Avalon » Serie komiksowe » The Twelve » The Twelve #7

The Twelve #7

The Twelve #7

"A Thrilling Novel Of Tomorrow" - no. 7

Postacie
Zapowiedź

Captain Wonder spotyka swego pomocnika z wojennych lat, Tima. Co starszy o sześćdziesiąt lat Tim będzie miał do przekazania swemu dawnemu mentorowi? Dodatkowo: Blue Blaze i Elelctro ruszają na podbój telewizji.

Cytat

Detektyw Rose: "So why the mask if everybody knows your name?"

Phantom Reporter: "It's a lifestyle thing. Keeps my adoring public happy."

Detektyw Rose: "You've got an adoring public?"

Phantom Reporter: "Give it time. This is my first job since April 1945."

Streszczenie

Richard Jones doskonale pamięta bar Gloria, który w 1940 roku został zamknięty, bo właściciel nie chciał odmówić obsługiwania osób podejrzewanych o homoseksualizm. Ponad sześćdziesiąt lat później, już pod inną nazwą, stał się znanym miejscem spotkań nowojorskich gejów. Zeszłej nocy ktoś dokonał tu masakry. Policjanci nie są zachwyceni obecnością Phantom Reportera, chociaż dostał pozwolenie na udział w sprawie od samego komisarza. Sprawę pogarsza fakt, że głównym podejrzanym jest Dynamic Man, chociaż ma on żelazne alibi, bo kamery ochrony zarejestrowały, że nie opuszczał rezydencji. Kiedy na miejsce przybywa detektyw David Rose, bardziej przyjaźnie wita się z Richardem i oświadcza, że widział już coś podobnego. Miejsce zbrodni wygląda, jakby coś rozerwało ofiary na strzępy, ale jest kilka subtelnych różnic: dotąd były to pojedyncze ofiary, a krwawe plamy wskazują, że odbywało się to wolniej, niż wcześniej. Przy tylnym wyjściu znaleziono właśnie ślady spalenizny, które również pojawiały się wcześniej, więc Rose każe zbadać je na obecność siarki. Kiedy Richard pyta, czy byli jacyś świadkowie, detektyw mówi, że podczas jednego z morderstw widziano kobietę wylatującą przez okno. Od razu staje mu przed oczami Black Widow, ale mówi, że nikogo mu to nie przypomina. Na odchodne, Rose oświadcza, że chciałby porozmawiać z Fiery Mask w związku ze spalenizną, a Phantom Reporter zobowiązuje się przekazać wiadomość.

Tymczasem, Jack Castle wpuszcza do rezydencji gościa, który chce rozmawiać z profesorem Jordanem. Captain Wonder właśnie wybiera się na patrol, więc nie ma ochoty na rozmowy, ale zatrzymuje się, gdy słyszy, że gościem jest Tim Mulrooney - jego dawny nastoletni pomocnik. Razem wspominają dzień, w którym obaj zdobyli nadludzkie zdolności: Steve Jordan pracował w szkolnym laboratorium nad specyfikiem wzmacniającym, który nazywał Wonder Fluid, zaś Tim został zatrzymany po lekcjach za niewinny wybryk, na jaki dał się namówić. Chcąc pomóc, oparzył się palnikiem Bunsena i strącił probówki, a z wymieszanych specyfików powstał gaz, który zmienił ich obu w nadludzi. Jordan przyjął pseudonim Captain Wonder, a Tim z braku lepszego pomysłu został po prostu Timem - nastoletnim pomocnikiem. Po wysłuchaniu opowieści, Jack zostawia ich samych, a wtedy Tim opowiada co robił, gdy Steve zaginął w czasie wojny. Chcąc uhonorować jego dziedzictwo, przyjął pseudonim Captain Tim i walczył z przestępcami przez jakiś czas, aż okazało się, że jego nadludzkie zdolności zaczęły zanikać. Stwierdził, że stało się tak, bo pamiętnego dnia otworzył okno i był krócej wystawiony na działanie gazu, próbował więc prowadzić normalne życie. Pewnego dnia przeczytał w Daily Bugle, że Captain America został odnaleziony żywy, a to obudziło w nim nadzieję, że również Jordan się odnajdzie. Steve cieszy się, że dożył szczęśliwej starości, ale Tim odpowiada, że daleko mu do szczęścia - od lat marzył o tym, że gdy Jordan wróci, powtórzy eksperyment i przywróci mu moce, a teraz potrzebuje tego tym bardziej, bo umiera na raka. Steve z ciężkim sercem przyznaje, że nie jest w stanie powtórzyć eksperymentu i nie może mu pomóc, a Tim nazywa do sukinsynem i odchodzi.

Blue Blade nie chce słuchać swojego agenta, gdy ten oświadcza, że oglądalność jego programu spada na łeb i po prostu każe mu coś z tym zrobić. Ten mówi, że producenci spodziewali się czegoś więcej niż faceta w pantalonach i chcą zerwać kontrakt, ale Roy zauważa coś za oknem i stwierdza, że jeszcze nie wszystko stracone.

Elizabeth Zogolowski i jej robotnicy właśnie pakują Electro do ciężarówki, kiedy Blue Blade wybiega do nich i przedstawia się jako wielka gwiazda telewizji. Wypytuje o sprawę z robotem, a Elizabeth wyjaśnia, że armia chce przejąć jego telepatyczny interfejs, więc musi walczyć o swoją własność, a udało jej się tylko uzyskać tymczasowe prawo do przebadania Electro. Roy zagaduje, że to musi kosztować kupę pieniędzy, ale ona twierdzi, że ma inwestorów, tylko musi uzyskać pełnię praw do robota. Przerywa, bo zauważa, że stopy robota są ubrudzone trawą i zwraca uwagę robotnikom, ale ci tylko śmieją się, że nie ciągali go po trawie i mógł sam przyjść. Chambers pyta wprost, czy jest zainteresowana karierą w telewizji.

Phantom Reporter dociera do domu Earla Everetta, ale do środka wchodzi dopiero, gdy pozwoli się zidentyfikować. Master Mind Excello od razu stwierdza, że skoro chce nosić kostium, powinien go ulepszyć, bo będzie potrzebował lepszej ochrony. Wyjaśnia, że długo miał problemy z dostosowaniem się do obecnej rzeczywistości i dopiero teraz powoli odzyskuje swoje zdolności przewidywania przyszłości, ale wie już, że ktoś z dwunastki wkrótce zginie i będzie to miało jakiś związek z Richardem. Oczywiście nie znaczy to, że jest mordercą, ani też, że będzie ofiarą - po prostu znajdzie się w centrum wydarzeń, których morderstwo będzie dopiero początkiem. Phantom Reporter oświadcza, że wie, skąd powinien zacząć swoje poszukiwania.

Późnym wieczorem, Claire budzi się, czując czyjąś obecność w pokoju. Na fotelu siedzi Richard, z bronią gotową do strzału i oświadcza, że muszą poważnie porozmawiać. I lepiej, żeby nie wykonywała nagłych ruchów.

Gdzieś w Nowym Jorku, Tim Mulrooney raz jeszcze zakłada swoją pelerynę i powtarzając, że jest specjalny, skacze z dachu wieżowca.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

The Twelve #7 The Twelve #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.