Avalon » Serie komiksowe » Runaways vol. 3 » Runaways vol. 3 #1

Runaways vol. 3 #1

Runaways vol. 3 #1

"Dead Wrong" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Runaways wracają do Los Angeles i próbują się nie wychylać, aby mieć spokój przez jakiś czas, ale grzechy ich rodziców nie pozwolą im na to.

Cytat

Karolina (w centrum handlowym): "Oh the damage I could do in here if I had a credit card."
Nico: "Yeah. I can't even remember the last time I went shopping."
Karolina: "I remember. I bought gum."

Streszczenie

Statek Majesdan, gdzieś w kosmosie, dwa dni temu. Kosmici zmierzają na Ziemię, kierując się śladem energii Karoliny Dean, ale ten zniknął i wydaje się, że dziewczyny nie ma już na planecie. Majesdanie zaczynają się sprzeczać, czy powinni wracać do reszty swoich ocalałych z zagłady planety rodaków, czy lecieć dalej w kierunku Ziemi i ryzykować skończenie się paliwa. Nagle sygnał znów się pojawia w tym samym miejscu i kosmici ruszają w drogę, aby przekazać Karolinie wiadomość zza grobu od siedmiu miliardów Majesdan.

Ziemia. Runaways wracają do Los Angeles po przygodach w Nowym Jorku i przeszłości. Młodzież zastanawia się, gdzie powinni się udać, zdając sobie sprawę, że nie mogą wrócić do poprzedniej kryjówki po tym, jak zostali tam znalezieni przez Iron Mana. Chłopcy zastanawiają się nad rozbiciem obozu poza miastem i poszukaniu czegoś jutro, ale Nico domaga się noclegu w łóżku. W końcu Minoru wpada na pomysł, aby sprawdzić, czy Żaba ma w swojej bazie danych informacje o innych kryjówkach Pride. Victor dowiaduje się z komputera o Domie w Malibu, a Chase mówi, że kiedyś mieszkał tam z rodzicami. Nocą Runaways docierają do budynku od strony plaży. Karolina i Victor wyłączają prąd w domu, aby uniknąć włączenia się alarmów, a Chase i Xavin dostają się do środka. Nagle zostają zaatakowani przez stwory, które Stein identyfikuje jako demony bezpieczeństwa. Jeden z nich porywa Karolinę i leci z nią nad ocean, ale dziewczyna szybko oślepia go wydzielanym przez siebie światłem. Molly i Nico pomagają walczącym z demonami chłopakom, aż w wreszcie Chase wyłącza system bezpieczeństwa. Kiedy przed domem pojawiają się zaalarmowani odgłosami sąsiedzi, Xavin udaje ojca rodziny, która właśnie się wprowadziła i uspokaja ich, że to jego dzieci narobiły hałasu. Podczas sprzątania bałaganu Nico i Karolina rozmawiają, że nie mają pieniędzy, więc Chase, jako jedyny, który skończył osiemnaście lat, będzie musiał znaleźć pracę.

Następnego dnia, Nico, Karolina, Molly i Klara czekają na Chase'a, który postanowił zatrudnić się w stacji radiowej KZIT, gdzie swój program prowadzi jego ulubiony prezenter, Val Rhymin. Stein próbuje zwrócić na siebie uwagę DJ-a, niechcący zakłócając jego program. Kierownik stacji, Bob, strofuje Chase'a, po czym wpada do studia i przerywa audycję Vala mówiąc mu, że nie może nawoływać słuchaczy do obalenia burmistrza. Krzyczy, że jest zwolniony, ale wtedy Rhymin odpowiada, że Bob nie wygląda dobrze, a ten łapie się za serce. Chase tymczasem mówi, że Val jest jego idolem i chce zostać jego asystentem. Ten odpowiada, że powinien spytać się Boba, który właśnie zatacza się na taras i wypada z niego. Widząc to, Rhymin mówi, że Stein zostaje przyjęty. Na dole dziewczyny zauważają spadającego Boba i Klara powoduje wyrośnięcie z podłogi drzew, które łagodzą upadek mężczyzny. Nico proponuje wrócić do domu, ponieważ ktoś mógł widzieć, co się stało.

Później. Dziewczyny opowiadają Xavinowi i Victorowi, co się stało. Wraca Chase, który mówi, że nie widział, dlaczego Bob spadł, ale wydaje mu się, że nikt go nie wypchnął. Nagle Mancha słyszy dziwny hałas, a po chwili dochodzi do eksplozji. Przez wywrę w ścianie wchodzi czworo Majesdan, którzy mówią, że szukają Karoliny Dean.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Runaways vol. 3 #1 Runaways vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.