Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 2 » Incredible Hulk vol. 2 #341

Incredible Hulk vol. 2 #341

Incredible Hulk vol. 2 #341

"The Savage Bull Doth Bear The Yoke!"

Postacie
Cytat

Hulk: "I'll be back."
Rick Jones: "Great. Now he's the Terminator."

Streszczenie

Kansas, noc. Dwóch farmerów poszukujących zaginionych krów przedziera się przez pola. Nagle jeden z nich natyka się na do połowy zjedzone ciało jednego ze zwierząt.

Gdzieś indziej w Kansas. Clay Quartermain dzwoni z budki do zaprzyjaźnionej reporterki Diane Bellamy. Informuje o mającej jutro się odbyć konferencji prasowej S.H.I.E.L.D. w sprawie zniszczenia bazy gamma [Clay wysadził ją w The Incredible Hulk vol.2 #337 – Don David]. Zniecierpliwiony czekaniem Hulk oddala się na pobliskie pola. Nagle natyka się na potężnego człowieka-byka [to Man-Bull, człowiek, który na skutek eksperymentu stał się bykopodobnym monstrum, pierwszy raz pojawił się w Daredevil #78 - Don David], który pożera krowę. Bestia łamanymi zdaniami prosi o pomoc. Hulk nazywając go Savagem odmawia i radzi, by lepiej stąd zniknął. Człowiek-byk rzuca się do ucieczki.

Rick Jones i Clay czekają na Hulka. Ten nagle zachodzi ich od tyłu i proponuje, by ruszyli w dalszą drogę. Nie wspomina nic na temat kreatury, którą przed chwilą spotkał.

Dom Hendersonów. Savage rozwaliwszy drzwi frontowe dobiera się do zawartości lodówki. Przerywa mu to pojawienie się wystraszonego farmera i jego rodziny. Mężczyzna strzela do monstrum z dubeltówki. Niestety nie robi to nim żadnego wrażenia. Savage bierze rozpęd i atakuje przerażoną rodzinę rogami.

Dom Alana Quartermaina. Clay w towarzystwie Bannera i Jonesa wita się ze swoim bratem i jego żoną June. Zastanawia się, jak rodzi sobie Alan od czasu, gdy zostawił dłubanie przy komputerach na rzecz farmerskiego życia. Ten z dumą prowadzi brata do specjalnego pomieszczenia pełnego komputerów i oznajmia, iż nie porzucił do końca dawnego hobby i udało mu się złożyć całkiem niezły sprzęt. Clay pyta w takim razie, czy pomoże mu włamać się do bazy danych S.H.I.E.L.D., by zlokalizować miejsce składowania bomb gamma.

Konferencja prasowa S.H.I.E.L.D.. LaRoquette i Saunders [byli oni kiedyś członkami oddziału Hulkbusters – Don David] oraz agent Trump przedzierają się przez tłum reporterów do mównicy. Po drodze wpadają na mężczyznę w płaszczu. Tak naprawdę to Leader, który przejmuje nad nimi kontrolę. Gdy mężczyźni docierają na mównicę, Diane Bellamy zasypuje ich pytaniami na temat udziału Quartermaina i Bannera w zniszczeniu bazy gamma.

Alan pomimo próśb brata nie chce mieszać się w sprawy S.H.I.E.L.D.. Po chwili dołączają do nich Jones i Banner, lecz ich obecność tylko utwierdza starszego Qurtermaina w swoim postanowieniu. Nagle dobiega do nich krzyk June. Kobieta oznajmia, że zaprzyjaźniona rodzina Hendersonów znajduje się w szpitalu po ataku dziwnego człowieka-byka. Bruce mgliście przypomina sobie, iż natknął się na kogoś podobnego, gdy nocą Hulk przejął nad nim kontrolę. Clay wpada na pomysł. Hulk mógłby zająć się bestią, a w zamian jego brat pomoże im znaleźć bomby gamma. Banner protestuje, co rozwściecza Clay'a. Młodszy Qurtermain brutalnie go chwyta oznajmiając, że nie mają innego wyjścia. Kończy im się czas, a S.H.I.E.L.D. jest na ich tropie. Bruce w końcu niechętnie się zgadza. Nikt z rozmawiających nie wie, że Savage spokojnie śpi za traktorem na zewnątrz domu Quartermainów.

Nadchodzi noc, a Banner przemienia się w Hulka. Jego krzyki budzą Savage'a, który następnie przygląda się transformacji z ukrycia. Szary gigant nie jest zadowolony ze swojej roli w całej sprawie i ogłusza Clay'a pstryknięciem palców. Gdy oddala się skokiem, Savage warcząc wychodzi zza traktora. Rick stara się go odciągnąć, a June dzwoni po pomoc. Na szczęście wraca Hulk, który w porę zauważył, co się dzieje. Gdy traktuje człowieka-byka potężnym ciosem, Jones zaczyna go powstrzymywać. Prymitywny człowiek-byk przypomina mu Hulka z początku swojego istnienia, bezmyślną bestię szukającą pomocy. Savage jednak traci cierpliwość i atakuje Hulka. Grożąc mu śmiercią żąda, by pokazał mu, jak przemienić się w człowieka. Szary kolos odpowiada ciosem pięści. Nawet gdyby potrafił, to i tak by mu nie pomógł. Dwa monstra toczą brutalną walkę, niszcząc zabudowania farmy Quartermainów. Hulk niecierpliwi się, Savage, choć zdeklasowany, ciągle walczy dalej. W końcu łamanymi zdaniami oznajmia, że jeśli nie potrafią go wyleczyć lepiej, by go zabili. Gdy Hulk waha się, nadbiega gromada zaalarmowanych farmerów z pochodniami i widłami. Szary gigant powstrzymuje ich, gdy chcą zabić człowieka-byka. Savage milczy, udając bezrozumną bestię, co rozwściecza Hulka. Ten oznajmia, że jeśli chce zginąć, nie będzie go przed tym powstrzymywał. Alan przyglądając się bestii zauważa w jej oczach łzy i błyskawicznie zatrzymuje farmerów. Nie mogą go zabić, choć należy mu się kara. Hulk odchodząc oświadcza, iż najgorszą karą dla Savage'a będzie, jeśli pozwolą mu żyć.

Autor: Don David

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 2 #341

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.