Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #30

Ms. Marvel vol. 2 #30

Ms. Marvel vol. 2 #30

"Secret Invasion: The Battle Of Manhattan" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Ms. Marvel odkrywa wielki sekret najeźdźców, coś znacznie gorszego, niż armię kosmitów, która najechała Ziemię.

Cytat

Carol o przeciwniku: "This thing is no warrior. It's nothing more than rage personified. No discipline. No training. In the end... Just a rabid animal."

Streszczenie

Uwolniony strażnik natychmiast ucieka z miejsca masakry, ale Carol postanawia sprawdzić, jaka potworność przeraziła nawet Skrullów. Podążając za krzykami z głębi korytarza trafia do sali, gdzie wielki Super-Skrull szykuje się do zabicia uwięzionego Tiger Sharka. Mimo mieszanych uczuć wobec złoczyńcy, rusza mu z pomocą i atakuje stwora, który nie przypomina przeciętnego Skrulla, ten zaś zaskakuje ją, szybkim ruchem chwytając za włosy i wbijając w ścianę. Gdy Miss Marvel wygrzebuje się z gruzów, jej przeciwnik prezentuje serię szybkich przemian, zmieniając także różne zestawy zdolności. Carol szybko orientuje się, że jest potężniejszy od pozostałych i próbuje powalić go na dystans, by zaatakować w chwili osłabienia, ale ponownie zostaje zaskoczona, gdy tamten zatrzymuje ją, łącząc moce Sandmana i Icemana. Całkowicie zamrożona, jest przez chwilę bezbronna, ale przeciwnik nie zatrzymuje się i rozbija bryłę, która ją więziła. Korzystając z okazji, Miss Marvel próbuje odlecieć, ale tamten chwyta ją za gardło i przebijając się przez dach, przenosi walkę wysoko ponad Nowy Jork. Carol próbuje przywołać zdolności Binary, ale udaje jej się wytworzyć tylko tyle energii, by stopić resztki lodu w organizmie. Gdy już może normalnie oddychać, przechodzi do kontry, wbijając palce w oczy stwora, ten zaś miota się i lata na oślep, odbijając się od budynków i rozbijając na środku ulicy. Nawet wtedy nie puszcza jej, ale trzymając przed sobą używa jako tarczy, gdy wbija się coraz głębiej w ziemię. W końcu przebija się przez cały Manhattan aż do Hudson River i tam puszcza Carol, gdy wciąż aktywne zdolności Icemana zaczynają zamrażać wodę wokół niego. Ona natychmiast wzbija się w niebo, ale on nie przestaje podążać za nią. Postanawia więc wykorzystać to i kieruje się do centrum walk, gdzie główne siły inwazji wciąż sieją spustoszenie na ulicach. Zwraca na siebie uwagę innych Skrullów, ale zanim zdąży cokolwiek więcej zrobić, jej przeciwnik uderza w nich z pełną furią. Carol jest w szoku, gdy obserwuje, jak potworny Skrull w szale morduje swoich pobratymców, używając wszystkich dostępnych mocy na pełną skalę. Gdy masakra dobiega końca, zbliża się widząc, że przeciwnik opada na kolana, skrajnie wyczerpany. Resztkami sił rzuca się jeszcze na nią, ale gdy nie trafia, nie jest już w stanie powtórzyć ataku. Teraz Miss Marvel uderza całą swoją mocą i w końcu przeciwnik pada martwy u jej stóp. Gdy podchodzi, by mu się przyjrzeć, zauważa na szyi tatuaż z napisem "Hydra Prime 001". Upewnia się, że inni nie mają takich tatuaży i zaczyna się zastanawiać nad rolą Hydry w całej inwazji. Cokolwiek to jest, postanawia to naprawić.

Kilka miesięcy później, Hong Kong. Pewien mężczyzna, wyraźnie arabskiego pochodzenia, zaczepia na przyjęciu pewną kobietę stwierdzając, że jest podobna do Miss Marvel. Ona zapewnia, że nie jest nią i przedstawia się jako Catherine Donovan, jednak gdy on zamierza się przedstawić mówi, że zna jego imię. Ghazi próbuje wezwać ochronę, ale Carol chwyta go za gardło i żąda, by powiedział wszystko, co wie o Wzejściu.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #30 Ms. Marvel vol. 2 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.