Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #17

Transformers #17

Transformers #17

"Return To Cybertron" - part 1: "The Smelting Pool!"

Postacie
Cytat

Blaster: "All five of you are violating Perceptor's orders?"
Powerglide: "Let's just say all five of us have been suffering short-term memory circuit malfunctions..."

Streszczenie

Cybertron, prowincja Polyhex. Oddział Decepticonów poluje na małą grupkę Autobotów, aby przetopić je na części zamienne. Dwa z nich szybko zostają zniszczone, trzeciemu natomiast chwilowo udaje się umknąć. Niedaleko, Autobot Blaster czeka na Scrounge’a i irytuje się, ponieważ mały zwiadowca jak zwykle się spóźnia. Zauważa Decepticona, który ściga małego Autobota i strzela do niego ze swojego elektro-neutralizatora. Napastnik traci równowagę, a chwilę później Blaster chwyta go i rzuca nim w wystający z podłoża kawał metalu.

Scrounge zbliża się do głównej fortecy Decepticonów w Polyhexie, Darkmount. Ma nadzieję, że uda mu się odnaleźć porwanego neutralnego naukowca, Spannera, który specjalizuje się w transporcie międzywymiarowym. Ma nadzieję, że po tym sukcesie pozostałe Autoboty zaczną go traktować poważnie. Rozciąga dwa palce lewe ręki, w których są zamontowane odbiorniki dźwięku i obrazu, i zaczyna przemieszczać je w przewodach wentylacyjnych. Odnajduje laboratorium, w którym Shrapnel nadzoruje prace nad niedawno otrzymaną transmisją spoza planety. Scrounge nagrywa oczyszczony sygnał i wiedząc, że Autoboty same poradzą sobie z jego odkodowaniem, postanawia wycofać się. W drodze powrotnej jego palce uruchamiają alarm, przez co Shrapnel dowiaduje się o obecności intruza. Autobot transformuje się w koło i rusza w drogę, jednocześnie powiadamiając Blastera, że będzie niedługo w umówionym miejscu i tym razem ma naprawdę coś wielkiego. Po drodze przez Ślepy Zaułek, zamieszkiwany przez Pustaki – uszkodzone Transformery żebrzące o resztki paliwa, Scrounge zostaje schwytany przez Shrapnela i porwany z powrotem do Darkmount.

Później. Blaster, nie doczekawszy się Scrounge’a, wraca do bazy, gdzie czekają na niego Powerglide, Cosmos, Seaspray, Warpath, Beachcomber i dowódca oddziału, Perceptor. Mówi im, że ich zwiadowca zaginął i należy go natychmiast poszukać. Perceptor stwierdza, że tylko Blaster ceni tak bardzo Scrounge’a, a on sam uważa, że mały Autobot znów coś zmyślił albo został schwytany i zginął w tyglu. Poza tym, oddział nie może sobie pozwolić na ryzykowne misje, ponieważ w ten sposób nigdy nie pokonają przeważających liczebnie Decepticonów. Blaster postanawia więc poszukać Scrounge’a sam. Pozostali chcą pójść z nim, więc Perceptor jest zmuszony się na to zgodzić.

Tymczasem Shrapnel dostarcza Scrounge’a do dowódcy Decepticonów, Straxusa, jednocześnie obiecując więźniowi, że wkrótce dołączy do pozostałych Autobotów przetapianych w tyglu. Straxus pyta się Scrounge’a, co takiego chciał przekazać swoim towarzyszom. Ten nie chce nic powiedzieć, więc Decepticon wyrywa mu lewą rękę i miażdży ją, po czym każe Shrapnelowi wrzucić Autobota do tygla.

W Ślepym Zaułku Autoboty dowiadują się od jednego z Pustaków, że Scrounge został schwytany przez Shrapnela. Perceptor uznaje, że nie można już go uratować i każe oddziałowi wracać do bazy. Blaster postanawia jednak wyruszyć do Darkmount sam. Niedługo potem, Autobot dociera do tygla, planując sam do niego wskoczyć, podejrzewając, że tam znajdzie Scrounge’a. Uszkadza wieżę strażniczą elektro-neutralizatorem i wrzuca jednego z wartowników do tygla. Po chwili zostaje otoczony przez innych i już ma się dać zepchnąć do krateru, ale wtedy pojawia się Shrapnel, który uważa, że Straxus będzie chciał osobiście przesłuchać Blastera. Dowódca jednak nie podziela tego sentymentu i zirytowany, że jego wojownik zawraca mu głowę drugi raz tego samego dnia, uderza go, a Autobota każe wrzucić do tygla grożąc, że Shrapnel również tam trafi, jeżeli dalej będzie go drażnił. Chwilę później Autobot ląduje w zbiorniku pełnym roztopionego metalu, który nawet jemu sprawia ból. Wędrując po krawędzi tygla odnajduje unoszącego się na powierzchni Scrounge’a i mówi mu, że dał się złapać, aby go uratować. Mały Autobot mówi, że dla niego już za późno, ale przynajmniej nie umrze na darmo i chce dać przekazać Blasterowi zdobytą informację. Nagle wieża strażnicza na powierzchni zostaje zniszczona – to Powerglide przybył na pomoc Blasterowi. Autobot wypuszcza linę, którą chwyta Blaster, a następnie łapie Scrounge’a i wyciąga go z płynnego metalu. Wtedy widzi, że dolna część ciała zwiadowcy została już roztopiona. Scrounge wyrywa się, po czym rzuca Blasterowi swoją kość pamięci, prosząc, aby zabrał ją do bazy. Chwilę później tonie, a Powerglide odlatuje z Blasterem, aby umknąć zbierającym strażnikom. Wtedy Autobot zauważa, że Cosmos, Beachcomber, Warpath i Seaspray również zignorowali rozkazy Perceptora i przybyli mu na pomoc, zajmując Decepticony. Powerglide zarządza odwrót, lecz za Autobotami podążają Kickback, Bombshell, Shrapnel, Ramjet, Dirge i Thrust. Decepticony otwierają ogień w kierunku uciekających, więc Blaster każe Powerglide’owi opuścić się w pobliżu rur odprowadzających płynny metal z tygla. Wyrywa je i zaczyna oblewać gorącym strumieniem Decepticony, które szybko uciekają. Mając już wolną drogę, Autoboty wracają do bazy. Tam, Perceptor dekoduje sygnał, który okazuje się być wiadomością wysłaną z Ziemi przez Soundwave’a powiadamiającą Decepticony na Cybertronie o istnieniu planety bogatej w złoża energii, a całkiem łatwej do podboju. Autoboty dowiadują się również o tym, że ich dawno zaginieni towarzysze pod wodzą legendarnego Optimusa Prime również przebywają na obcej planecie, co powoduje, że wstępuje w nich nowa nadzieja na ostateczne zwycięstwo.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.