Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #19

Transformers #19

Transformers #19

"Command Performances!"

Postacie
Cytat

Megatron: "Wh-who are you?"
Omega Supreme: "I am the guardian of the gates, the junction of your destruction, the laser lighting the way to your doom, the planner of your obsolescence, the furnace that fires your demise. I am the number you cannot compute, Decepticon."

Streszczenie

Góra Św. Hilary’ego w Oregonie. Optimus Prime prezentuje pozostałym Autobotom zaprojektowanego przez Grapple’a Omegę Supreme, który ma stanowić ostatnią linię obrony unieruchomionej Arki przed Decepticonami. Dowódca mówi jednak, że chociaż Omega stanowi połączenie czołgu i rakiety, to Autoboty nie są w stanie jeszcze skopiować tego, co potrafią Constructicony – połączyć sześciu wojowników w jednego. Dlatego Optimus ma zamiar przypuścić atak na Decepticony i spróbować odkryć ich sekret. Ratchet nie jest pewien, czy jego pacjenci na pokładzie Arki będą bezpieczni, ale Omega zapewnia go, że ich ochroni. Skids nie jest pewien, czy warto ryzykować życie Autobotów dla zdobycia informacji, która może okazać się nieprzydatna, ale Optimus uspokaja go, że nie przewiduje strat i wycofa się jak tylko zdobędą to, po co przybyli. Grimlock mówi, że Optimus Prime jest tchórzem. Nie podoba mu się, że jego Dinoboty nie mogą walczyć z Decepticonami, ponieważ nie są w stanie ukryć się między ludźmi, a kiedy już wyruszają na misję, Optimus chce unikać walki. Grimlock stwierdza, że taki dowódca nie może im rozkazywać i wraz ze swoimi towarzyszami odchodzi. Optimus mówi, że jego plan uwzględniał takie osłabienie i każe Autobotom transformować się i ruszać.

Kopalnia odkrywkowa we wschodnim Wyoming. Constructicony fortyfikują bazę Decepticonów. Shockwave mówi Megatronowi, że odnalezienie budowniczych to był dobry pomysł i są oni bardziej przydatni, niż Robot Master. Dowódca odpowiada, że Shockwave nie docenia jego wartości i gdyby to on dowodził Decepticonami, kazałby im bez końca siedzieć w bazie. Megatron ma zamiar działać i teraz wzywa Starscreama, Skywarpa, Thundercrackera, Buzzsawa, Laserbeaka, Frenzy’ego i Rumble’a, aby wraz z nim wyruszyli powitać przysłane przez Straxusa Decepticony. Donny tymczasem uważa, że czas uciec do Autobotów, ale nie jest pewny, czy może to zrobić, dopóki Ravage go pilnuje.

Optimus, Bumblebee, Grapple, Wheeljack, Hoist, Tracks, Smokescreen i Skids docierają do miasteczka w Wyoming. Skids zainteresowany tym, jak ludzie obchodzą się ze swoimi pojazdami nie zauważa stojącego przed nim samochodu i uderza w niego. Chce się zatrzymać i sprawdzić, czy wszystko w porządku, ale Optimus zabrania mu. Właściciel pojazdu, Jake Dalrymple, każe jego dziewczynie Frannie wsiadać i zaczyna ścigać Autoboty, chcąc się zemścić.

Autoboty docierają do kordonu armii otaczającego kopalnię. Jetfire przelatuje nisko nad żołnierzami, przez co ci zaczynają go ścigać. Pozostałe Transformery bez problemu przebijają się przez osłabioną blokadę, która chwilę później zatrzymuje Jake’a. Systemy obronne Decepticonów wykrywają zbliżające się Autoboty i zaczynają strzelać. Atakujący transformują się i rozpoczyna się walka.

Megatron na pokładzie Decepticonów odrzutowców dociera do rzecznej doliny, ale okazuje się, że Transformery, które przeszły przez most kosmiczny, to grupa Autobotów pod wodzą Perceptora. Ma zamiar je zaatakować, ale wtedy Soundwave zawiadamia go o przybyciu Optimusa Prime i jego wojowników do kopalni. Megatron decyduje skorzystać z okazji i zniszczyć Arkę, mimo ostrzeżeń Shockwave’a, że Prime na pewne wziął taki obrót spraw pod uwagę. Jednooki Decepticon stwierdza, że dowódca podjął decyzję i musi z nią żyć lub zginąć. Donny jest przekonany, że kiedy Megatrona zabraknie, on nie będzie już potrzebny.

Autoboty zmagają się z fortyfikacjami Decepticonów i mimo odniesionych ran, nie cofają się. Shockwave stwierdza, że czas przechylić zwycięstwo na ich szalę i każe Constructiconom połączyć się w Devastatora. Bumblebee wykorzystuje okazję i rejestruje schemat transformacji. Finkleberg stwierdza, że w tym zamieszaniu ma szansę i zaczyna uciekać z kopalni. Devastator podnosi wielki głaz i zmierza w kierunku Optimusa, ale olbrzym jest zbyt wolny i Prime strzałem z karabinu niszczy kamień, zanim zostaje on rzucony. Bumblebee powiadamia, że wypełnił swoją część zadania, więc Optimus rozkazuje Autobotom transformować się i wycofać. Shockwave zabrania ścigać przeciwników stwierdzając, że pokona ich w odpowiednim czasie, kiedy sam będzie dowódcą. Ravage tymczasem zauważa nieobecność Robot Mastera i zaczyna podążać za jego zapachem.

Megatron i jego oddział dociera do Arki, gdzie zostają powitani przez Omegę Supreme rozłożonego na czołg i rakietę. Autobot jednym strzałem niszczy Skywarpa. Pozostali napastnicy transformują się i ruszają na strażnika, ale zostają porażeni prądem, kiedy wchodzą na tory, po których porusza się czołg. Omega wykorzystuje okazję i łączy się w robota. Strzałem z działa na lewej ręce niszczy Frenzy’ego i Rumble’a, miażdży w szczypcach drugiej ręki Starscreama, laserem umieszczonym na głowie zestrzeliwuje Buzzsawa, trafia ręką Thundercrackera i wbija go w górę i wreszcie uszkadza Laserbeaka. Zwraca się w kierunku Megatrona, który zaczyna odgrażać się, ale strzały z jego armaty nie robią wrażenia na Autobocie. Omega powala Decepticona na ziemię szczypcami i zamierza wykończyć strzałem z działa, ale Laserbeak w ostatniej chwili chwyta swojego dowódcę i zaczyna z nim uciekać. Omega zawiadamia o zwycięstwie Optimusa, który właśnie znów mija barykadę armii. Jake zauważa Skidsa i wyskakuje przed niego, chcąc go zatrzymać. Autobot chce go minąć i traci równowagę, co wykorzystuje zaczajony Ravage i trafia go pociskiem. Skids wypada z drogi i zaczyna toczyć po zboczu góry. Autoboty nie zatrzymują się.

Laserbeak dostarcza Megatrona do kopalni. Shockwave oznajmia, że po porażce dowódcy on teraz będzie rządził, ale Megatron stwierdza, że Autoboty w jakimś celu przybyły do ich bazy i jeżeli uciekły w połowie walki, to ten cel z pewnością osiągnęły i Shockwave nie przeszkodził im. Porażka Megatrona jest mniej istotna, ponieważ poległe Decepticony można zastąpić innymi. Shockwave zgadza się z tą logiką i uznaje wyższość Megatrona.

Autoboty wracają do bazy. Pomimo zniszczenia sześciu Decepticonów i zdobycia tajemnicy Devastatora, Optimus nie jest zadowolony, ponieważ stracił Skidsa. Jego plan nie uwzględnił zamieszania się w wojnę między Transformerami ludzi, ale odtąd postara się uwzględniać ten czynnik.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.