Avalon » Serie komiksowe » Punisher Presents: Barracuda (Max) » Punisher Presents: Barracuda (Max) #3

Punisher Presents: Barracuda (Max) #3

Punisher Presents: Barracuda (Max) #3

"3: Curiouser And Bi-curiouser"

Postacie
Zapowiedź

Jeden z najgroźniejszych wrogów Punishera - Barracuda, powrócił i tym razem podjął się solowej misji: zabawiać się w ochroniarza chorego na hemofilię dzieciaka szefa mafii. Pierwszy przystanek: Bananowa Republika w trakcie krwawej rewolucji której dyktator, Lepopoldo Luna ma porachunki z Barracudą. Z rebeliantami szturmującymi pałac, Baracudzie przydałaby się pomoc. Nadchodzi stary przyjaciel.

Cytat

Fifty: "Barracuda! Do you mean to tell me you expect a lady to handle her own luggage?"
Barracuda: "Muthafucka, I seen yoy hump a hundred-fifty pound pack an' a goddamn A.K. over two hundred klicksa rain forest, so don't be givin' me no lady bullshit."

Streszczenie

Barracuda zabiera ubranego w kobiece ciuchy Fifty'ego sprzed lotniska Santa Morricone. Transwestyta należał do oddziału, który kiedyś wyciągnął Lunę z więzienia. Zastanawia się, czy Leopoldo jeszcze go pamięta. Gangster odpowiada, że może być różnie, bo jego kompan trochę się zmienił przez ostatnie lata. Generał zaprzecza. Po prostu kiedyś był wrednym draniem, a teraz jest wredną suką.

W tym samym czasie do Santa Morricone przybywa Wielki Chris. Swe kroki kieruje do posiadłości Josefa Monterry, ostatniego żyjącego syna ostatniego socjalistycznego prezydenta państewka. Stanowi on jedyną opozycję dla Luny. Wiele lat temu jego ojciec prowadził interesy z głową rodziny Angelone. Dziś obecni przedstawiciele tych klanów zawierają innego typu umowę pomiędzy sobą. Zamierzają obalić Leopolda. Mężczyźni nie zdają sobie sprawy z tego, że każdy ich krok jest obserwowany z pobliskiego hotelu przez Bobby'ego i Lockharta.

Okazuje się, że Leopoldo nie kojarzy Fifty'ego. Co więcej, bierze go za kobietę i oczarowany jego niezwykłą urodą proponuje swoje usługi na czas jego pobytu w Santa Morricone. Wanda jest zszokowana zachowaniem męża. Barracuda jednak ze śmiechem tłumaczy jej, że dzięki transwestycie mają Lunę z głowy na jakiś czas. Potem zwraca się do Flannery'ego. Ostrzega go, żeby nie próbował dobierać się do Oswalda, bo chłopak jest bardzo kruchego zdrowia i może umrzeć podczas próby dokonania na nim gwałtu. Na koniec Murzyn zaprasza kobietę i starca na spotkanie w ogrodzie, dziś w nocy.

Na spotkaniu tym, Barracuda przedstawia swój plan. Niedługo Wielki Chris zginie w wypadku. Głową rodziny Angelone zostanie wtedy Oswald. Podobne nieszczęście przydarzy się Lunie. Wanda obejmie wtedy stanowisko prezydenta Santa Morricone. Flannery będzie stał za nią jako consigliore tak, jak teraz stoi za Leopoldo. Gdy wyżej wymienieni obejmą już odpowiednie stanowiska, eksport kokainy do Miami ruszy pełną parą, przynosząc szybkie zyski wszystkim zaangażowanym. Rolą Digby'ego będzie wysłanie raportu do swoich szefów w Hart Consolidated, w którym zapewni ich o stabilności nowego reżimu. Postara się również, aby spółka deweloperska nie zerwała podpisanego z Luną kontraktu. Fifty będzie przez jakiś czas mieszkać w posiadłości dyktatora, aby na wszelki wypadek mieć oko na Wandę i Flannery'ego. Pomoże również Barracudzie w wyeliminowaniu dwóch wyżej wymienionych bossów, wraz z ich małymi armiami. Sam Murzyn liczy na procent od dochodu. Potrzebne mu są szybkie i duże pieniądze. Szykuje się w końcu do walki z Punisherem.

Leopoldo leży w łóżku, wyczerpany po seksie z Fifty. Nie widzi jak jego kochanka w ubikacji obok sika na stojąco. Nagle do uszu wszystkich dociera odgłos strzałów z karabinu. Monterra i jego banda rebeliantów rozpoczęli najazd na Santa Morricone. Luna z piskiem chowa się pod łóżko. Wanda, Flannery i Digby kładą się w tym czasie na ziemi, kryjąc się za stolikiem. Transwestyta chwyta walającą się w szafie snajperkę i rozpoczyna ostrzał wroga. Stara się również kryć Barracudę, dopóki nie odnajdzie on jakiejś rozsądnej broni. Szybko jednak w jego ręce wpada karabin maszynowy, za pomocą którego gangster zaczyna siać spustoszenie w szeregach wroga. Dzięki temu morale członków prywatnej armii Leopolda wzrastaja na tyle, że włączają się oni do walki. Rozpoczyna się regularna strzelanina. Właśnie wtedy na środek placu wychodzi zdezorientowany Oswald. Murzyn w ostatniej chwili osłania go własnym ciałem, przyjmując na korpus kilka kulek. Traci również lewe ucho, które zostaje mu odstrzelone. Fifty wzywa lekarza.

Gdy bunt został stłumiony, a Barracuda opatrzony, spod łóżka wychodzi Luna. Od razu wygłasza publiczne orędzie, w którym nazywa siebie wojownikiem i bohaterem rewolucji. Fifty nie może się doczekać chwili, gdy wrzuci go do wulkanu. Oswald dziękuje gangsterowi za uratowanie mu u życia.

Wszystkie wydarzenia obserwowane były przez Chrisa Angelone. Stwierdza on, że prawdziwym celem ataku Monterry było sprawdzenie skuteczności ochroniarzy Luny. Teraz nadszedł czas na plan B.

Autor: Don God

Galeria numeru

Punisher Presents: Barracuda (Max) #3 Punisher Presents: Barracuda (Max) #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.