Avalon » Serie komiksowe » New Thunderbolts » New Thunderbolts #13

New Thunderbolts #13

New Thunderbolts #13

"Ditch"

Postacie
Cytat

Joystick, patrząc na pokonaną Doctor Spectrum: "That's it? What happened?"

Radioactive Man: "The prism seems to have... turned off."

Joystick: "Can I hit her anyway?"

Songbird: "No. Okay, maybe just once..."

Streszczenie

Dzisiejszy ranek. Członkowie Komisji do Spraw Aktywności Nadludzi [w skrócie CSA - Gil] oglądają zapis video z wieży Starka. Jessica Drew próbuje się skontaktować z Cagem. Mówi, że zostali zaskoczeni i zaatakowani przez kogoś, po kim się tego nie spodziewali.

Poprzedniego dnia, Manhattan. Thunderbolts walczą na ulicach z Doctor Spectrum i chociaż mają przewagę liczebną, jej konstrukcje z solidnego światła sprawiają im liczne problemy. Songbird rozkazuje rozproszyć jej uwagę, więc Joystick rozwala najbliższą rurę, z której bucha para wodna. Spectrum blokuje strumień pary, ale w tym momencie zostaje trafiona przez Atlasa, a cios wbija ją w budynek. Melissa zarzuca Genisowi, że nie włączył się do walki, a chociaż on twierdzi, że skupiał się, by dobrać właściwą częstotliwość fali przeciwko konstrukcjom przeciwniczki, ona uważa, że czekał na kamery telewizyjne. Doctor Spectrum atakuje z zaskoczenia i rozbija soniczne skrzydła Songbird, więc Photon musi ratować ją przed upadkiem, a przeciwniczka zrywa się do ucieczki. Chen Lu próbuje ją zatrzymać, ale odkrywa, że jego promieniowanie nie ma żadnego efektu. Speed Demon stwierdza, że wcale go to nie dziwi, bo dobrze zna naturę kryształu, który daje jej moce. Okazuje się, że zna je nawet lepiej niż sama Spectrum, która postanawia go uwięzić, by poznać prawdę o krysztale, który pewnego dnia po prostu się do niej przyczepił. Niespodziewanie, kryształ przestaje działać i Doctor Spectrum spada na ulicę, ale przed śmiercią ratuje ją Songbird.

Gdy walka dobiega końca, a policjanci aresztują Spectrum, do Melissy podchodzi Brie Larmer z wiadomości i wypytuje, co się stało z Blizzardem i MACH IV. Songbird wyjaśnia, że Abe został ranny i wraca do zdrowia, a Blizzard pracuje nad udoskonaleniem kombinezonu - obaj wkrótce wrócą do akcji. Reportaż ogląda Jenkins, który jednocześnie naprawia swoją zbroję i stwierdza, że Mel świetnie sobie radzi.

W siedzibie CSA trwa narada. Gyrich i Riordan są zaniepokojeni rosnącą popularnością Thunderbolts i opracowali plan przywołania ich do porządku, ale nie podoba się on Carol Danvers, która współpracuje z nimi jako łącznik z Avengers. Riordan zauważa, że w obecnej sytuacji nowi Avengers również są potencjalnym zagrożeniem, a Komisja nie może sobie pozwolić na utratę kontroli nad najbardziej wpływowymi grupami. Carol wie już, że pożałuje tego, ale zgadza się polecieć do Nowego Jorku.

Wieczorem Dallas Riordan pojawia się w siedzibie Thunderbolts, by w rozmowie z Melissą oświadczyć, że rząd chce, aby Thunderbolts zaatakowali nowych Avengers. Songbird jest początkowo zaskoczona, ale szybko zgaduje, że rząd nie chce pozwolić na samodzielne działanie grupy, której nie może kontrolować. Starcie ma zostać zaaranżowane na odludziu, aby ograniczyć ryzyko przypadkowych ofiar i pod żadnym pozorem telewizja nie może się o tym dowiedzieć. Dallas przerywa, wyczuwając obecność Erika [efekt Axe działa, serio - Gil], a gdy pyta, czego chce, on zaczyna wspominać to, co ich łączyło i stwierdza, że zespolenie z nią w jedną istotę było najlepszym, co go w życiu spotkało. Ona przypomina mu, dlaczego odeszła, gdy się rozdzielili, ale chce wiedzieć, czy specjalnie odebrał jej pozostałą cząstkę energii, która pozwalała jej chodzić. Josten zaprzecza i zapewnia, że zrobiłby wszystko, by to cofnąć, a nawet pracuje nad tym z Radioactive Manem. Ona stwierdza tylko, że byłaby wdzięczna, a tymczasem prosi, żeby uważał na siebie, bo nadludzkie zdolności mu nie służą. Widząc jak się żegnają, Joystick stwierdza, że miłość to jedyna gra, w której nie można wygrać, więc trzyma się od niej z daleka.

Późnym wieczorem plan zostaje wprowadzony w życie. Avengers otrzymują nagłe wezwanie o pomoc i natychmiast opuszczają swoją siedzibę, podczas gdy niepostrzeżenie zbliża się do niej MACH IV, testujący poprawioną zbroję. Przypadkowo dostaje się w zasięg odrzutu Quinjeta i wpada w turbulencje, ale zostaje pochwycony w sieć, która ratuje go od upadku. Nie należy ona jednak do Spider-Mana, jak by się spodziewał, lecz do Fixera, który zauważa, że Abe znowu potrzebuje jego fachowej ręki i stwierdza, że jest chętny do współpracy, ale ma swoją cenę.

Avengers docierają do miejsca wezwania w New Jersey i odkrywają, że tajemniczym zagrożeniem jest Red Ronin, który pojawił się przy brzegu. Robot jest nieruchomy, a Sentry uważa, że coś jest z nim nie tak, zaś gdy zbliżają się, olbrzym znika nagle w błysku światła. Zbroja Iron Mana trąbi na alarm, więc ogłasza odwrót, ale jest już za późno, bo Quinjet zostaje rozbity pięścią Atlasa. Erik łapie część spadających bohaterów, a do akcji wkraczają pozostali Thunderbolts, starając się nie dopuścić do przegrupowania przeciwników. Songbird atakuje Kapitana, a gdy on przypomina, że kiedyś starała się o członkostwo w Avengers stwierdza, że lepiej jej bez tego, bo przynajmniej nie zginęła jak Hawkeye. Spider-Man rozpoznaje Speed Demona i rzuca się w pościg za nim. Atlas chwyta Cage'a i przypomina, jak kiedyś walczyli o prawo do pseudonimu Power Man. Wtedy Luke wygrał, ale teraz będzie miał utrudnione zadanie, bo aby wrócić do walki, będzie musiał najpierw dopłynąć do brzegu z odległości wielu mil, gdzie zostaje wyrzucony. Iron Man i Radioactive Man stają do pojedynku, który również nie jest dla nich nowością. Co innego spotkanie Photona z Sentrym, bo obaj panowie praktycznie się nie znają. Przy kolejnej wymianie ciosów, Melissa stwierdza, że nie chcą tego robić, ale muszą walczyć i zwyciężyć.

Tymczasem, Joystick wypełnia drugą część planu i włamuje się do wieży Starka. Jest zawiedziona, że nie trafiła na zabójcze roboty albo zaawansowane systemy obronne. Wrażenie mija, gdy w ciemności wpada na Spider-Woman.

W siedzibie CSA pojawia się sam wiceprezydent, by dopilnować realizacji planu. Carol Danvers wciąż protestuje, ale słyszy, że póki nie ma ofiar, ma siedzieć cicho. Natomiast jeśli chodzi o realizację drugiej, trudniejszej części planu, sprowadzono do tego człowieka, który wie o Avengers więcej, niż ktokolwiek w CSA, bo był z nimi od początku. Henry Pym zapewnia, że wszystko jest już gotowe.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Thunderbolts #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.