Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #291

Iron Man #291

Iron Man #291

"Judgment Day"

Postacie
Cytat

Jim Rhodes (do Starka): "Shut up and listen. You got jerkin' people around down to a science -- and I'm sick to death of it. I've had it with cleaning up your messes -- and bein' your kid sidekick. Get yourself a new sucker. I'm through bein' your War Machine."

Streszczenie

Los Angeles, nieopodal siedziby Stark Enterprises. Iron Man sterowany na odległość przez Tony'ego Starka toczy zaciekłą walkę z robotami bojowymi i czołgiem.

Mieszkanie Rhodesa. Grupa robotów bojowych wdziera się do środka, szukając Jima. Ten ucieka na dach. Żałuje, że rzucając robotę w Stark Enterprises zostawił też tam swoją zbroję.

Iron Man znajduje się w krzyżowym ogniu. Gdyby Tony znajdował się wewnątrz zbroi, zabiłoby go to. Choć podłączony do jej systemów na odległość, nawet teraz odczuwa ogromny ból. Jeśli to dalej potrwa, sprzężenie zwrotne może go zabić. Pora, by zmienić strategię. Iron Man wskakuje na czołg, przebija się do obwodów i podłącza się do jego systemu operacyjnego. Ma chwilowe problemy z przystosowaniem się do niego, ale w końcu udaje mu się wyłączyć i czołg, i roboty bojowe. Przy okazji dowiaduje się, że celem ataku jest Rhodey. Zbroja Iron Mana jest już bardzo mocno uszkodzona, ale Tony obiecuje sobie, iż zrobi, co tylko możliwe, by uratować swojego przyjaciela.

Rhodes ucieka przed robotami. Przy pomocy metalowego pręta przeskakuje na dach sąsiedniego budynku. Maszyny podążają za nim i prawie go doganiają. Na szczęście nadlatuje Iron Man, który strąca je z dachu. Następnie podaje Jimowi walizkę z jego pancerzem, po czym bezsilnie pada, pozbawiony resztek mocy. Rhodey zakłada pancerz w samą porę, by udaremnić ponowny atak robotów. War Machine radzi sobie z nimi z łatwością. Teraz pora, by porozmawiał ze Starkiem osobiście.

Stark Enterprises. Dr Sondheim ostro krytykuje postępowanie Tony'ego. Niewiele brakło, by ta eskapada go zabiła. Rozmowę przerywa im pojawienie się War Machine'a niosącego na plecach uszkodzoną zbroję Iron Mana. Jim rzuca ją na podłogę, by następnie zdjąć również swój pancerz. Ma dość manipulacji Starka i nie chce być już jego pomocnikiem. Będzie on musiał znaleźć sobie innego frajera do wykonywania brudnej roboty. Tony zatrzymuje Jima przyznając, że źle postąpił. By jego "śmierć" wypadła wiarygodnie, musiał zataić przed nim prawdę. Gdyby jednak mógł cofnąć czas, wolałby zaryzykować życie, niż ich przyjaźń. Jego zdaniem Rhodey jeśli chce, może zniknąć z jego życia, ale powinien zachować zbroję War Machine'a i dalej działać jako bohater. W odpowiedzi na to Rhodes rzuca przekleństwem i wychodzi. Za drzwiami wpada na dr Sondheim, która zastanawia się, czy z nim wszystko w porządku. Wściekły Jim zaczyna skarżyć się na Starka, ale przerywa w pół zdania. Przeklina i przyznaje, że Tony ma rację.

Mieszkanie Rhodesa. Rhodey przygląda się hełmowi zbroi. Następnie sięga po telefon i prosi centralę, by połączyła go z siedzibą Avengers West Coast.

Tony leżący bezwładnie na łóżku rozważa ostatnie wydarzenia. Nie jest zadowolony, ale będzie musiał sobie jakoś poradzić z obecną sytuacją. Nawet tego nie zauważając, zaciska pięść. W tym momencie do pomieszczenia wchodzi dr Sondheim. Jest zaskoczona i uradowana, że Starkowi udało się już tak wcześnie częściowo pokonać paraliż. Tony ogłasza, iż najwyższa pora ogłosić światu jego powrót.

Autor: Don David

Galeria numeru

Iron Man #291

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.