Avalon » Serie komiksowe » The Punisher » The Punisher #5

The Punisher #5

The Punisher #5

"Final Solution" Part 2

Postacie
Streszczenie

Dom Alarica. Castle próbuje nie dopuścić, aby gaz zaczął na niego działać. Z rękawiczki robi sobie filtr do nosa.. Dzięki izolowanym butom udaje mu się także uniknąć porażenia prądem. Po chwili cała komora, wykorzystywana do prania mózgów, wypełnia się gazem. Obserwujący wszystko na obrazie z kamery Alaric traci Punishera z oczu. Castle zatyka swoją bluzą przewód z gazem. Odsuwa się i po chwili strzela w niego. Ciśnienie z jakim gaz jest wypuszczany sprawia, że całość działa jak mały ładunek - eksplodując. W ścianie pomieszczenia powstaje wielka dziura przez którą Castle wychodzi. Od razu atakuje go Jigsaw. Wytrąca Frankowi broń z ręki i okłada go pięściami. Pod ich wpływem Punisher pada na ziemię. Obserwujący to fałszywi Punisherowie mają świetną zabawę. Po chwili Jigsaw chce zakończyć życie Castle'a i łapie za broń. Punisher wyciąga ukryty w bucie nóż i wbija go w nogę Russo. Jigsaw pociąga za spust, ale chybia. Frank szybko przewraca przeciwnika i zabiera mu broń. W dzikim szale okłada nią Jigsawa. Obserwujący wszystko Punisherowie nie reagują. Frank w końcu przestaje bić Russo, nie zabija go jednak. Zbiry rzucają broń i uciekają, nie mają ochoty na konfrontację z prawdziwym Punisherem.

 

Obserwujący wszystko na ekranach monitorów Alaric wścieka się. Każe stojącym przy nim dwóm zbirom zabić Punishera, ci jednak idą w ślady kolegów i uciekają. Alaric został sam, nie ma zamiaru się jednak poddać. Łapie za karabin i staje przy drzwiach. Widząc cień nadchodzącego Punishera atakuje i uderza Franka kolbą w brzuch, następnie szybko poprawia ciosem w głowę. Gdy Castle pada Alaric wierząc, że zabił swojego przeciwnika odrzuca broń i ucieka. Biegnie do swojego pokoju i zaczyna się pakować. Nagle w drzwiach pomieszczenia staje "pogromca". Celuje on do Alarica. Za plecami Castle'a pojawia się pies, korzystając z okazji Alaric wyciąga broń i mierzy do Punishera. Frank ma dylemat jeśli strzeli do psa mężczyzna zdąży go zabić, jeśli strzeli do właściciela jego pies go zaatakuje. Castle znajduje trzecie wyjście. Strzela do Alarica i kolbą pistoletu powala szarżującego psa. Następnie podchodzi do kulącego się ze strachu mężczyzny, nie zabija go jednak, każe mu za to zacząć dzwonić do dziennikarzy. Ma im opowiedzieć o The Trust. Ten boi się, że ci go zabiją, Castle odpowiada, ze jeśli tego nie zrobi on go zabije. Frank zostawia Alarica i wychodzi. Wie, że mężczyzna boi się go bardziej niż The Trust i wykona telefony. Do idącego Castle'a przyłącza się pies.

 

Castle kieruje się do wyjścia. Przed wejściowymi drzwiami czeka na niego uzbrojony Tony. Castle przekonuje go jednak ,że niekończąca się zemsta jest bezsensowna. Mężczyzna odpuszcza. Punisher wychodzi na dwór. Widzi to Angela. Kobieta siedząc w aucie jedzie wprost na Castle'a. Chce go zabić. Frank strzela w samochód, Angela traci panowanie nad kierownicą. Uderza w barierkę i zawisa nad skrajem mostu. W każdej chwili auto może spaść do wody. Castle mija ją bez słowa, nie reagując na jej rozpaczliwe wołanie o pomoc. Wraz z psem wraca do siebie.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.