Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #215

X-Men: Legacy #215

Postacie
Zapowiedź

Charles Xavier chce pogodzić się ze swoimi dawnymi wychowankami, ale rozpoczęcie tego procesu od Cyclopsa chyba nie było najlepszym pomysłem.

Streszczenie

Maynards Plains - dawna kwatera X-Men. Rogue, w tej znanej sobie okolicy, próbuje poradzić sobie z ostatnimi wydarzeniami ze swojego życia; rozmawia z duchem swojej matki [Rogue wchłonęła jej osobowość pod koniec Messiah Complex - dop. Dunton].

 

Marin County, Kalifornia, obecna kwatera X-Men. Cyclops, szukając pretekstu, by wyjść za mury ich obecnej kryjówki, mówi Emmie, że potrzebuje sprawdzić okoliczny teren. Już na zewnątrz Scott spotyka Xaviera. Jak się okazuje, to za jego mentalną sugestią Summers opuścił zabudowania. Cyclops jest wściekły na profesora, który kolejny raz niepytany grzebie w cudzym umyśle. Ten tłumaczy się rozpaczliwą potrzebą odzyskania własnych wspomnień. Dla jej zaspokojenia gotów jest poświęcić naprawdę wiele. Nie znajduje to jednak zrozumienia u Cyclopsa, którego uczucia do Charlesa dalekie są od współczucia.

 

Interludium, Manhattan, The Hellfire Club. Czlonkowie tej organizacji zebrali się tu celem obsadzenia dwóch wolnych miejsc w Inner Circle. Debata szybko przeradza się jednak w kłótnię i wzajemne oskarżenia, a nawet walkę, w trakcie której Castlemere zabija Turnera po tym, jak tamten próbował go otruć. Sebastian Shaw stara sie wszystkich uspokoić. Na sugestię Mercedes, że jego obecne poczynania prowadzą stowarzyszenie do wojny, odpowiada, że być może tego właśnie klub potrzebuje teraz najbardziej.

 

Kalifornia. Z dalszej rozmowy z byłym mentorem Scott dowiaduje się, że Xavier miał kontakt z umysłem Sinistera już po jego śmierci. Na domiar złego okazuje się, że całe swoje dzieciństwo Cyclops spędził pod okiem Essexa, który aktywnie w nim uczestniczył nie tylko jako opiekun sierocińca, w którym Scott się wychowywał, ale w ogóle jako cały personel i inni podopieczni. Charles prosi teraz Summersa, by ten pozwolił sprawdzić swój umysł celem odszukania pozostałości po Nathanielu. Wściekły Scott odmawia. Niezrażony tym Charles w dalszym ciągu stara się przekonać Scotta do swoich racji. Bezskutecznie jednak. Cyclops nie może darować profesorowi, że był przez niego sterowany, manipulowany i okłamywany. Zrezygnowany Xavier chce odejść, na co jednak Summers mu nie pozwala. Nie jest sam. Przez cały czas była tu z nim Emma. Przyszła bowiem pora, by profesor wypił piwo, które sam sobie nawarzył.

Autor: bosnas

Galeria numeru

X-Men: Legacy #215 X-Men: Legacy #215

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.