Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #20

Transformers #20

Transformers #20

"Showdown!"

Postacie
Cytat

Skids (do Charlene): "On my world I was an anthropologist, a student of life. I want to continue my studies here, to understand your world. With your help, I can do that. I simply want to be... your car."

Streszczenie

Gdzieś w Wyoming. Donny Finkleberg po ucieczce od Decepticonów dociera do namiotu rozbitego przez turystów. Zabiera z plecaków ubranie, przebiera się i zostawia kostium Robot Mastera pod liśćmi. Zmierzając do miasteczka mija przewróconego Skidsa, który jest zbyt uszkodzony, aby się odezwać. Niedługo potem do obozu dociera podążający za zapachem Donny’ego Ravage i strzela laserem z pyska w źródło woni. Przez chwilę myśli, że wykonał zadanie, ale zauważa, że nie ma resztek człowieka tam, gdzie powinny być.

Małe miasteczko w Wyoming. Pracownik supermarketu, Wendell, proponuje koleżance z pracy, Charlene, że podwiezie ją do domu, ponieważ słyszał, że jej samochód się zepsuł. Ona się zgadza i mówi, że brakuje jej własnego auta, ponieważ mogła się dzięki niemu oderwać od monotonii zwykłego życia i jechać, gdzie tylko chciała. Później, podczas drogi, Charlene pyta się kolegi, jak on może być zawsze wesoły przy ich pracy, która jest strasznie nudna. On mówi, że stara się zawsze widzieć coś dobrego w każdej sytuacji. Po chwili dziewczyna namawia Wendella na wycieczkę do opuszczonych kopalni złota. Tam para znajduje Skidsa. Początkowo biorą go za wrak, ale wtedy Autobot uruchamia swoje radio. Charlene stwierdza, że być może dałoby się naprawić samochód i mogłaby sobie go wziąć, ale w tej chwili jej na to nie stać. Wendell mówi, że jego kuzyn Bob ma warsztat i mógłby go poprosić o przysługę. Później, mechanik naprawia Skidsa mówiąc, że nigdy wcześniej nie widział takiego samochodu, ale sobie poradził. Skids w myślach przyznaje, że człowiek wykonał świetną robotę i decyduje, że przez jakiś czas będzie samochodem Charlene, co będzie miłą odmianą od wojny z Decepticonami. Kiedy dziewczyna i Autobot opuszczają warsztat, zauważa ich Jake Dalrymple i pamiętając o niedawnym wypadku, rusza w pogoń. Dogania Skidsa i zajeżdża mu drogę, przez co Charlene traci panowanie nad samochodem i zmierza na słup wysokiego napięcia. Autobot jednak przejeżdża po płocie i wraca na jezdnię. Frannie proponuje Jake’owi zatrzymać się, ale ten nie daje za wygraną. Próbuje staranować Skidsa, ale ten przeskakuje nad samochodem Dalrymple’a. Chwilę później Autobot omija drabinę człowieka malującego ogłoszenie jadąc po ścianie, a Jake wpada prosto w niego. Widząc, że przednia szyba jego samochodu jest ubrudzona farbą, poddaje się. Tymczasem Charlene jest przerażona tym, co się stało, więc Skids zatrzymuje się. Dziewczyna wysiada i zaczyna uciekać, ale Autobot transformuje się i wyjaśnia, kim jest. Mówi, że ma dosyć wojny prowadzonej przez jego gatunek i nie chce w niej zginąć - chciał więc być zwykłym samochodem Charlene. Gdyby nie niebezpieczeństwo, nie ujawniłby się. Mówi, że na Cybertronie był antropologiem i ma nadzieję, że dzięki dziewczynie dowie się czegoś więcej o zwykłym życiu ludzi.

W barze w miasteczku, Jake mówi Frannie, że samochód, który ścigał zachowywał się, jakby był żywy. Ta informacja bardzo zaciekawia siedzącego obok Donny’ego Finkleberga.

W ciągu następnych dni, Skids i Charlene zaprzyjaźniają się. Odbywają wiele wycieczek po okolicy, dzięki czemu Autobot dowiaduje się więcej o Ziemi i ludziach. Sielanka zostaje przerwana, kiedy do domu dziewczyny przychodzi Donny i mówi, że wie, że jej samochód to Autobot. Finkleberg stwierdza, że ma wiadomości dla jego dowódcy i Skids musi go do niego zabrać. Robot nie chce wracać do swojego poprzedniego życia, ale nie ma wyboru, kiedy chwilę później pojawia się Ravage. Strzela laserem z pyska w kierunku ludzi, ale Skids osłania ich drzwiami, zamyka je wciągając oboje do kabiny i odjeżdża. Decepticon rusza w pogoń za uciekającymi, a Skids, wiedząc, że przeciwnik nie spocznie, dopóki nie zabije ofiary lub sam nie zginie, odciąga go poza miasto. Za nimi jadą Jake i Frannie. Za radą Charlene Skids kieruje się do opuszczonej kopalni. Dotarłszy tam, każe ludziom schować się. Wtedy do Autobota podbiega Jake i rozbija mu metalową rurą przednią szybę, po czym zaczyna okładać karoserię. Skids zaczyna mieć przywidzenia: wydaje mu się, że niczym w westernie, który widział wcześniej, musi stoczyć pojedynek z Megatronem o życie Charlene. Decepticon jest jednak szybszy i strzałem z armaty niszczy Autobota. Kiedy robot majaczy o tym, że zawiódł Charlene, Donny próbuje wytłumaczyć Jake’owi, że Skids nie jest zwykłym samochodem i próbował ich obronić przed Ravagem, który właśnie wyskakuje z ukrycia i przewraca wciąż oszołomionego Autobota na bok. Jake chwyta Frannie, wsiada do swojego samochodu i chce uciekać, ale jego dziewczyna mówi mu, że nie mogą pozostawić Donny’ego i Charlene samych. Dalrymple daje się przekonać i taranuje Ravage’a, kiedy ten rzuca się na Skidsa, aby go wykończyć. Charlene wykorzystuje tę chwilę i przekonuje wciąż majaczącego Skidsa, że ona żyje i to był tylko zły sen. Z uczuciem ulgi, Autobot transformuje się gotowy do walki, ale Ravage zaskakuje go, zwalając na niego budynek. Po chwili Decepticon rzuca się na przeciwnika, ale Skids osłania się ścianą. Transformery zaczynają strzelać do siebie, a Charlene zauważa ukryty szyb kopalni. Chce powiedzieć o nim Autobotowi, ale to odwraca jego uwagę, dzięki czemu Ravage trafia go w plecy rakietą. Podnosząc się, Skids również zauważa szyb i widząc skaczącego na niego Decepticona, odsuwa się na bok. Ravage wyjąc spada na dół. Transformer stwierdza, że szybko się stamtąd nie wydostanie i mówi Charlene, że musi wracać do Autobotów. Teraz rozumie, że chociaż nie jest już na Cybertronie, to również na Ziemi ma swoje zadanie do wypełnienia, którym jest walka z Decepticonami.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.