Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 2 » Incredible Hulk vol. 2 #340

Incredible Hulk vol. 2 #340

Incredible Hulk vol. 2 #340

"Vicious Circle"

Postacie
Cytat

Hulk (błądząc podczas śnieżycy): "Great. I haven't found any food, and now I can't even find the van. This stinks. I feel like hittin' somethin', but ya can't punch a snowflake."

Streszczenie

Tajemnicza kobieta w zamyśleniu bawi się szklaną kulą wypełnioną wodą.

Gdzieś niedaleko Dallas. Nowoczesny van S.H.I.E.L.D., który ukradł Clay Quatermain, utknął w śnieżycy [Quartermain postanowił zbuntować się przeciwko S.H.I.E.L.D. i pomóc Hulkowi oraz Jonesowi odnaleźć i zniszczyć skład rządowych bomb gamma w The Incredible Hulk vol. 2 #337 – Don David]. Clay nie ma pojęcia, gdzie się znajdują. Siedzący z tyłu Hulk zaczyna się niecierpliwić. W końcu postanawia wyjść się przewietrzyć. Nie zważając na słabe protesty Ricka, szary gigant wyskakuje z pojazdu i znika wśród mocno padającego śniegu.

Wieża radiowa na lotnisku w Dallas namierzyła niezidentyfikowany samolot. Operator próbuje nawiązać z nim kontakt przez radio. Na wezwanie odpowiada Wolverine, który bezceremonialnie żąda, by zezwolono mu na lądowanie. Członkowie X-Men przylecieli do Dallas szukając Storm i Forge'a [wydarzenia te mają miejsce pomiędzy Uncanny X-Men #224, a #225 – Don David]. Logan zauważa na radarze coś niezidentyfikowanego zmierzającego w kierunku Blackbirda. W ostatniej chwili samolot minimalnie mija skaczącego Hulka. Ten jednak na torze swojego lotu napotyka samolot pasażerski i przypadkowo uszkadza jego skrzydło. Na szczęście Rogue pomaga mu wylądować i odrzuca jeden z jego płonących silników. Ten przypadkowo trafia prosto w Hulka, który poniżej szuka jakiegoś jedzenia. Szary gigant nie jest z tego powodu bynajmniej zadowolony.

Jakiś czas później. Wolverine przygląda się uszkodzonemu skrzydłu samolotu. Wyczuwa zapach Hulka. Ciągnie go, by samotnie zbadać tę sprawę.

Leader i Half-Life obserwują na wielkim ekranie obszary, w których występują anomalia pogodowe [powstały one na skutek wydarzeń przedstawionych w "Fall Of The Mutants" – Don David]. Leader jest zaciekawiony sytuacją. Nadeszła pora, by zadziałał. Half-Life uważa, że do tego będzie potrzebował bomb gamma. Leader uspokaja swojego pomocnika i kontaktuje się z Pentagonem. Znajdujący się pod jego wpływem generał Hamilton oznajmia, że wojsko nic nie wie na temat przyczyn anomalii pogodowych. Leader następnie domaga się, by podano mu lokalizację bazy, w której znajdują się bomby gamma.

Mały oddział gwardii narodowej sprawdza samochody, które utknęły na drogach podczas śnieżycy. Docierają do ciężarówki z mięsem. W środku siedzi i obżera się jej zawartością Hulk. Żołnierze panikują i zaczynają strzelać. Ciężarówka wybucha. Denerwuje to Hulka, który rzuca płonącym wrakiem, odpędzając żołnierzy. Wybucha pożar.

X-Men zauważają ogień. Wolverine rusza samotnie, by to sprawdzić. Gdy dociera na miejsce, zastanawia się na głos, co to za kretyn wywołał pożar. Wyzwisko złości ukrytego w pobliżu Hulka, który rzuca się na Logana. Ten jednak w porę broni się pazurami, przecinając skórę szarego giganta. Wolverine z trudem opanowuje się i stwierdza, iż nie chce walczyć, bo w tej chwili ma ważniejsze rzeczy do załatwienia. Hulk nie chce dać za wygraną, znowu rzucając się na przeciwnika. Ten z marnym skutkiem próbuje uniknąć potyczki. W końcu jego zwierzęca natura bierze górę. Błyskawicznie przebija przeciwnika pazurami. Zaczyna wyć do księżyca, stojąc nad powalonym Hulkiem. Jego zwycięstwo nie trwa długo. Niespodziewanie Hulk wstaje, a rana w jego klatce piersiowej zaczyna się zasklepiać. Jest teraz jeszcze bardziej wściekły.

Clay i Rick podsłuchawszy policyjne radio podążają do miejsca walki Hulka i Wolverine'a. Quartermain przygląda się zdjęciu przedstawiającemu Bannera i Betty, które mu kiedyś podarowali.

Walka Logana i Hulka staje się coraz bardziej zaciekła. Przerywa ją Clay, strzelając z wielkiego karabinu w tego drugiego. Przypomina, iż mają do wykonania bardzo ważną misję, a on w bezsensowny sposób marnuje czas. Hulk nie jest już tak bezmyślny jak kiedyś, więc powinien to teraz udowodnić. Wolverine też zostaje zbesztany. On jednak niespodziewanie przyznaje Quartermainowi rację. Hulk wścieka się i uderza w ziemię. Krzyczy, że nie ma nikogo, kto by dorównał mu w walce i może to w każdej chwili udowodnić. W końcu przeskakuje do vana, chwyta go i rusza, skacząc w dalszą drogę, zostawiając Logana samego.

Wewnątrz vana Rick pyta Clay'a, co dalej. Zastanawia się, czy pojadą do Nowego Orleanu odnaleźć Betty. Quartermain wyjaśnia, że następnym celem ich podróży będzie Kansas. Mieszka tam jego brat Alan, który pomoże im zlokalizować bomby gamma.

Zapłakana Betty bawi się szklaną kulą wypełnioną wodą, którą kiedyś podarował jej Bruce. Nagle ciska nią o ścianę i zanosi się jeszcze większym szlochem.

Autor: Don David

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 2 #340

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.