Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Origins » Ultimate Origins #3

Ultimate Origins #3

Postacie
Zapowiedź

W odkrywaniu wcześniej nieznanych powiązań między bohaterami Ultimate Marvela tym razem przyjrzymy się pierwszemu spotkaniu Charlesa Xaviera i Erika Lensherra.

Cytat

Carol Danvers (o Obserwatorze): "Now I'm scared that a horde of alien warriors is going to pour out of it or that it's going to melt the gonads of every man on Earth."

Streszczenie

Baza projektu Pegasus, gdzieś w Wyoming. Wendell Vaughn, Carol Danvers i członkowie Fantastycznej Czwórki przyglądają się Obserwatorowi. Reed i Sue nie mają pojęcia, co to jest i do czego służy, ale podejrzewają, że mogą mieć do czynienia z istotą żywą. Kiedy Vaughn mówi, że obiekt jest w posiadaniu projektu od czasów drugiej wojny światowej, naukowcy dochodzą do wniosku, że przedmiot może być jakąś bronią. Danvers postanawia ewakuować bazę. Reed i Sue sugerują, aby zespół ekspertów dokładnie przebadał obiekt. Do Carol podbiega jeden z agentów S.H.I.E.L.D. z ważną wiadomością.

Na całej planecie pojawiają się kolejni Obserwatorzy. Przyglądają się temu, co dzieje się w bazie Ultimates, Triskelionie, szkole profesora Xaviera, Budynku Baxtera, redakcji Daily Bugle, Londynie, Hell’s Kitchen oraz domu Petera Parkera w Queens.

Prowincja Alberta w Kanadzie, baza Weapon X, dwadzieścia siedem lat temu. Młody Erik Lehnsherr, korzystając ze swoich mocy, uwalnia przetrzymywanego to od czasów drugiej wojny światowej Jamesa Howletta. Próbują mu przeszkodzić w tym strażnicy prowadzeni przez matkę Erika, ale on szybko się pozbywa uzbrojonych mężczyzn. Pani Lehnsherr mówi, że eksperymenty na Howletcie miały na celu uzdrowienie jej syna, ale on uważa, że bycie mutantem nie jest chorobą, po czym zadaje kobiecie śmiertelny cios.

San Francisco, osiemnaście lat temu. Charles Xavier prowadzi wykład o literaturze, kiedy nagle słyszy skierowane do siebie myśli pochodzące od mężczyzny, który przed chwilą wszedł na salę. Xavier jest zdziwiony, że nie może dostać się do umysłu nieznajomego, który przedstawia się jako Erik i proponuje mu wspólny obiad po wykładzie. Później. Lehnsherr mówi, że czytał książkę Xaviera i bardzo go poruszyła. Przyznaje, że również jest mutantem i w jakiś sposób zawsze potrafi wyczuć, kiedy inni wykorzystują swoje zdolności, jak wcześniej, kiedy zorientował się, że Charles czyta w myślach swoich studentów. Erik mówi, że to nie jest jego główna moc, co demonstruje, przekształcając kosze na śmieci w metalowe kule. Xavier pyta go, w jaki sposób blokuje jego telepatię, ale Lehnsherr odpowiada, że nie wie i nie robi tego celowo. Wyjawia, że celem jego wizyty jest utworzenie społeczności mutantów, miejsca, gdzie mogliby oni w spokoju żyć i uczyć się panować nad swoimi zdolnościami, tak jak Xavier opisał to w swojej książce. Dodaje, że ma również pomysł, jak to zrealizować.

Szesnaście lat temu, Savage Land. Charles i Erik po raz kolejny przybywają do tej krainy i jak zwykle zachwycają się jej pięknem. Dołączają do reszty Bractwa, a Xavier zastanawia się, czy słusznie postąpili, zupełnie odcinając się zupełnie od reszty ludzkości. Pozostali są przekonani, że aby zbudować nowe społeczeństwo, musieli to zrobić. Lehnsherr wyznaje przyjacielowi coś, czego wcześniej mu nie powiedział. Mówi, że pochodzi z Kanady, w której odkryto pierwszego mutanta. Kiedy zdolności Erika się ujawniły, jego ojciec próbował go zabić, ale kiedy strzelił, ten odruchowo zawrócił kulę i spowodował śmierć strzelającego. Jeszcze tego samego dnia uwolnił Mutanta X, na którym od wielu lat przeprowadzano eksperymenty. Wtedy Lehnsherr zrozumiał, że celem jego życia jest uczynienie wszystkich mutantów wolnymi istotami, choćby pojedynczo. Charles pyta się, czy Howlett dołączy do nich, ale Erik mówi, że przybędzie, jeżeli będzie tego chciał. Wyjaśnia, że, tak jak jego rodzice, reszta świata również nie jest gotowa na nadejście mutantów, więc odizolowanie się było dobrym pomysłem. Lehnsherr prosi Xaviera, aby przekazał mu do jego umysłu obraz szkoły dla mutantów, o której zawsze myślał. Charles robi tak, a Erik szybko konstruuje olbrzymią budowlę. Temu wszystkiemu przygląda się jeden z Obserwatorów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Origins #3 Ultimate Origins #3 Ultimate Origins #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.