Avalon » Serie komiksowe » Iron Man: The Inevitable » Iron Man: The Inevitable #6

Iron Man: The Inevitable #6

Iron Man: The Inevitable #6

Book Six: "Best of the Rest"

Postacie
Cytat

Spymaster (po strzeleniu do Iron Mana): "I gotta say, hon... Sex has got nothing on this -- better than I ever expected."
Greta: "Hmmf."
Iron Man: "You're rushing things, 'Spymaster' -- I like to be romanced."

Streszczenie

Spymaster mówi Iron Manowi, że maski paradoksalnie pozwalają im na szczerość, po czym strzela do niego. Bohater szybko wraca do walki, lecz po chwili zostaje zaatakowany przez trzy samonaprowadzające rakiety. Wylatuje z budynku i radzi sobie z zagrożeniem, po czym wraca, zaczynając zyskiwać przewagę nad Spymasterem. Okłada go pięściami, co przez kamerę obserwuje Greta. Niespodziewanie w dom Abbottów uderza promień jasnego światła. Pojawia się tuż przed żoną Spymastera i rozrywa ją na strzępy.

Iron Man kontynuuje obijanie Abbotta, wściekły, że traci czas przez jego mrzonki na temat relacji bohater-przestępca. Ich walkę przerywa pojawienie się Living Lasera, który korzystając ze swoich zwiększonych umiejętności uszkadza zbroję Starka, po czym zaczyna go ścigać. W trakcie tej pogoni domem Abbottów wstrząsa potężna eksplozja. Na gruzach posiadłości Living Laser staje naprzeciw Iron Mana i pewny wygranej oznajmia, że zawsze chciał być tym, który go złamie. Bohater milczy, atakując Parksa promieniem repulsora. Ten traci kontrolę nad swoim laserowym ciałem i zostaje wchłonięty przez zbroję Iron Mana, który odlatuje do swojego laboratorium. Wszystko z ukrycia obserwuje Sinclair Abbott.

W laboratorium Iron Man przenosi Parksa ze swojej zbroi do specjalnie zaprojektowanego więzienia. Później, już bez zbroi, przegląda akta swoich ostatnich przeciwników. Tylko Living Laser został schwytany, miejsca przebywania Ghosta i Spymastera pozostają nieznane. Do biura Tony'ego wchodzi Jarvis, pytając, czy wszystko w porządku. Stark stwierdza, iż wydawało mu się, że może zostawić wreszcie za sobą niektóre rzeczy z przeszłości. Jednak Maggie Dillon nie myliła się, gdy mówiła mu, że z nie wszystkim da się tak zrobić. Teraz Tony żałuje, że nie może już jej powiedzieć, iż miała rację.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Iron Man: The Inevitable #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.