Avalon » Serie komiksowe » 1985 » 1985 #4

1985 #4

1985 #4

"Small-Town Mutie"

Postacie
Zapowiedź

Red Skull prowadzi armię superzłoczyńców na pozbawiony superbohaterów, bezbronny świat. Na szczęście Toby, nastoletni fan komiksów, ma plan, który może ocalić ludzkość.

Cytat

Toby: "Are you coming or not?"
Darius: "Definetly not."
Toby: "Fine. I'll save the world myself."

Streszczenie

Jerry wspina się na wyżyny swych umiejętności prowadzenia pojazdu, ale nie jest w stanie zrzucić z dachu Lizarda. Zdeterminowany ostrzega syna, po czym taranuje stojący na poboczu billboard. Gramoli się z przewróconej furgonetki, następnie pomaga Toby'emu i razem rzucają się do ucieczki. Na darmo.

Lizard chwyta chłopca. Jerry błaga o litość dla Toby'ego, ale napastnik nie ma zamiaru się ugiąć, tak jak Spider-Man nie litował się nad jego synem. Na szczęście, nie jak na filmach, kawaleria pojawia się na czas i otwiera ogień do Lizarda, który rzuca się do ucieczki, zostawiając Toby'ego w objęciach ojca.

Dom Wynchamów, 1964. Na trawniku w deszczu stoją w milczeniu dziesiątki ludzi. Matka Clyde'a podejrzewa, że to sprawka Jerry'ego. Podsłuchała rozmowę chłopców, w której Goodman przyznał, że posiada jakieś dziwne zdolności. Jerry jest zdezorientowany, ale nie ma okazji odpowiedzieć, bo rozlega się pukanie do drzwi. Clyde spostrzega, że to jego ojciec. Dla pani Wyncham to za wiele. Chwyta świecznik z zamiarem sprania Jerry'ego na kwaśne jabłko, jeśli zaraz nie zniesie hipnotycznego transu, pod jakim utrzymuje ludzi. On jest jednak jeszcze młody, a fakt, że jest nie tylko pierwszym, ale i jedynym mutantem na tym świecie, wcale mu nie pomaga.

1985. Jerry próbuje przekonać gwardię narodową, że napastnicy to nie uśpieni radzieccy agenci, ale super-złoczyńcy z komiksów Marvela. Jego słowa nie znajdują posłuchu, ale wypełniona paliwem cysterna spadająca z nieba daje radę zwrócić powszechną uwagę. W chaosie po wybuchu Jerry rusza ratować byłą żonę, zabraniając chłopcu iść za nim. Toby pyta przyjaciół, czy mają dość odwagi, by mu towarzyszyć, po czym zaczyna biec do domu Wynchamów, oddalając się od Bloba, Molten Mana, Morbiusa, Saurona, Hate-Mongera, Abomination i Bullseye'a mordujących mieszkańców miasteczka.

Na trawniku przed domem Melter roztapia schwytanego żołnierza gwardii, zdobywając uznanie Sandmana. Toby czeka w zaroślach i kiedy droga w końcu jest wolna, wchodzi do środka. W piwnicy odnajduje przejście do innego świata. Nie ma czasu się dłużej zastanawiać, bo Trapster otwiera ogień.

W uniwersum Marvela, na nowojorskich chodniku, schylają się nad nim przechodnie. Toby nie ma jednak czasu do stracenia - potrzebuje Avengers.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

1985 #4 1985 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.