Avalon » Serie komiksowe » Punisher Presents: Barracuda (Max) » Punisher Presents: Barracuda (Max) #5

Punisher Presents: Barracuda (Max) #5

Punisher Presents: Barracuda (Max) #5

"5: Baptized In A Barrel Of Butcher Knives"

Postacie
Cytat

Wanda (o Flannery'm): "He tried to fuck the kid!"
Barracuda: "Tried to fuck us all!"

Streszczenie

Wielki Chris bez żadnych ceregieli rozkazuje wypalić do Barracudy i Fifty z czołgu. Sześćdziesięcioletni grat eksploduje jednak przy próbie oddania strzału. Murzyn nie zamierza zmarnować okazji. Bierze do ręki karabin i otwiera ogień do wrogiej armii. Żołnierzy jest jednak zbyt wielu i weterani zmuszeni zostają do wycofania się do środka posiadłości. Wbiegają do budynku minimalnie unikając kolejnego pocisku, któremu dla odmiany udało się opuścić lufę archaicznego czołgu. Barracuda i Fifty przegrupowują się. Gangster rozkazuje Wandzie ochraniać Oswalda. Widząc Murzyna, Flannery rzuca się do ucieczki.

Tymczasem do walki zamierza włączyć się trzecia strona, członkowie ekipy dochodzeniowej. Lockhart i Bobby, ktorzy lecą nieuzbrojonym helikopterem, nie zamierzają brać udziału w strzelaninie i z bezpiecznej odległości oglądają zamieszanie na dole.

Angelone rozkazuje rozwalić posiadłość w drobny mak. Zaskakuje to wciąż przebywającego wewnątrz Oswalda, który był pewien, że jego ojciec nie zaryzykuje życia swojego syna. Barracuda wyprowadza chłopaka z błędu. Informuje go, że Wielki Chris próbuje go dopaść za wszelką cenę i nie obchodzi go to, kto ucierpi podczas zamieszek. Murzyn nakazuje Hemo być równie twardym jak jego tata.

W międzyczasie Digby zostaje postrzelony przez czołg i dwukrotnie przezeń przejechany.

Precyzyjnym strzałem Fifty zabija kierowcę czołgu. Następnie rozkazuje pilotowi dobiec do helikoptera i uruchomić go. Barracuda przestrzega jednak mężczyznę przed samodzielnym odlotem. Śmigłowiec zostanie wtedy zestrzelony. W ręce Flannery'ego wpada Oswald. Starzec zamierza wykorzystać chłopaka jako kartę przetargową, umożliwiającą mu wyjście z obecnej sytuacji z zachowaniem życia. Hemo jednak korzystając z zamieszania wkłada ojczulkowi palec w oko. Barracuda wykańcza mężczyznę potężnym ciosem.

Śmigłowiec CIA zostaje zestrzelony przez jednego z ludzi Ortiza.

Rozpętuje się piekło. Barracuda, Fifty, Oswald i Wanda opuszczają budynek i najszybciej jak mogą biegną w stronę helikoptera. Po drodze transwestyta zostaje ciężko ranny. Leżąc na ziemi rozkazuje kompanom lecieć bez niego. Sam poświęca się, aby umożliwić im ucieczkę. Bohaterowie szczęśliwie odlatują.

Kawałek dalej Wanda i Barracuda zastanawiają się nad swym następnym krokiem. W sumie Lube nie została panią prezydentową, ale Oswald jest teraz głową rodziny Angelone. Nagle na pokład śmigłowca dostaje się Chris, ktory w ostatniej chwili uczepił się płozy helikoptera. Robi on wyrzuty Murzynowi. Ma mu za złe to, że ten nie dotrzymał danego mu słowa. Swego syna również nazywa zdrajcą. W odpowiedzi Hemo bierze do ręki ogromne Magnum Luny i strzela tacie w głowę, ratując tym samym życia swoich nowych przyjaciół. Barracuda i Wanda nie posiadają się z radości. Oswald w końcu stał się hardkorowym gangsterem. W zamieszaniu i ogólnej fecie na cześć chłopaka, Murzyn zapomina się na chwilę i swoją potężną łapą klepie wybawcę po plecach. Robi to jednak zbyt mocno. Hemo zalewa się krwią i umiera. Na domiar złego podziurawiony kulami helikopter zaczyna spadać.

Helikopter zatonął wraz z pilotem. Wanda płynie razem z Barracudą pontonem. Znajdują się gdzieś na Pacyfiku i nie mają pojęcia w którą stronę się udać. Murzyn jednak martwi się tym, że bez Oswalda nie zgarną żadnych pieniędzy. Muszą zacząć wszystko od nowa. On zaś musi wybrać się na walkę z Punisherem przygotowany nie tak dobrze, jakby chciał. Wanda zastanawia się, co będą jeść przez okres swojego dryfowania. Gangster jednak szczególnie się tym nie przejmuje.

Autor: Don God

Galeria numeru

Punisher Presents: Barracuda (Max) #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.