Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #40

Black Panther vol. 4 #40

Black Panther vol. 4 #40

"See Wakanda, and Die" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Naród Wakandy nigdy nie został podbity przez najeźdźcę z zewnątrz, ale nigdy wcześniej nie starli się z armią Super-Skrullów. Czy to koniec dla mieszkańców Wakandy?

Cytat

T'Challa (odcinając skrullowi głowę): "I lay down my weapon for no one."

Streszczenie

Wcześniej. T'Challa modli się do boga czarnej pantery o swoich żołnierzy. Wie, że nie wszyscy wrócą żywi do swych rodzin. Chwilę później przemawia do swej armii, by pokrzepić ich serca do walki. Dziś oni wszyscy są Czarną Panterą, dziś będą walczyć jako jedność.

Teraz. Bitwa jest bardzo zacięta. Black Panther zna praktycznie wszystkich swych wojowników i boli go, kiedy widzi ich śmierć. On sam jednak musi walczyć o przeżycie z Super-Skrullem. Ten jest wyjątkowo mocny - ma pazury Wolverine'a, pięść Iron Fista i skórę twardą jak Luke Cage. Gdy do walki włącza się dwóch wakandyjskich żołnierzy, Skrull błyskawicznie i brutalnie zabija ich na oczach T'Challi. To niesamowicie motywuje króla do zemsty. Super-Skrull rzuca w niego ostrza z celnością Bullseye'a, jednak Panther łapie je bez trudu. Rozpoczyna się walka wręcz. Wróg posiada ruchy Daredevila, Elektry, Moon Knighta i wielu innych wielkich ziemskich wojowników, lecz musi mieć jakąś słabość. Po chwili król już wie, że jego przeciwnik nie może używać wszystkich mocy naraz, że musi się między nimi przełączać. Kiedy Skrull łapie bohatera za szyję i ma wyprowadzić ostateczny cios prawą ręką, T'Challa wie, że teraz lewa ręka jest jego słabym punktem i łamie mu ją w łokciu. Następnie bohater skacze na wroga i pozbawia go jeszcze oka. Potem łamie mu nogę w kolanie i potężny Skrull leży pokonany. Prosi jeszcze króla, by zadał mu honorową śmierć, lecz ten odmawia. To jednak nie koniec kłopotów, gdyż po chwili przed bohaterem staje dwóch kolejnych Super-Skrullów. Jeden jest jakby połączeniem bohaterów Asgardu, włączając Thora i Lokiego, a drugi jest miksem Hulka, Juggernauta, Thinga i bóg wie, kogo jeszcze.

Tymczasem, gdzieś poza bitwą, Storm i jedna z wakandyjskich wojowniczek zmierzają w kierunku dowództwa Skrullów. Dziewczyna stwierdza, iż wolałaby uczestniczyć w walce niż się tu skradać, lecz Ororo zapewnia ją, że plan wyłączenia z gry przywódców najeźdźcy jest jak najbardziej słuszny. Niestety, po chwili wojowniczka przykłada ostrze do szyi królowej i przemienia się w swą prawdziwą postać - Skrulla.

Na polu bitwy walka wre. Wtem, wszystko ustępuje, gdyż pojawia się dowódca K'vvvr z pojmaną Storm u swych stóp. Nakazuje T'Challi złożenie broni, grożąc śmiercią królowej. Panther każe swym wojskom wycofać się i zamknąć w murach miasta. On sam stwierdza, że nie złoży broni przed nikim i jednym machnięciem miecza pozbawia głowy "asgardzkiego" Super-Skrulla. Za plecy bohatera podchodzi jeden z jego wakandyjskich żołnierzy i, z zaskoczenia, razi go laserem, jednocześnie zmieniając się w Skrulla.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #40 Black Panther vol. 4 #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.