Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #57

Ultimate Fantastic Four #57

Postacie
Zapowiedź

Ostateczna walka z Siódemką z Salem! Wstrząsająca tajemnica Agathy Harkness! Wściekłość Namora, władcy mórz! I jeszcze więcej!

Cytat

Johnny Storm: "What... what did you... What's happening to me?"
Neuropath: "You're trying to flame on, but your nervous system won't let you. It just keeps storing the charge. The power will build up and up until can't keep it in anymore. Then you'll explode, and we'll multiply. So cool!"

Streszczenie

Pinhead Butts, Oregon, głęboko pod ziemią. Josie Hart jest przekonana, że znalezione przez jej kolegów jaja oznaczają kłopoty, i postanawia spróbować je zamrozić, aby to, co w nich siedzi, się nie wykluło. Rozlega się alarm ostrzegający przed intruzami: to Siódemka z Salem z Johnnym Stormem zbliża się bazy, poradziwszy sobie z olbrzymimi stworami, które stały na straży. Intruzi przedzierają się przez zastawione przez młodych geniuszy pułapki i w końcu docierają do nich samych. Alpha Dog zabiera broń Josie i każe Filamentowi związać ją i jej przyjaciół. Przywódca Siódemki mówi jeńcom, że nie przeżyją tego, co za chwilę się stanie, ale przed śmiercią będą mogli zobaczyć narodziny wielu Hydr.

Budynek Baxtera. Sue Storm i Namor znajdują w hangarze pobitych Reeda Richardsa i Bena Grimma. Od nich dowiadują się, że Agatha Harkness rozdzieliła się w Siódemkę z Salem i porwała Johnny’ego. Zapytana o Namora, Sue wyjaśnia, że uratował ją wcześniej i opowiedział jej o Hydrach, z którymi jego lud walczył dawno temu. W laboratorium Storm i Richards przygotowują związek chemiczny, dzięki któremu sprawią, że substancja, z której składają się Hydry, stanie się mniej stabilna i bardziej podatna na reakcje. Reed mówi dziewczynie, że to miło znów razem pracować, ale ona odpowiada, żeby sobie za wiele nie obiecywał. Stojąc z boku, Namor zastanawia się, co Sue widzi w Richardsie. Ben odpowiada, że naukowcy są bardziej w jej typie niż kryminaliści. O mało nie dochodzi do walki, ale Storm rozdziela Grimma i Namora, mówiąc, że mają teraz robotę do wykonania. Cała czwórka wsiada do pojazdu Atlantydy i zmierza do Oregonu, gdzie według planu Sue mają uwolnić Josie i resztę, zdestabilizować Siódemkę z Salem, a potem uciec. Namor mówi, że zostanie aż do samego końca, ale dziewczyna stwierdza, że wtedy pewnie zginie, a ona tego nie chce. Na miejscu Atlantyda kieruje pojazd do krateru i dalej w głąb Ziemi. Znalazłszy jaja, wysuwa z wehikułu ostrza i zaczyna je niszczyć.

Tymczasem Neuropath manipuluje układem nerwowym Johnny’ego, przez co chłopak nie może wydzielać płomieni i buduje w sobie dużą siłę, która ostatecznie spowoduje jego eksplozję potrzebną do wyklucia się Hydr. Nagle Siódemka zauważa obcy pojazd niszczący jaja i zaczyna je bronić. Szybko zestrzeliwują go, ale z wraku wydostają się Namor i Ben, którzy ruszają do ataku. Reed i Sue uwalniają związek chemiczny, który będzie potrzebował minuty lub dwóch, aby zaczął działać. Richards uwalnia schwytanych członków Think Tanku, a Storm znajduje swojego brata, otacza go polem siłowym i mówi, że może bezpiecznie wypuścić nadmiar energii. Tak się dzieje i Johnny wraz z pozostałymi ruszają do walki z Siódemką. Namor nokautuje Synchrona, po czym zostaje zaatakowany prze Neuropath, ale ratuje go Sue. Johnny roztapia broń Penultimate’a. Ben powala jednym ciosem Alpha Doga, który próbując się podnieść, orientuje się, że zaczyna wydzielać energię. Sue mówi mu, że zmodyfikowała strukturę komórkową Siódemki, po czym nakazuje swoim przyjaciołom uciekać. Dziewczyna pyta się, gdzie jest Reed, na co Namor odpowiada, że miał się z nimi spotkać na powierzchni. Tymczasem Richards podnosi się z ziemi i widzi Siódemkę próbującą opanować wydzielaną przez nich energię, ale nie udaje im się to i dochodzi do eksplozji, która zabija ich oraz niszczy jaja. Jedyne, co zostaje uratowane przed płomieniami, to bańka z pola siłowego, a wewnątrz niej połączeni w pocałunku Reed i Sue.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #57 Ultimate Fantastic Four #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.