Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #125

Iron Man #125

Iron Man #125

"The Monaco Prelude"

Postacie
Streszczenie

Nowy Jork. Plac przed budynkami Narodów Zjednoczonych. Iron Man stoi ze spuszczoną głową, jego zbroja zabiła właśnie ambasadora Carnelii. Policjanci chcą go aresztować, ale ten tłumaczy im, że zbroja wystrzeliła sama. Tony domyśla się, że ktoś przejął nad nią kontrolę. Policjanci dają wiarę słowom Avengera, dodają, że jednak będą chcieli zabrać zbroję jako dowód.

Słysząc to, Beth nie może uwierzyć, że policja puszcza osobę, która na oczach setek gości zabiła człowieka. Policjant tłumaczy jej, że tak naprawdę nie są w stanie aresztować Iron Mana, poza tym jego instynkt podpowiada mu, iż Avenger nie kłamie.

Stark, nie zatrzymywany przez nikogo, odchodzi ze spuszczoną głową.

Godzinę później. Ratusz. Burmistrz Koch tłumaczy Starkowi, że obiecał ambasadzie Carnelii, że zostanie przeprowadzone dogłębne śledztwo w sprawie zabójstwa ich ambasadora. Tony rozumie powagę sytuacji, przyniósł nawet zbroję Iron Mana, aby przekazać ją policji. Wymontował z niej jednak część obwodów - na wszelki wypadek.

Beth znów wścieka się. Nie rozumie, jak wszyscy mogą wierzyć Iron Manowi. Stark dodatkowo zaręcza za niego, dodaje też, że ma dość gadaniny Bethany, która, jak mówi, wynika z frustracji, że ochraniany przez nią mężczyzna nie żyje. Tony i Beth mierzą się wzrokiem, żadne nie odpuszcza.

Następny dzień. Ranek. Stark wchodzi do biura. Jest nieogolony i ma to samo ubranie, co na spotkaniu w ratuszu. Opryskliwie żąda od sekretarki, pani Arbogast, która wyczuwa w jego oddechu alkohol, plan dnia i wchodzi do gabinetu. Tam nalewa sobie drinka i daje upust złości wymierzonej przeciw swojemu alter ego - Iron Manowi.

Avengers Mansion. Captain informuje członków Avengers - Falcona, Beasta, Ms. Marvel, Visiona i Wasp, że w związku z zaistniałą sytuacją Iron Man raczej nie będzie pełnił roli ich dowódcy, dlatego on sam obejmie dowodzenie grupą. Wszystko słyszy stojący w drzwiach Tony. Wie, że Captain robi to, co musi. Uważa też, że Steve będzie świetnym dowódcą.

Stark prosi Rogersa o rozmowę na osobności na sali gimnastycznej. Tłumaczy mu, że skoro został bez swojego ochroniarza, Iron Mana, przyda mu się kilka lekcji samoobrony. Reszta popołudnia upływa mężczyznom na ćwiczeniach. Tony jest pojętnym uczniem.

Wieczór. Stark, jadąc autem, rozmyśla, że jedynym sposobem na udowodnienie niewinności Iron Mana jest złapanie prawdziwego winowajcy. Jedyny ślad jaki ma, to słowa Whiplasha wspominającego niejakiego Hammera. Stark zajeżdża pod laboratorium należące do niego. Przyjechał porozmawiać ze Scottem Langiem. Wypytuje mężczyznę o zabezpieczenia więzienia na Wyspie Rykera. Lang domyśla się, że Tony chce się tam włamać i prosi go, żeby pozwolił na to jemu. Mężczyzna wciąż jest wdzięczny Starkowi, że zatrudnił go, byłego skazańca.

Wieczór. Wyspa Rykera. W celi, przed Whiplashem pojawia się nagle Ant-Man. Bohater chce wiedzieć wszystko o niejakim Hammerze.

Następny ranek. Lang przychodzi do biura Starka z informacjami. Tony dziękuje przyjacielowi i udaje się na lotnisko. W walizce ma zbroję, ale póki nie dowie się, kto ją kontroluje, nie zamierza jej zakładać. Stark wchodzi do samolotu i ze zdziwieniem widzi za sterami Rhodesa. Cieszy się na widok przyjaciela. Po chwili wprowadza go w tajniki planu, jaki przygotował.

Celem lotu jest Monako. Rhodey cieszy się na myśl o czekającym ich zadaniu, Stark umila sobie lot, popijając alkohol.

Monako. Whiplash powiedział Langowi, że Hammer ma willę nieopodal miasta. Tony próbuje ustalić, gdzie ona dokładnie się znajduje.

Sklep Hammera. Kierownik, Grenouille, dzwoni do Hammera, informując go o pojawieniu się Starka i Rhodesa. Chce się nimi zająć, jego szef daje mu na to pozwolenie. Tony i Jim wchodzą do sklepu. Kierownik wzywa uzbrojonych, ubranych w zielone mundury i maski, strażników. Rhodes szybko zwala na nich wielką szafę, Stark dzięki lekcji od Kapitana radzi sobie, walcząc wręcz. Lecz przeciwników jest zbyt wielu i mężczyźni salwują się ucieczką wprost przez wystawowe okno. Grenouille informuje Hammera o ucieczce Starka i Rhodesa, ten jest na to przygotowany.

Tony i Jim uciekają autem. Samochód bohaterów zjeżdża na plażę, na nieszczęście tuż pod nos oddziału żołnierzy Hammera.

Autor: redevil

Galeria numeru

Iron Man #125

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.