Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #26

Astonishing X-Men vol. 3 #26

Postacie
Zapowiedź

Po Divided We Stand X-Men odnajdują swą tożsamość. Nowa baza, nowy wygląd, nowe zagadki do rozwiązania. Kim jest tajemniczy Subject X i czy X-Men staną na jego drodze?

Cytat

Armor: "Storm was right. You are heavy."
Wolverine: "Adamantium skeleton."
Armor: "Not the beer?"
Storm (trochę później): "I said you were heavy."
Armor: "It's the beer."
Wolverine: "Shaddap!"

Streszczenie

Pokład X-Plane. Cyclops prosi Emmę o przygotowanie całej grupy. Storm nie do końca rozumie, co kryje się za tymi słowami. Pozostali tłumaczą jej, że czas, który pozostał im do lądowania, wykorzystają na przyspieszony telepatyczny kurs nauki języka oraz podstawowych zachowań społecznych.

 

Cmentarzysko pojazdów kosmicznych w Chaparandze. Armor przeraża widok setek dzieci przeszukujących rumowisko w poszukiwanie czegokolwiek cennego. Storm uświadamia jej, że ludzie zrobią wszystko, by przetrwać. Emma każe im się uspokoić. Musi być skoncentrowana, by w mętliku myśli zlokalizować te wyrażane w języku angielskim. Po chwili udaje się jej namierzyć poszukiwaną osobę na unoszącym się nad ich głowami statku. Jego maszyneria wciąż działa, zatem nikt nie ma do niego dostępu. Cyclops prosi Storm, by przeniosła ich na jego pokład. Bogini planuje wykonać tą operację w dwóch turach z powodu wagi Wolverine’a. Armor oznajmia, że studiując archiwalne zapiski z ich poprzednich misji, wie, co należy zrobić w takiej sytuacji. Logan nie zgadza się na to, lecz inni nie widzą w tym przypadku niczego niebezpiecznego. Dziewczyna chwyta kolegę i z ogromną siłą ciska nim w górę. Mutant za pomocą pazurów wbija się w stal i toruje sobie dalszą drogę. Po chwili całe jego ciało pokrywa zielona maź. Emma telepatycznie informuje go, że nic mu nie grozi, a reszta zespołu za chwilę do niego dołączy. Mężczyzna każe im się pośpieszyć, bowiem zapach mówi mu, że znajduje się blisko celu.

 

Subject X już na niego czeka. Logan każe mu się poddać, gdyż wiedzą już jakimi umiejętnościami dysponuje i do czego jest zdolny. Mężczyzna wyprowadza go z błędu. Jego żywiołem jest ogień, ale może wywołać go tylko w bezpośrednim kontakcie. Mówiąc to, podpala rękę przeciwnika i powraca do przerwanej czynności. Potrzebuje kilku dodatkowych minut, by zakończyć całą akcję ładowania maszyny. Nie pozwala mu jednak na to silny podmuch wiatru. Odsiecz przybywa w odpowiednim czasie. Cyclops ponawia prośbę o poddanie się. Subject X atakuje ich całą swą mocą. Płomienie ogarniają bohaterów. W tych warunkach strzał promieni optycznych jest niemożliwy. Również Emma potrzebuje więcej czasu, by dostać się do umysłu przeciwnika. Wolverine zauważa, że maszyna, którą zasłania mężczyzna, jest wciąż ładowana energią ze statku. Jej powierzchnia zaczyna emanować dziwnym światłem. Storm postanawia zakończyć ten proces. Rozkazuje wszystkim szybki odwrót. Po chwili błyskawica rozświetla niebo i dosięga celu. Rozerwany na pół pojazd rozbija się o ziemię, płosząc wszystkich robotników.

 

X-Men wracają do jego wnętrza, by zbadać tajemnicze urządzenie. Storm stara się ich ponaglić. Nie wiedzą, czy Subject X zginął w eksplozji. Możliwe, że wciąż żyje i potrzebuje pomocy. Cyclops oznajmia, iż nie mają już czasu na to, by troszczyć się o innych. W czasach, gdy ich gatunek stoi na skraju wymarcia, nie ma już miejsca na heroiczne czyny. Ma nadzieję, że przeciwnik wciąż żyje i uda m się wyciągnąć z niego wszystkie informacje. W innym przypadku nie ma zamiaru przejmować się kolejną śmiercią. I nie chce już słuchać o zmianach reguł gry. Świat uległ przeobrażeniu, a oni wszyscy musieli dorosnąć i zweryfikować swe postawy.

 

Wnętrze strąconego statku. Subject X przeklina swych przeciwników. Nigdy nie wyciągną z niego żadnych informacji. Plan został wdrożony w życie. Jednemu z nich uda się osiągnąć cel. Nikt nie może już powstrzymać, a X-Men, mimo że o tym nie wiedzą, są już martwi.

Mężczyzna przykłada obie dłonie do skroni. Jego głowa staje w płomieniach.

Autor: White King

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #26 Astonishing X-Men vol. 3 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.