Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: Runaways/Young Avengers » Secret Invasion: Runaways/Young Avengers #3

Secret Invasion: Runaways/Young Avengers #3

Postacie
Zapowiedź

Miniseria zbliża się do zabójczego finału. Zespoły zostały podzielone, ale czy uda im się znowu połączyć i zatrzymać Inwazję? Czy Hulkling zostanie mesjaszem, o którym mówiły proroctwa? Czy straciliśmy Xavina na zawsze?

Cytat

Hulkling: "I was chosen by our god. He speaks to me. And he told me he does not love you."

X'iv: "What? No. That’s not…"

(Hulkling nokautuje X'iv)

Hulkling: "Sucker."

Streszczenie

Kilka miesięcy temu. Chrell funduje Xavinowi taki sam trening, jaki lata temu zgotował Kl'rtowi - pierwszemu Super-Skrullowi. Uczy go, aby starał się poznać słabości przeciwnika i wykorzystać je przeciw niemu i wskazuje jego największą słabość - nie potrafi używać naraz wszystkich swoich mocy.

Teraz. Xavin, Hulkling, Wiccan i Speed opuszczają metro, ale kłócą się w sprawie dalszych działań - Xavin uważa, że powinni znaleźć sposób, aby przesłać do Skrullów wezwanie Dorreka do zaprzestania inwazji, ale pozostali chcą znaleźć resztę swojej grupy, których Tommy właśnie zauważył wśród bohaterów ratowanych przez Nicka Fury'ego [Secret Invasion #3-4, ale pewnie o tym wiecie - Demo]. Nim zdążą się dogadać, namierza ich jednak X'iv i teleportuje do Central Parku, gdzie Speed i Wiccan zostają zakładnikami razem z pokonanymi przez Chrella Runaways. Dawny mistrz mówi, że jeżeli Xavin chce ocalić ukochaną i przyjaciół, musi zabić Dorreka. Nagle jego plan się sypie, gdy spanikowana Klara sprawia, że wyrasta pod nim drzewo, przez co uwalnia Runaways, a ci oswobadzają Wiccana i Speeda. Xavin i Karolina atakują Chrella, wzmocnionego mocami swych uczniów, a reszta walczy z X'iv. Widząc, że przegrywają, Tommy zabiera Molly i Klarę w bezpieczne miejsce, mimo protestów tej pierwszej. Hulkling pokonuje X'iv korzystając ze swojej pozycji wybrańca [Patrz cytat numeru - Demo]. Xavin na chwilę przechyla szalę na swoja stronę, wyjawiając Chrellowi, że zna jego słabość - nie wierzy w nic i tylko nienawiść go motywuje, podczas, gdy on wierzy w swoich przyjaciół. Wściekły Chrell szybko odzyskuje przewagę i ma zamiar wykonać atak super nowej [Markowy atak Human Torcha - Demo]. Xavin zamyka go w polu siłowym i wytrzymuje dosyć długo, aby spalił się własnym ogniem. Pokonawszy tę dwójkę Young Avengers mają zamiar dołączyć teraz do swoich kompanów, a Runaways muszą się wycofać z walki, bo są w opłakanym stanie. Hulkling dziękuje Xavinowi, że pomógł mu zrozumieć swoją rolę i ocalił go. Zapytany, gdzie są Molly i Klara, Speed wyjaśnia, że zostawił je obok góry Rushmore.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Secret Invasion: Runaways/Young Avengers #3 Secret Invasion: Runaways/Young Avengers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.