Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: The Amazing Spider-Man » Secret Invasion: The Amazing Spider-Man #1

Secret Invasion: The Amazing Spider-Man #1

Secret Invasion: The Amazing Spider-Man #1

"Brand New Secret Invasion"

Postacie
Zapowiedź

Nowy Jork pełen Skrullów, a Spider-Mana w nim nie uświadczysz. Wobec tego obowiązki Pajęczaka musi przejąć Jackpot, której przyjdzie walczyć z zielonymi kosmitami, pośród których może być ktoś wyglądający jak Spidey...

Cytat

Vin: "What's the code for a gigantic alien spaceship?"
Policjant z centrali: "That depends. F-F-4-8 if Galactus is sighted, but if it is..."

Streszczenie

Skrull z mocami przeciwników Spider-Mana walczy z Jackpot na dachu samochodu, w którym jadą Dexter Bennett, Betty Brant, Vin Gonzales i Joe Robertson.

Poprzednia noc. Przyczajona pod dachem magazynu Jackpot filmuje rozładunek trefnego, jak sądzi, towaru. Zeskakuje na dół, atakuje pracowników, a po pokonaniu ich zdumiona odkrywa, że w pudłach były tylko odtwarzacze DVD.

Poranek. Vin Gonzales puka do pokoju Petera, lecz nie zastaje go tam [Parker jest w tym czasie z resztą New Avengers w Savage Land - Jaro]. Udaje się następnie do Coffee Bean, gdzie spotyka Carlie, Lily i Harry'ego. Razem z Carlie udają się do pracy na posterunek.

Jackpot czyta artykuł Betty Brant w "The DB", który wyśmiewa jej nocną akcję w magazynie legalnego sprzętu. Wściekła udaje się do redakcji gazety, przyprowadzając ze sobą swoją prawniczkę. Kobiety domagają się widzenia z Dexterem Bennettem. Po drodze do jego biura spotykają jeszcze Betty Brant i wywiązuje się kłótnia. Dołącza się do niej wkrótce naczelny gazety, świeżo po rozmowie z Joe'em Robertsonem, który ma pretensje o umieszczanie jego nazwiska w "The DB", mimo że już tu nie pracuje. Dyskusja robi się coraz ostrzejsza i Bennett każe Betty zadzwonić na policję.

Vin przyjmuje zgłoszenie o awanturze w redakcji "The DB". W tym samym momencie nad miastem pojawiają się statki Skrullów, które są obserwowane również przez znajdujących się w innej dzielnicy Harry'ego i Lily.

Coś uderza z dużą prędkością w budynek gazety, a po chwili pojawia się tam Spider-Man. Zaczyna walczyć z Jackpot i szybko okazuje się, że jest to Skrull podszywający się pod bohatera.

W tym czasie na ulicach Nowego Jorku Harry i Lily próbują znaleźć jakieś schronienie. Niestety, w ciemnej uliczce zostają otoczeni przez dwóch Super-Skrullów.

Jackpot w dalszym ciągu próbuje stawić czoła przeciwnikowi, ten jednak wciąż jest górą. Po chwili zmienia kształt, demonstrując moce różnych przeciwników Spider-Mana. Żąda, by natychmiast sprowadzono tu bohatera, w innym wypadku wszyscy w budynku zginą.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Secret Invasion: The Amazing Spider-Man #1 Secret Invasion: The Amazing Spider-Man #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.