Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #10

Iron Man vol. 4 #10

Iron Man vol. 4 #10

"Execute Program" - Part 4

Postacie
Cytat

Sal Kennedy (wyjaśniając, że wykona kilka testów na uniwersyteckim sprzęcie, a pacjentem będzie poszukiwany za mordestwo Tony Stark): "This place is a ghost town on sunday(...)"
Tony: "You don't have to do this..."
Sal Kennedy: "You crazy? Viva l'revolucion, baby! I haven't had this much fun since we torched the admin Building in '68."

Streszczenie

Sal Kennedy otwiera piwo i delektując się jego smakiem wychodzi nago na balkon swojego mieszkania. Jak się okazuje, nie jest sam. W kącie siedzi przerażony Tony. Powtarza w kółko, że to on ich zabił...

Po chwili, kiedy Stark pozbywa się zbroi, Sal pyta go, czy naprawdę nic nie pamięta. Ten odpowiada, że nic, oprócz ostatniego zabójstwa. Nie ma nawet wrażenia, że brakuje mu kilkunastu minut w pamięci. Sal przynosi mu śniadanie, ale Tony upuszcza talerz i zrozpaczony kryje twarz w dłoniach.

Helicarrier S.H.I.E.L.D. Fury rozmawia z sekretarzem obrony, informując, że o całej sytuacji wie już Sentry i na pewno rozwiąże ich problem. Dostał pozwolenie na użycie wszystkich środków, byle tylko powstrzymać Starka.

Stark goli się przed lustrem, wymieniając pod nosem wszystkie błędy, jakie uczynił w kreowaniu swojej postaci jako Iron Mana. Po chwili traktuje swoje włosy wodą utlenioną [czyli H2O2, nadtlenek wodoru - Snak3] i już po chwili staje się blondynem. Jego zdaniem wygląda jak idiota. Sal z uśmiechem przyjmuje zmianę wyglądu przyjaciela, ponieważ właśnie to powinien zrobić ktoś poszukiwany. Dodaje, że na pewno pokochają go widzowie T.R.L. [Total Request Live. Program w MTV - Snak3].

Sal i Tony dostają się do uniwersyteckiego rentgena i rozpoczynają serię badań. Pierwszy jest pod wrażeniem mutacji, jakie poczynił podany do ciała przyjaciela Extremis. W końcu dochodzą do sedna, którym jest mózg Starka. Jego część wygląda jak zbudowana jak nanomaszyna. Kennedy przyznaje, że nie jest specjalistą w tej dziedzinie i tylko jedna osoba może im pomóc.

Więzienie w zachodniej Virginii. Kilkadziesiąt kobiet ubranych w jednakowe, żółte uniformy spędza czas na robieniu sztucznych kwiatków. Jedną z nich jest Maya Hansen, aresztowana, kiedy wyszły na jaw jej manipulacje w celu stworzenia super żołnierza poddanego działaniu Extremis [Iron Man vol. 4 06 - Snak3]. Dosiada się do niej czarnoskóra kobieta i szybko staje się jasnym, że nie jest to chęć nawiązania nowej przyjaźni. Maya zignorowała zdjęcie, które chciała jej pokazać dziewczyna. Jak się okazuje, jest na nim jej starszy brat. Najwspanialszy członek rodziny. Był, ponieważ jakiś czas temu został zabity przez ziejącego ogniem psychola [Mallen w Iron Man vol. 4 02 - Snak3], który wszedł w posiadanie super-mocy dzięki Hansen. W następnej chwili Maya zmuszona jest się bronić przed kobietą, która rzuca się na nią i tnie twarz nożem. Starcie trwa sekundy, ponieważ po chwili przeciwniczka zostaje odrzucona jak nic nie ważąca lalka przez stalową, czerwoną dłoń. Na miejscu zjawił się Iron Man.

Później. Sal zszywa twarz Hansen. Wszyscy znajdują się dalej na uniwersytecie. Tony wszczyna kłótnię z Mayą, nie mogąc darować jej tego, że chciała użyć go jako królika doświadczalnego w starciu z Mallenem. Przerywa im transmisja w telewizja informująca o rozpoczęciu Szczytu Pokojowego ochranianego przez S.H.I.E.L.D., na którym zjawili się gościnnie Avengers i Fantastic Four. Zagadką pozostaje nieobecność głównego sponsora – Tony’ego Starka. Sal przedstawia sytuację: oboje, zarówno Tony, jak i Maya, mają przerąbane. W kilka godzin muszą oczyścić swoje imię, w innym przypadku on też zapłaci za to, co teraz robi. Muszą tylko współpracować. Maya zwiesza głowę, mówiąc, że mogą na nią liczyć.

Londyn. Stadion Wembley. Chłopak w kapturze zjawia się na Szczycie Pokojowym. Wyposażony jedynie w dziwny medalion i palmtop. Bez trudu przechodzi przez wykrywacz metalu i udaje się na dalej po pogawędce z ochroniarzem. Jak twierdzi, niecodziennie można zobaczyć, jak tworzy się historia świata...

Maya, Sal i Tony znajdują się przed obrazem mózgu Starka, który widocznie składa się z dwóch części. Jedna część to jednostka odbierająca sygnały. Maya potwierdza, ze nie widziała wcześniej niczego podobnego, ale szkielet według, którego zostało to zbudowane, jest czysto oldschoolowy. Tony potwierdza, ponieważ ma wrażenie, jakby już gdzieś to widział. Sądząc po odczytach znajduje się w jego głowie już od dawna. Rozmieszczenie i budowa ułatwia wyłączenie funkcji mózgu. Aktywowane, przejmuje nad nim kontrolę, umieszczając go w stanie podobnym do znieczulenia, a odkąd Stark stał się częścią zbroi, ta nie może reagować, kiedy ktoś przejmuje kontrolę nad jego mózgiem. Tony jest gotowy na natychmiastowe wycięcie, ale powstrzymuje go Hansen przypominając, że healing factor Extremis działa tylko na ciało, ponieważ do operowania jest mu potrzebny sprawnie działający mózg. Sal mówi, że w tym momencie kończy się praca biologa, a zaczyna inżyniera. O ile dobrze pamięta, to w tej sali znajduje się tylko jeden. Słysząc to, Tony izoluje się od otoczenia, myśląc nad rozwiązaniem problemu. Skoro on jest czymś w rodzaju odbiornika, coś musi być nadajnikiem. Transmisja odbywa się najprawdopodobniej za pomocą bezprzewodowego Internetu, ale nie przez satelitę, ponieważ to łatwo wykryć. Obstawiałby raczej technologię Cellular [systemem telefonii komórkowej drugiej generacji, wykorzystujący TDMA, w którym transmisja danych nie jest ciągła - Snak3]. Według niego pasuje idealnie - dedykowany publicznie. Jeden odbiorca i jeden nadawca. Po chwili poprawia sam siebie: biomagnetyczny odbiorca. W tym momencie wykrzykuje, że ma rozwiązanie, ale ktoś niszczy okna mówiąc, że to on go ma. Sentry przybył na miejsce. Tony nie zastanawiając się wyskakuje z budynku i w locie nakłada zbroję. Chce uciec jak najdalej od zabudowań i ludzi, których mógłby niechcący skrzywdzić, ale Sentry atakuje go i powala jednym ciosem. Po chwili przekazuje informację Nickowi Fury’emu. Cel został zneutralizowany. Iron Man leży w olbrzymim kraterze na ziemi.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.