Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #18

Transformers #18

Transformers #18

"Return To Cybertron" - part 2: "The Bridge To Nowhere!"

Postacie
Cytat

Shrapnel: "But milord, I can contact Spanner through this transceiver and have his answer in moments."
Straxus: "And I can reduce you to metal shavings in moments!"

Streszczenie

Las w północnym Oregonie. Jadący samochodem Charlie i Rita ze zdziwieniem zauważają most w środku pustkowia. Wjeżdżają na niego, chcąc przedostać się na drugą stronę doliny rzeki, ale najpierw orientują się, że urywa się on w połowie, a chwilę później pojawia się na nim wielki robot, który zaraz potem eksploduje. Charlie zawraca samochód i robi to w samą porę, ponieważ most znika.

Cybertron. Straxus jest zdenerwowany, ponieważ połowa kosmicznego mostu, którą kazał teleportować na Ziemię, właśnie wróciła, i uważa, że urządzenie nie działa. Każe jednemu z Decepticonów sprawdzić, co się stało, mimo jego protestów, że jego poprzednik został zniszczony, kiedy miał zrobić to samo. Shrapnel proponuje najpierw porozmawiać ze Spannerem, ale Straxus nie chce czekać. Wysyła na koniec mostu Decepticona, który po chwili ginie. Shrapnel otrzymuje wiadomość od Spannera, który zawiadamia o uszkodzonym przewodzie paliwowym do zasilania procesu teleportacji, który musi zostać naprawiony, albo każda próba przejścia przez most zakończy się śmiercią. Obserwujący wszystko Blaster przechwytuje transmisję, a po chwili jest zabrany przez Powerglide’a i oba Autoboty wracają do bazy. Tam Blaster melduje Perceptorowi, że potrzebuje więcej czasu, aby się dowiedzieć, gdzie trzymany jest Spanner oraz, że Decepticony są prawie gotowe do uruchomienia kosmicznego mostu. Perceptor decyduje się zaatakować natychmiast, ale Blaster nie chce pozwolić kolejnemu niewinnemu zginąć w wojnie z Decepticonami. Dowódca jednak przekonuje go, że jeżeli ich wrogowie podbiją Ziemię i zdobędą jej zasoby energii, ich zwycięstwo nad Autobotami będzie pewne.

Kopalnia we wschodnim Wyoming. Decepticony kończą nagrywać kolejny występ Robot Mastera udającego władcę Transformerów. Donny mówi, że ma tego dosyć i idzie porozmawiać z Megatronem. Oznajmia mu, że ma dosyć pracy dla nich i mieszkania w kopalni, w której nawet nie może zapalić papierosa z obawy przed eksplozją. Dowódca Decepticonów uważa, że Finkleberg ma wszystko, co jest mu potrzebne i pokazuje, że Ravage właśnie przyniósł mu kolację – wielkie pudło cukierków. Ten mówi, że one bardzo szkodzą na zęby, co powoduje, że Megatron zaczyna się wściekać i mówi, że jeżeli człowiek się nie zamknie, to on to zrobi. Donny odgryza się, że wtedy Decepticon sam będzie musiał wmawiać ludziom, że Autoboty są złe i jest ciekawy, jak mu to wyjdzie. Megatron stwierdza, że Robot Master przecenia swoją wartość. Przerywa mu Shockwave, który właśnie nadleciał wraz ze Starscreamem, Skywarpem i Thundercrackerem, których odnaleźli Buzzsaw i Laserbeak. Jednooki robot mówi, że Megatron kolejny raz pokazuje, że jego temperament jest cechą nieodpowiednią dla dowódcy Decepticonów i ma zamiar znów wrócić na to stanowisko. Jego rywal nie zamierza ustępować bez walki, więc oba Decepticony przygotowują się do starcia. Przerywa im Soundwave, który mówi, że właśnie nadchodzi transmisja z Cybertronu. Pojawia się holograficzny obraz Straxusa, który cieszy się z nawiązanego kontaktu i jest chętny do pomocy przy podboju Ziemi. Dodaje, że jest już gotów do uruchomienia kosmicznego mostu. Shockwave uważa, że rozsądnym jest odłożyć spór i współpracować. Megatron zgadza się z nim i każe Soundwave’owi wysłać odpowiedź na Cybertron. Donny, słysząc to wszystko, zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa i konieczności powiadomienia Autobotów.

Cybertron. Autoboty drążą podziemny tunel, za pomocą którego docierają pod Darkmount. Znajdują źródło zasilania fortecy, pod które Warpath podkłada ładunki wybuchowe. Mając niewiele czasu, Autoboty wydostają się na powierzchnię, gdzie zostają zaskoczeni przez Decepticony, ale kiedy eksplozja niszczy Darkmount, to ich spotyka wielka niespodzianka. Spadający z tarasu swojej zniszczonej fortecy Straxus transformuje się w latającą armatę, mając zamiar osobiście zemścić się na Autobotach.

Tymczasem Blaster dociera do kosmicznego mostu, załatwia dwóch strażników elektro-neutralizatorem i rozpoczyna podkładanie ładunków. Nagle słyszy głos mówiący mu, aby się pospieszył, ponieważ Decepticony zaraz wrócą. Nie wie, skąd on dobiega, ale chwilę później jest zaskoczony jeszcze bardziej, kiedy most transformuje się częściowo w robota i mówi mu, że teraz będzie łatwiej mu umieścić bomby. Blaster domyśla się, że ma do czynienia ze Spannerem, któremu Decepticony nie tyle kazały zbudować most, co kazały zrobić go z siebie. Autobot nie chce zabijać neutralnego naukowca, ale ten odpowiada mu, że nie chce żyć dłużej w tej postaci i transformując się na powrót w most, przypomina, że los dwóch planet zależy od Blastera.

Niedaleko trwa walka między Autobotami i Decepticonami, kiedy Shrapnel zauważa, że na moście nie ma strażników, ale jest tam Blaster. Straxus dowiedziawszy się o tym prowadzi swoją armię na Autobota. Perceptor widząc, że Blaster nie wykonał jeszcze swojego zadania, też kieruje swój oddział w na most. Straxus każe Shrapnelowi uruchomić portal. Chwilę później Blaster zauważa na drugim końcu dziwną planetę i domyśla się, że jest to Ziemia. Widząc nadlatującego Decepticona trafia go neutralizatorem, co powoduje, że ten zlatuje z mostu i ginie w międzywymiarowej przestrzeni. Straxus mówi, że Autobot nie musi się o to martwić, ponieważ on zabije go tu. Na Ziemi, policjanci zauważają most i drzewa zniszczone przez strzał Decepticona i decydują się wezwać pomoc. Na moście tymczasem trwa walka. Mała grupa Autobotów dzielnie stawia opór, ale Straxus w końcu jednym strzałem powala ich wszystkich oprócz Blastera. Transformuje się w robota i zaczyna gonić przeciwnika ze swoim energetycznym toporem. Blaster, który zgubił swoją broń, może tylko unikać ciosów, ale w końcu zostaje trafiony w nogę. Kulejąc, cofa się do przewodu paliwowego i uchyla się przed kolejnym uderzeniem, przez co Straxus niszczy przewód paliwowy zasilający most. Następnie kopniakiem strąca z mostu Decepticona, który zostaje zniszczony w przestrzeni międzywymiarowej. Blaster sam o mało co również nie spada, ale Powerglide chwyta go w ostatniej chwili. Uszkodzony most zaczyna znikać, więc Autoboty zbiegają z niego i po chwili zostają odcięte od Cybertronu na Ziemi. Otoczeni przez policję i wojsko uznają, że czas przywitać się z tutejszymi mieszkańcami.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.