Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #21

Daredevil vol. 2 #21

Daredevil vol. 2 #21

"Playing to the Camera" - part 2: "A Fellow Of Infinite Jest"

Postacie
Cytat

Dziennikarz w TV: "Neither Murdock nor Nelson would make any comments about the case"
Spiderman: "Because thier feet were shoved too deeply in their mouths to talk"

Streszczenie

Matt dzwoni do Foggy'ego, żeby mu oznajmić, iż postanowił wziąć sprawę pozwu Jasona Griggsa przeciwko Daredevilowi. Nelson ostrzega go, że popełnia duży błąd, i że gra na dwa fronty może mieć dla niego przykre konsekwencje, ale jest do jego dyspozycji i może liczyć na jego pomoc w procesie. Matt dzwoni również do Griggsa, by oświadczyć mu, iż przyjął jego propozycję. Od razu też umawiają się na termin, w którym mógłby obejrzeć miejsce nocnych harców Daredevila.

W biurze Matt relacjonuje Foggy'emu rozmowę z Jasonem. Chce w dzień prowadzić śledztwo jako prawnik, a w nocy jako Daredevil. Oburzony Nelson stwierdza, że DD nie może być nigdzie widziany w pobliżu posiadłości Griggsa, gdyż na pewno jest ona monitorowana. Murdock przyznaje mu rację.

Posiadłość Griggsa. Matt i Foggy przeżywają spory szok, gdy na miejscu okazuje się, że Jason przygotował prawdziwe medialne show z udziałem mnóstwa dziennikarzy, którzy zaraz na wejściu zasypują prawników szeregiem pytań. Ci szybko opanowują sytuację i odprawiają wszystkich dziennikarzy. Obiecują przygotować dla nich specjalną konferencję prasową. Gdy zostają sami, wyrzucają Griggsowi, że nie skonsultował z nimi opcji z zaproszeniem mediów. Ten spokojnie odpowiada, że dziennikarze mogą okazać się bardzo pomocni. Już on o to zadba. Oni tymczasem niech zajmą się prawnymi aspektami sprawy. Matt i Foggy nie mają zamiaru przystać na taki układ i żądają większej powściągliwości w kontakcie z mediami. Jason akceptuje ten warunek. Przystępując do śledztwa, Nelson jest zdziwiony, że w tak krótkim czasie zostały naprawione wszelkie zniszczenia. Griggs odpowiada, że rośliny to jego pasja i nie mógłby znieść, gdyby przez dłuższy czas jego szklarnia wyglądała jak szambo. Matt stwierdza, że to w znacznym stopniu utrudni prowadzenie sprawy. Chciałby też nagrać zeznania Jasona.

Jadąc limuzyną dostarczoną przez Griggsa, Matt i Foggy słuchają właśnie wiadomości, które podają publiczne oświadczenie Jasona, w którym potwierdził chęć pozwania Daredevila. Obaj dochodzą do wniosku, że tak naprawdę, to nic nie wiedzą o Griggsie, a wszelkie ich oceny były wystawiane w oparciu o wrażenie, jakie stwarzał jako osoba publiczna. Przed biurem już czeka na nich tłum dziennikarzy. Całe miasto żyje procesem.

W biurze Elaine w rozmowie z Mattem stwierdza, że trzeba sporo odwagi, by pozwać kogoś takiego, jak Daredevil. Sama nie darzy sympatią zamaskowanych postaci, które ukrywają swoją prawdziwą tożsamość. Za to sporą sympatią darzy Matta. Sama też chce pomóc w sprawie i ma nawet pewien pomysł. Matt docenia jej inicjatywę.

Nocą Daredevil szybując nad miastem zastanawia się nad wydarzeniami całego dnia. Gdy ratuje kobietę zaatakowaną w ciemnym zaułku przez dwóch opryszków, ta na odchodnym życzy mu powodzenia w procesie. DD zastanawia się, dlaczego nigdy dziennikarzy nie ma w pobliżu, kiedy są potrzebni.

W wystąpieniu skierowanym do mediów sprzed kancelarii adwokackiej Nelson & Murdock Elaine Kendrick wzywa Daredevila, by ten stawił się po odbiór pozwu przeciwko niemu samemu następnego dnia o dziesiątej rano. Oglądający to właśnie w telewizji Foggy jest wściekły i chce jak najszybciej zwolnić dziewczynę. Jednak Matt jest innego zdania. Gratuluje Elaine odwagi i szczerości, na jaką żaden z nich nie potrafił się zdobyć.

Następnego dnia przed budynkiem sądu pojawiły się nieprzebrane rzesze mieszkańców miasta. Na tę okazję przygotowali mnóstwo transparentów z powypisywanymi hasłami wyrażającymi zarówno aprobatę, jak i jej brak wobec procesu i samego Daredevila. Policja do ochrony budynku skierowała dodatkowe oddziały, które i tak uginają się pod naporem tłumu. Stojący wysoko ponad wszystkimi Daredevil jest przerażony tym, co widzi. W takich warunkach staje się łatwym celem dla napastników. Szczególnie obawia się ataku ze strony zwolnionego na dniach z więzienia Jestera. Stojący obok Elaine policjant ostrzega ją, że wraz z pojawieniem się DD mogą zacząć się zamieszki, dlatego powinna się wycofać z tego przedsięwzięcia, póki jest jeszcze taka możliwość. Ta każe zająć mu się swoją robotą i nie wtrącać się w nie swoje sprawy. Oficer odpowiada, że pewnie tak by było najlepiej, ale w takim razie na okazję podobnych okoliczności powinna pojawiać się z indywidualną ochroną. Daredevil stwierdza, że pokazanie się publicznie niosłoby ze sobą zbyt duże ryzyko. Nagle z tłumu wypada jakiś chłopak, mija funkcjonariuszy, podbiega do Elaine, wyrywa jej z ręki pozew przeciwko DD i drze go na kawałki. Kendrick każe go aresztować, jednak funkcjonariusze obawiają się, że mogłoby to wywołać rozruchy wśród tłumu. Elaine pyta chłopaka, dlaczego to zrobił. Ten odpowiada, że powinna się wstydzić tego, co robi. Daredevil uratował kiedyś jego matkę z pożaru. Widząc napierający tłum policjant każe Kendrick wycofać się do budynku. Obserwujący to DD nie widzi potrzeby, by się ujawniać. Wycofuje się, jednak ma satysfakcję, gdyż większość zebranego tłumu opowiedziała się za nim.

Wewnątrz kancelarii Matt uspokaja Elaine. Pociesza ją, że jej pomysł był dobry. Każe jej teraz sprawdzić, czy tego wieczoru, kiedy Daredevil rozbijał się w szklarni Griggsa, ten rzeczywiście powiadomił o tym zdarzeniu policję. Kiedy Matt i Foggy zostają sami, Murdock zastanawia się, cóż bardziej szalonego może wydarzyć się następnego dnia.

Dzień następny. W trakcie meczu baseballowego pojawia się uwieszony drabinki podczepionej do helikoptera Jester. Ogłasza swój wielki powrót i oznajmia wszem i wobec, że występ z jego udziałem będzie miał miejsce w dniu jutrzejszym o godzinie drugiej w Banku Handlowym na Manhattanie. Przy okazji chciałby również zaprezentować swój nowy kostium i jego możliwości. Prezentuje yo-yo, które porusza się z zawrotną prędkością. Ma zamiar wykorzystać je przeciwko herosowi noszącemu czerwone wdzianko. Po tym pokazie odlatuje uwieszony drabinki u helikoptera. Oglądający to w swym biurze Foggy radzi Mattowi, by zostawił tę sprawę policji, jednak ten odmawia. Uważa, że pojawienie się Daredevila podniesie jego notowania.

Zgodnie z zapowiedzią, Jester pojawia się w banku następnego dnia o wyznaczonej przez siebie godzinie. Gdy wychodzi, pojawia się Daredevil. Zaczyna się pościg na ulicach miasta, który jest obserwowany przez tłum gapiów. Gdy Daredevilowi udaje się w końcu złapać Jestera, ten oświadcza, że właśnie o to mu chodziło i wręcza DD pozew do sądu w sprawie wytoczonej mu przez Jasona Griggsa.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.