Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #126

Iron Man #126

Iron Man #126

"The Hammer Strikes"

Postacie
Streszczenie

Monako. Plaża. Rhodes otoczony jest przez wzburzonych ludzi i policję. Tłumaczy jednemu z funkcjonariuszy, że miała tu miejsce walka, podczas której ktoś go obezwładnił. Gdy się ocknął, napastników ani jego szefa, Starka, już nie było. Policjant nie wierzy Jimowi, że ten zna Starka i zabiera go na komendę.

Stark i Rhodey zostali obezwładnieni przez ludzi Hammera. Jima zostawili na plaży, a Tony trafił przed oblicze ich szefa. Stark chce wiedzieć, co Justin zrobił Iron Manowi. Hammer nie widzi przeszkód. Chce pokazać coś Anthony'emu. Dodaje także, że uważa go za swojego najgroźniejszego biznesowego konkurenta. Stark jest zdziwiony, bowiem nigdy wcześniej nie słyszał o mężczyźnie. Hammer tłumaczy mu, że on woli działać w ten sposób, swoje imperium chowa pod firmami o różnych nazwach. Przy okazji wyjaśnia się powód, dla którego Hammer zabił ambasadora Carnelii - ten po prostu odmówił jego ofercie, przedkładając nad nią ofertę Starka.

Stark i Hammer wchodzą do pomieszczenia pełnego komputerów. Jeden z ludzi Hammera próbuje, bezskutecznie, otworzyć walizkę Starka. Tony ma nadzieję, że zamek oprze się próbom włamania - chowa tam swoją zbroję.

Hammer przedstawia Tony'emu Phillipa Barnetta, naukowca, który wymyślił stojące za nim urządzenie. Pozwala ono na obejście zabezpieczeń zbroi Iron Man i przejęcie nad nią kontroli. Dzięki temu Hammer mógł dokonać zabójstwa ambasadora Carnelii i zdyskredytować Iron Mana. To z kolei doprowadziło do sytuacji, iż jedna z jego firm przejęła kontrakt Starka z Carnelią.

Stark słysząc to postanawia działać. Obezwładnia strażnika i ucieka. Zamierza przeskoczyć mur w ogrodzie i skryć się w lesie. Jednak gdy wdrapuje się na ogrodzenie spostrzega, że cały dom Hammera wraz z ogrodem jest tak naprawdę wielkim statkiem. Tony nie ma gdzie uciec. Hammer każe swoim ludziom zaprowadzić go do jego pokoju.

Nowy Jork. Beth nie może skupić się na swojej pracy. Jej przyjaciółka, Ling, pyta się jej, co jest źródłem jej problemów z koncentracją - Tony, czy Alex. Bethany nie jest sama pewna.

Uwięziony w pokoju Stark chce sobie umilić czas popijając alkohol, jednak barek jest pusty - Hammer wie o jego skłonnościach i chce, żeby Tony pozostał trzeźwy. Strażnik proponuje mu, by napił się wody. Po chwili z pokoju dochodzi dziwny dźwięk. Strażnik wbiega do środka i staje w kałuży, którą rozlał Stark. Po chwili Tony przytyka do wody lampkę i strażnik pada na ziemię, porażony prądem. Anthony wybiega z pokoju i kryje się w ogrodzie. Widzi lądujący helikopter. Wpada na pomysł, aby go przejąć.

Lądowisko. Z helikoptera wychodzą Whiplash, Blizzard i Melter. Hammer wydostał ich z więzienia. Widząc ich, Stark zmienia plan. Zamiast porwania helikoptera, dostaje się do pokoju, do którego zaprowadził go Hammer. Obezwładnia tam strażników i Barnetta. Używając bomb dostarczonych przez Langa niszczy urządzenie, które przejmowało kontrolę nad zbroją.

Słysząc wybuch Hammer ogłasza alarm i wysyła wszystkich swoich super złoczyńców, aby złapali Starka.

Tony spogląda przez okno na zmierzającą w jego stronę małą armię złoczyńców. Szybko zakłada zbroję. Jest gotów do walki.

Autor: redevil

Galeria numeru

Iron Man #126

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.