Avalon » Serie komiksowe » Punisher Presents: Barracuda (Max) » Punisher Presents: Barracuda (Max) #2

Punisher Presents: Barracuda (Max) #2

Punisher Presents: Barracuda (Max) #2

"2: Oh, The Muthafucin' Places You'll Go"

Postacie
Zapowiedź

Jeden z najgroźniejszych wrogów Punishera - Barracuda, powrócił i tym razem podjął się solowej misji: zabawiać się w ochroniarza chorego na hemofilię dzieciaka szefa mafii. Pierwszy przystanek: Bananowa Republika w trakcie krwawej rewolucji, której dyktator, Lepopoldo Luna ma dług wobec Barracudy.

Cytat

Lockhart: "Trouble with the allseeing eye is, the more shit it tries to watch, the more slips right through its fingers. I just mixed my metaphors, Bobby. I rely on you to stop me from doing that."

Streszczenie

Barracuda i Oswald lecą samolotem. Weteran poucza podopiecznego mówiąc, że powinien zmienić swój sposób bycia. Niedługo chłopak będzie musiał zamordować człowieka. Wypadałoby, żeby do tego czasu zaczął zachowywać się jak hardkorowy gangster. Hemo, bo tak młodego nazywa Murzyn, jest jednak całkowicie odporny na przekazywaną przez mentora wiedzę. Znudzony mężczyzna rozgląda się po pokładzie. Wyłapuje wśród współpasażerów znajomą twarz.

Bobby i Lockhart również lecą do Ameryki Południowej. Wraz z nimi udaje się kilkuosobowy zespół złożony z przestawicieli różnych organizacji. Starszy mężczyzna półgłosem przedstawia partnerowi kolejnych współpasażerów. Dwaj mężczyźni w czarnych garniturach i okularach przeciwsłonecznych są z Administracji Legalnego Obrotu Lekarstw [DEA - przyp. DG]. Agent nazywa ich hienami, czekającymi tylko na to, żeby posłać komuś kulkę. Dystyngowany żołnierz przed nimi został przysłany przez Agencję Bezpieczeństwa narodowego. Według Lockharta NSA ciągle wierzy w to, że ich ludzie powinni brać udział w każdej większej akcji. Im więcej jednak próbują ogarnąć, tym więcej przecieka im przez palce. Na koniec mężczyzna przedstawia dwóch wąsatych, uzbrojonych w archaiczne M3, kowbojów. Jak sam mówi, są oni wysłannikami "Firmy". Zamierzają prawdopodobnie skupić się na Leopoldo Lunie, lub samym Barracudzie. Lockhart z Bobbym spróbują zaś pochwycić Chrisa Angelone.

Barracuda zamyka się ze swym starym znajomym, Digbym, w toalecie. Mężczyźni znają się z więzienia, gdzie starszy z nich był przez Murzyna wykorzystywany i poniżany. Gangster uspokaja byłego współlokatora mówiąc, że chce z nim tylko porozmawiać. Pyta, co sprowadza go do Ameryki Południowej. Rozmówca odpowiada, że jest teraz księgowym w firmie Hart Consolidated. Spółka ta ma podpisany kontrakt z Santa Morricone. On zaś jedzie z wizytą do prezydenta Luny, aby rzucić okiem na pewne nieprawidłowości w księgach. Barracuda z zadowoleniem przyjmuje informację o tak niezwykłym zbiegu okoliczności. Mężczyźni znowu będą kompanami. Na koniec rozmowy Murzyn ni stąd ni z owąd rozkazuje Digby'emu wyciągnąć sobie penisa ze spodni i nakierować go na muszlę. Jak za starych dobrych czasów.

Wkońcu Barracuda dociera wraz z Oswaldem do posiadłości Luny. Mężczyźni witają się, żartują, wspominają dawne czasy. Następnie Leopoldo przedstawia dawnemu znajomemu swoją żonę. Gość bez problemu rozpoznaje w kobiecie Wandę Lube, gwiazdkę porno, do fanklubu której należy. Wita się również z kolejnym kompanem sprzed lat, ojcem Flannerym. Murzyn przedstawia wszystkim młodego Angelone zabraniając komukolwiek dotykać chłopaka. Gospodarz przyjmuje Hemo z otwartymi ramionami. Barracuda zapewnia Oswalda, że wszystko idzie zgodnie z planem. Wreszcie Leopoldo zostaje sam z gangsterem. Mężczyzna wyznaje, że dziwi go nieco lojalność kompana. Zamiast zamordować go i zgarnąć pieniądze, Amerykanin dostarczył mu syna jego największego rywala. Rozmówca odpowiada, że wszystko to jest tylko interes. Następnie gospodarz opowiada o ciężkich czasach jakie nastały w Santa Morricone i o swoim rzekomym spotkaniu z Ronaldem Reaganem.

Niedługo zajęło  Barracudzie znaleźć się w łóżku z Wandą. Po wyczerpującym seksie kobieta wypytuje kochanka o wydarzenia sprzed lat. Mężczyzna odpowiada, że to on i jego ekipa doprowadzili do objęcia przez Leopoldo władzy. W połowie lat osiemdziesiątych w Santa Morricone rządzili socjaliści. To oni obcieli Lunie uszy i wtrącili do więzienia. Murzyn z typową dla siebie subtelnością wydobył wtedy przyszłego dyktatora z celi. Lube interesuje się jeszcze tym, dlaczego gangster tak martwi się o jej męża. Mógłby go przecież bez żadnego problemu zabić. Barracuda odpowiada, że jeszcze nie jest na to czas. Powtarza, że chodzi mu tylko o interesy, a swoje dokładne plany przedstawi za jakiś czas. Na koniec złośliwie masturbuje się na poduszkę Leopolda.

Wielki Chris ogląda na ekranie monitora przysłane przez Leopolda oświadczenie. Luna wyraża swój głęboki żal zepsuciem stosunków pomiędzy nim, a Angelonem. Informuje też rywala o tym, że ich wspólny znajomy, Barracuda, przedstawił mu młodego Oswalda i wyjaśnił mu jak kruchego zdrowia jest chłopak. Następnie dyktator przedstawia warunki, jakie Sycylijczyk musi spełnić, żeby zobaczyć syna ponownie. Musi zgodzić się na podniesienie ceny eksportowanych dla niego narkotyków o pięćdziesiąt procent. Dodatkowo musi zgodzić się na zapłacenie jednorazowego podatku wynoszącego pięć milionów dolarów. Po obejrzeniu całego materiału, Chris wydaje na Leopolda wyrok śmierci.

Barracuda dzwoni do kolejnego starego znajomego. Okazuje się nim być pewien generał. Na ścianie w jego gabinecie wisi pełno zdjęć z minionych bitew. Na niekórych mężczyzna stoi obok swojego rozmówcy. Wymiana zdań nie trwa długo. Po krótkiej dyskusji, pełnej wzajemnych pretensji, Fifty zgadza się przylecieć do Santa Morricone. Następnie odkłada słuchawkę i zbliża się do światła ukazując swoje blond loki i zmanierowaną twarz w pełnym makijażu.

Leżący z głową Wandy na swoim kroczu Barracuda jest zadowolony z obecnego rozwoju wypadków.

Autor: Don God

Galeria numeru

Punisher Presents: Barracuda (Max) #2 Punisher Presents: Barracuda (Max) #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.