Avalon » Serie komiksowe » The Punisher » The Punisher #3

The Punisher #3

The Punisher #3

"Slaughterday"

Postacie
Streszczenie

Wojna gangów na ulicach Nowego Jorku trwa. Wrogi gang zabija ludzi Santiago, ich szefowi udaje się wsiąść do samochodu i uciec. W środku jednak zamiast kierowcy siedzi Castle. Santiago widząc Punishera jest przerażony. Frank chce porozmawiać z gangsterem, bo ten trzyma swoich ludzi w ryzach i nie pozwala im na żadne szaleństwa. Opiekuje się też swoją społecznością. Jak na gangstera jest niemal znośny.

Gang Ejszaka nie rezygnuje z walki. Gangsterzy gonią Santiago swoimi autami. Castle chce utrzymać swojego więźnia przy życiu dlatego rozprawia się z pościgiem. Następnie tłumaczy gangsterowi czego od niego chce - zakończy wojnę gangów. Santiago nie ma wyjścia, to jedyny sposób aby przeżył .Zgadza się na żądania Franka. Castle każe mu przekonać Siciliano, aby ten znów zrobił zebranie głów rodzin.

W domu Angeli Castle rozmyśla o wojnie, którą zaczął, by wybić wszystkich gangsterów. Nie przewidział jednak jak wiele niewinnych ofiar przy tym zginie. Rozmyśla także o współpracy z Santiago, która przyprawia go o mdłości. Frank mówi kobiecie, iż ma dość widoku krwi, jest już nią zmęczony.

Rozmowę Franka i Angeli podsłuchuje Alaric. Jest w towarzystwie przedstawiciela The Trust. Mężczyzna, Teksas, nie jest zadowolony z postępów pracy Alarica nad Punisherem. Ten jednak broni się mówiąc, że mają Angelę pracującą nad Frankiem, dodaje także, że wysadził auto Punishera dzięki czemu uzależnił go od siebie.

Angela namawia Franka na przyłączenie się do The Trust. "Pogromca" obiecuje rozważyć pomysł. Nagle dostrzega obserwującego apartament mężczyznę. Szybko wykrada się z domu i rozbijając szybę w aucie wyciąga obserwatora. Jest nim Tony. Frank rozpoznaje go. Massera mówi, że chce zemsty, poczeka z nią jednak, aż Castle skończy swoją wendetę, bowiem również nienawidzi ludzi, których ma zabić Punisher. Frank puszcza go wolno.

Gangster, Ejszak, odbiera telefon od Siciliano. mężczyzna nie chce jednak udać się na spotkanie głów rodzin, bo ma w pamięci to, co stało się ostatnio. W tym czasie do pokoju, przez okno, zakrada się Frank. Przystawia mężczyźnie pistolet do głowy i każe mu zgodzić się na spotkanie. Ejszak potulnie robi to, co Punisher mu każe. Na odchodnym Frank wypytuje go o niejakiego Coriandera. Ejszak nie ma jednak o nim zbyt wielu informacji. Mężczyzna pojawił się niedawno i po miesiącu przejął jedną z dzielnic.

Cafe San Juan. Punisher przychodzi na umówione spotkanie, wchodzi pewnie frontowymi drzwiami, jednak zatrzymują go ochroniarze Santiago. Każą mu udowodnić, że jest tym, za kogo się podaje.

Santiago czekający na Franka słyszy dziwne odgłosy walki dobiegające z holu na którym stoją ochroniarze. Do pokoju wchodzi Punisher, mężczyzna odbiera telefon od Siciliano i zgadza się na spotkanie, nagle słyszy, ze ktoś zabił jego rozmówcę. Okazuje się także, że to nie Punisher jest w jego biurze. Jakiś mężczyzna ma taki sam strój. Strzela on do Santiago mówiąc, że przysyła pozdrowienia od Coriandera.

Castle wpada do pokoju i zabija fałszywego Punishera. Dla Santiago jest za późno na pomoc. Gangster umiera. Castle wychodzi z kawiarni i rozmyśla, że, gdy zabije Coriandera wojna prawdziwie się skończy.

Biuro Coriandera. Mężczyzna ma więcej zbirów przebranych w stroje Punishera. Każe im ćwiczyć strzelanie, spodziewa się bowiem, ze ci będą w końcu walczyć z prawdziwym "pogromcą".

Marcus wchodzi do biura. Castle czeka już tam na niego. Chce wiedzieć jak w ciągu dwóch miesięcy Coriander stał się poważnym gangsterem. Marcus mówi Frankowi, że jest po jego stronie. Prze tydzień udało mu się zadać potężniejszy cios mafii, niż Frankowi przez miesiące. Mężczyzna dodaje także, że jeśli go zabije Kingpin powróci i znów obejmie dowództwo, bo nie zostanie nikt, kto mógłby mu się przeciwstawić. Castle chce jednak zakończenia wojny, ma zamiar zabić mężczyznę. Coriander łapie za stojącą nieopodal lampę i trafią nią w Franka. Udaje mu się uciec do windy. Rozkazuje swoim ludziom zabić Punishera.

Ludzie Coriandera stają na przeciw Franka. Zastanawiają się, czy są w stanie go pokonać. Odwagi dodaje im ich liczebność - ich jest siedmiu, a Castle jest sam. Rozlegają się strzały.

Hol. Coriander wysiada z windy i dalej ucieka. Drugą windą przyjechał Castle. Widząc go Marcus otwiera ogień, pudłuje. Jego kule trafiają małą dziewczynkę. Widząc to mężczyzna mówi, że tego nie chciał i ze strachu rzuca broń. Zaczyna znów uciekać. Frank goni go. Wbiega za nim do alejki. Tam Marcus siedzi na stercie śmieci Jest załamany zabiciem dziecka. Zaczyna mówić. To Alaric wpadł na pomysł, by postawić go na czele gangu i przejąć władzę w mieście.

Nagle u wylotu alejki pojawia się uzbrojona Angela. Jej pierwsza kula trafia Coriandera, druga Punishera. Kobieta wykrzykuje przy tym, że Frank miał okazję się do nich przyłączyć, nie zrobił tego jest więc bezużyteczny. Po postrzale Castle traci przytomność.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.