Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 3 » Squadron Supreme vol. 3 #2

Squadron Supreme vol. 3 #2

Squadron Supreme vol. 3 #2

"Power To The People!" - part 2: "Another Country Heard From..."

Postacie
Zapowiedź

Wyprawa na Księżyc odmieniła czworo astronautów. Teraz, Nick Fury, Emil Burbank i Arcanna Jones odnaleźli ich i wpadli na trop nowego spisku. Fury lubi konspiracje, ale tylko takie, których sam jest autorem, więc co powie, kiedy nagle pojawia się wielu nowych super-bohaterów, chcących zająć miejsce zaginionego Squadronu Supreme?

Cytat

Nick Fury (zaatakowany przez astronautów): "We came here to help you."
Ted Munn: "We're grateful, but to tell you the truth, choosing between staying in custody or taking off with you seems like changing seats on the Titanic."

Streszczenie

Malibu. Człowiek ubrany w metalową zbroję ratuje z pożaru troje dzieci i ich nianię. Bohaterem jest Tucker Ford, miliarder i właściciel Ford Biochemical, który dorobił się na serii biomedycznych patentów jeszcze podczas studiów.

Pentagon. Pułkownik Tom Blair nie może dodzwonić się do bazy lotniczej w Edwards i podejrzewa, że coś tam się dzieje. Wchodzi do gabinetu, gdzie zaskakuje go obecność mężczyzny ubranego w amerykańską flagę, który przeprasza za spóźnienie i mówi, że jest gotowy do służby.

Eberhardt. Nell Ruggles, korzystając ze swoich nowoodkrytych zdolności, odgrywa się na od dawna dokuczających jej koleżankach. Pozostawia je przyklejone do ściany wydzielaną przez siebie substancją.

Baza lotnicza w Edwards. Podczas, gdy Arcanna Jones z całych sił stara się utrzymywać żołnierzy w stanie snu, Emilowi Burbankowi udaje się złamać zabezpieczenia i uwolnić czterech astronautów ze zbiorników. Ci dowiadują się od Nicka Fury’ego, że przebywali tu prawie trzy tygodnie. Pułkownik chce dowiedzieć się, w jaki sposób przeszli transformację. Peter Boyer opowiada, że na Księżycu znaleźli coś, co wyglądało, jakby było zbudowane z tego samego materiału, co statek, z którego kapsułą ratunkową na ziemię przybył Hyperion. Ted Munn nie chciał zabierać tego na pokład Icarusa 1, ale Jon Mora zadecydował przeciwnie. Po powrocie na Ziemię okazało się, że musieli zostać zainfekowani obcym organizmem, ponieważ ich ciała zaczęły się kolejno zmieniać. Fury mówi, że według zapisów, na rozkaz NSA do jedzenia astronautów dosypano środki usypiające i zamknięto w zbiornikach, aby mieć czas zebrać zespół, który by się nimi zaopiekował tak, jak Squadronem Supreme. Tymczasem Catherine Mora i Ted wymykają się na chwilę. Kobieta mówi, że miała powiedzieć mężowi o ich związku, ale teraz uważa, że to nie jest najlepszy moment. Dodaje, że przemiana Teda w drzewopodobnego stwora nic nie zmienia w kwestii ich uczuć. Słysząc kłótnię Petera i jej męża, który zastanawia się, gdzie się podziała Kathy, kobieta wykorzystuje swoją nową zdolność, dzięki której może być w dwóch miejscach jednocześnie i uspokaja Jona, mówiąc, że była w toalecie. Arcanna ostrzega Fury’ego, że jeżeli chcą uciec z uwolnionymi astronautami, to powinni zrobić to teraz, zanim straci kontrolę na załogą bazy. Nick mówi, że jego plan polega na tym, że wezwał telewizję, która ma przeprowadzić reportaż i ujawnić, co się naprawdę stało. Astronauci jednak mają inne plany i uważają, że lepiej dla nich będzie, jeżeli sami się o siebie zatroszczą. Szybko pokonują Fury’ego, Jones i Burbanka, po czym wydostają się z laboratorium, a potem z bazy. Tymczasem Nick, Emil i Arcanna zostają zatrzymani przez żołnierzy, którzy zdążyli dojść do siebie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 3 #2 Squadron Supreme vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.