Avalon » Serie komiksowe » The Punisher » The Punisher #4

The Punisher #4

The Punisher #4

"Final Solution" Part 1

Postacie
Streszczenie

Manhatan. Castle przeżył postrzał Angeli. Kula zadrasnęła jego czaszkę. Dzięki temu z daleka mógł wydawać się martwy. Teraz Punisher biegnie po dachach budynków zmierzając w stronę domu asystenta naczelnika więzienia na Wyspie Rykera. Castle chce dostać naczelnika, tenbowiem należy do organizacji The Trust. I o ile cele organizacji są dla Franka zrozumiałe - walka z przestępczością, to metody pozostawiają wiele do życzenia. Zbyt wielu niewinnych ludzi zginęło.

 

Punisher wpada do domu asystenta przez okno. Gospodarz jednak leży martwy na ziemi. Nad jego ciałem stoi jeszcze zabójca - mężczyzna w stroju Punishera. Frank strzela do niego, lecz chybia. Zbir ucieka. Castle nie goni go, nie próbuje też ratować asystenta. Wśród akt szuka teczki Alarica, nie znajduje jej więc sięga po tę naczelnika.

 

Dom naczelnika jest zaledwie dwie przecznice dalej. Castle biegnie tam, Na miejscu znów zastaje bandziora przebranego za Punishera. Tylko tym razem jego ofiara, naczelnik, żyje. Punisher zabija swojego naśladowcę, nasłanego przez Alarica., następnie kieruje uwagę na niedoszłą ofiarę. Ma do naczelnika kilka pytań. Przede wszystkim chce wiedzieć dlaczego zbiry są ubrane tak jak on. Naczelnik tłumaczy mu, że Alaric od początku chciał mieć oddział zabójców, Castle miał im przewodzić. Frank ma kolejne pytanie - chce wiedzieć gdzie jest Alaric. Naczelnik każe mu wziąć jego notes adresowy z szuflady. Gdy Punisher się odwraca mężczyzna sięga po broń. Przykłada ją sobie do głowy i pociąga za spust bowiem nie chce trafić do swojego więzienia.

 

Nagle do pokoju wpada patrol policji. Policjanci aresztują Franka i pakują go do radiowozu. Podczas jazdy Castle próbuje opowiedzieć policjantom o The Trust, nagle samochód zostaje ostrzelany. Ginie jeden z funkcjonariuszy. Drugi wraz ze skutym Punisherem chowa się przed ogniem za kubłem na śmieci. Odpowiedzialnymi za ostrzelanie radiowozu okazują się być zbiry przebrane w kostiumy Punishera. Frank przekonuje policjanta, żeby go rozkuł. Obiecuje mu, że po walce znów pozwoli się aresztować. Po chwiliPunisher biegnie do radiowozu po broń. Policjant kurczy się ze strachu za śmietnikiem i wzdryga się słysząc strzelaninę. Ta po chwili cichnie. Wystraszony mężczyzna wychyla się zza osłony i widzi, że Punisher nie dość, że zabił wszystkich uzurpatorów, to jeszcze uciekł.

 

Uciekając Castle biegnie do auta śledzącego go Tony'ego. Wsiada do jego samochodu i grożąc bronią każe mu się zawieść w pewne miejsce.

 

Posiadłość Alarica. Teksas jest wściekły na Alarica bowiem Kingpin wrócił i wciela do swojej organizacji niedobitki gangsterów, których nie zabili fałszywi Punisherowie. Alaric jest jednak przekonany, z jego plan wciąż ma szansę powodzenia - zabiją Kingpina i staną na czele mafii i uczynią z niej narzędzie rozprawiające się z innymi problemami Ameryki. Alaric pokazuje Teksasowi jednego z bandziorów, któremu przy pomocy gazu i elektrowstrząsów piorą mózg, tak by stał się ich Punisherem.

 

Castle jedzie autem z Tony'm. Dojeżdżają do posiadłości Alarica. Jest to zamek nad klifem, jedyne wejście wiedzie przez most. Tuż przed dojazdem Castle ogłusza Masserę i wyrzuca go z auta, które pędzi teraz w kierunku bramy. Strażnicy otwierają ogień i samochód eksploduje w połowie mostu. Franka jednak w nim nie ma. Szybko, korzystając z zamieszania, pnie się po rurach pod mostem i wchodzi do posiadłości. Ogłusza strażnika w stroju Punishera. Nagle podchodzi drugi strażnik. Castle zdążył schować ciało i próbuje przekonać strażnika, że nic się nie stało, ale ten go zna. To Jigsaw. The Trust wyprało mózg i jemu. Russo jest jednym z ich Punisherów. Castle zadaje mu cios, Billy pada na ziemię i przypomina sobie kim jest. Frank ucieka, bowiem nadciągnęło więcej strażników uzbrojonych w karabiny maszynowe.

 

Schowany za drzewem Castle planuje jak dopaść Alrica. Nagle drzewo eksploduje - Jigsaw używa granatnika.

 

Jeden ze strażników informuje Alarica kto ich zaatakował. Teksas mówi, że to jego porażka. Zginie z ręki Punishera, albo The Trust. Alaric wścieka się słysząc, że mężczyzna grozi mu w jego własnym domu i szczuje na niego swojego psa. Następnie podchodzi do Angeli i obejmuje ją na pożegnanie. Każ jej wziąć auto i uciekać.

 

Teksas uciekając przed psem dobiega do helikoptera. Frank widząc to też biegnie w stronę maszynyi udaje mu się złapać za płozę. Dzięki temu dostaje się na dach budynku. Chwilę później helikopter eksploduje, to Alaric detonował, umieszczoną tam wcześniej, bombę.

 

Frank wchodzi do budynku. Szuka Alarica zabijając po drodze fałszywych Punisherów. Jego cel próbuje, przez monitory rozmieszczone w całym domu, przekonać Punishera, że współpracując z organizacją osiągnie więcej niż w pojedynkę. Bezskutecznie.

 

Castle idąc przez korytarz wpada przez klapę w podłodze do pomieszczenia w którym Alaric pierze ludziom mózgi. Mężczyzna mówi, ze skoro Frank nie chce dowodzić jego oddziałem Punisherów dobrowolnie, to może go zmusić. Zaczyna puszczać gaz.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.