w ramiona. Gdy zauważa pomyłkę, kobieta na skutek jego mocy jest już wysuszonym trupem. Half-Life rzuca ciało i rusza na dalsze poszukiwania swojej żony.

Kryjówka Leadera. Sterns nagrywa wiadomość dla Hulka, którą ten ma odsłuchać na chwilę przed śmiercią. Zdradza w niej szczegóły swojego planu. Wszystko zaczęło się, gdy projektował jednego ze swoich nowych pomagierów, którzy mieli ukraść dla niego bomby gamma. Nie spodobało się te jego obecnemu pomocnikowi, Half-Life'owi. Leader zaproponował mu więc, że może powierzyć mu zdobycie bomb, o ile najpierw pokona Hulka. O dziwo Masterson bardzo szybko się zgodził. Leader zamontował na jego pancerzu kamerę i przeteleportował w pobliże miejsca pobytu Hulka, które poznał dzięki psycho-więzi z Rickiem Jonesem [mają ją od czasu The Incredible Hulk vol. 2 #232 – Don David]. Nie może co prawda kontrolować Ricka, ale za to doskonale zna wszystkie jego myśli. W momencie, gdy to nagrywa, Half-Life zbiera siły wysysając energię z przypadkowych przechodniów, a gdy będzie gotów, zaatakuje Hulka.

Kansas. Alan Quartermain zgodnie z obietnicą włamuje się do rządowych baz danych, by zlokalizować miejsce składowania bomb gamma. Okazuje się, iż rząd posiada pięć tysięcy bomb w wojskowej bazie w Yumie w stanie Arizona.

June zmywa naczynia zastanawiając się, co porabia mąż i jego brat. Nagle kuchenną szybę rozbija Half-Life. Nazywa kobietę Barbarą i stara się ją pocałować. W porę jednak odciąga go Hulk. Lecz gdy tylko szary gigant dotyka Half-Life'a, siły zaczynają z niego uchodzić. Ten wyczuwa szansę i rzuca się na przeciwnika, dalej wysysając energię. Nie pozwoli pokonać się tak łatwo, jak ostatnim razem [The Incredible Hulk vol. 2 #334 – Don David].

Leader kontynuuje nagrywanie pożegnalnej wiadomości. Wyjaśnia, że Hulk nie jest jedynym, który w tej chwili znajduje się w kłopotach. Czarne chmury zawisły również nad agentem Trumpem i jego cywilnymi konsultantami LaRoquettem i Saundersem.

Baza S.H.I.E.L.D.. Trump, LaRoquette i Saunders wracają z nieudanej konferencji prasowej zwołanej w sprawie zniszczenia bazy gamma. Na ich drodze staje Nick Fury. Ochrzania on Trumpa, a jego konsultantom każe się wynosić.

Rick odwraca uwagę Half-Life'a, uderzając go łopatą. Dzięki temu Hulk jest w stanie zrzucić wroga z siebie. Jest zbyt osłabiony, by skutecznie walczyć dalej, więc rozważa wycofanie się. Alan protestuje. Nie spodziewał się, że Hulk będzie bał się kogoś na tyle, by rzucić się do ucieczki. Te słowa rozwścieczają szarego giganta, który w końcu wyrywa słup telefoniczny i uderza nim Half-Life'a. Ten jednak z łatwością go rozrywa. Wyssał tyle energii, że zdobył super siłę. Błyskawicznie rzuca się na przeciwnika. Hulk unika ataku skokiem i spada prosto na Mastersona. To jednak za mało, by go powstrzymać. Half-Life wygrzebuje się z gruzu, chwyta Hulka za nogi i kontynuuje wysysanie energii.

Leader zdradza dalsze szczegóły swojego planu. Udało mu się zlokalizować i porwać Betty Ross. To kolejny ważny pionek w grze szachów, którą toczy z Hulkiem.

Half-Life wchłania ostatnie resztki energii szarego giganta. Jest zwycięzcą, pokonanie Hulka to pierwszy krok do odzyskania jego utraconego człowieczeństwa. Hulk słabym głosem zauważa, że jego przeciwnik sam się oszukuje. Wcześniej czy później energia, którą mu zabrał, wyczerpie się, Masterson wróci do swojej pierwotnej zombie-podobnej formy i znowu będzie musiał zabić kogoś, by ukraść jego siły życiowe. Oszołomiony Half-Life oznajmia, iż nie chce w taki sposób żyć. Używa swojej mocy sam na sobie, w rezultacie następuje wybuch, a z niego zostaje tylko szkielet.

Następnego poranka. Clay, Rick i Bruce żegnają się z Alanem i jego żoną. Następnie ruszają w dalszą drogę. Kolejny przystanek - Yuma w Arizonie.

Leader dzięki kamerze na pancerzu Half-Life'a wie, że ten zawiódł w swojej misji. Sterns spodziewał się tego. Teraz przechodzi do pojemników, w których trzyma swoich więźniów. Są nimi LaRoquette, Saunders oraz Betty. Ze zdziwieniem zauważa, że systemy podtrzymujące życie pokazują cztery odczyty zamiast trzech. To może oznaczać tylko jedno... Rozgrywka pomiędzy nim, a Hulkiem stanie się jeszcze ciekawsza.

Autor: Don David

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 2 #342

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.