Avalon » Serie komiksowe » The Punisher » The Punisher #2

The Punisher #2

The Punisher #2

"Back to the War"

Postacie
Streszczenie

Manhatan. Punisher wspina się po ścianie budynku należącego do Wilsona Fiska. Frank wie, że pod płaszczykiem biznesmena kryje się władca podziemnego świata, Kingpin. Castle w końcu wdrapuje się na najwyższe piętro i wpada do apartamentu. Zauważa Kingpina na fotelu. Podchodzi do niego i trąca go, ale ten martwy spada na podłogę. To jednak nie Fisk. Dodatkowo ciało spoczywało na bombie, która teraz uaktywniła się. Castle dostrzega ją, domyśla się, że była to pułapka i ucieka. Wyskakuje za balustradę, a piętro bloku eksploduje. Castle z duża trudnością, spadając, zaczepia hak od linki o balkon i spowalnia upadek na wysokości czwartego piętra. Odbija się o ścianę i spada na ziemię, na stos śmieci. Twarde lądowanie sprawia, że nie ma siły wstać. Pod alejkę w którą spadł podjeżdża auto i wychodzi z niego kobieta. Punisher myśląc, że są to ludzie Fiska i próbuje wstać, zamiast tego jednak mdleje.

Castle odzyskuje przytomność. Jest w jakimś mieszkaniu. ktoś zostawił mu jego broń i Frank szybko po nią sięga słysząc kroki. Do pokoju, niosąc śniadanie, wchodzi kobieta. Przedstawia się jako Angela. Tłumaczy Frankowi, że zaopiekowała się nim po jego upadku. Obiecuje mu dalszą pomoc, przedstawia siebie jako córkę, której ojciec i bracia zginęli zabici prze mafię, bo nie płacił za ochronę. Po chwilowej nieufności do kobiety Castle odkłada pistolet, a Angela rozbiera się i wchodzi do łóżka.

Później. Punisher wstaje z łóżka i ubiera się w swój strój. Rozmyśla, że dziś omal nie zginął, musi więc znaleźć inny sposób na walkę, taki który zapewni mu sukces. Po chwili sięga po telefon i dzwoni na numer podany przez naczelnika. Telefon odbiera jego kontakt w "The Trust" niejaki Alaric, mężczyzna gratuluje Frankowi zabójstwa Kingpina, o którym przeczytał w gazecie. Castle słysząc, że Alaric nie ma pojęcia, że w wybuchu nie zginął prawdziwy Fisk rozłącza się. Punisher domyśla się, że Kingpin chce, żeby ludzie myśleli, że nie żyje. Castle postanawia zrobić z tego użytek. Dzwoni do dziennikarza Bena Uricha i przedstawiając się mówi mu, że zabił Kingpina. Dzięki temu mafiozi uwierzą, że to naprawdę się stało i zaczną walczyć, między sobą, o władzę zaoszczędzają pracy Punisherowi.

Mafiozo Goerge Ovani wychodzi przed dom po poranną gazetę. Widzi nagłówek informujący o śmierci Kingpina. Uśmiecha się na tę wiadomość, w głowie świta mu myśl, że mógłby zastąpić Fiska. Nie ma jednak szans wcielić planu w życie bowiem ktoś z domu strzela mu w plecy.

Śmierć spotyka również innych mafiozów którym zaczyna śnić się scheda po Kingpinie.

Charlie Siciliano widząc w wiadomościach informacje o coraz to nowych zgonach szefów mafii postanawia zwołać zebranie, aby pokojowo ustalić prawo do spadku po Fisku.

Castle w furgonetce przed domem Siciliano podsłuchuje jego plan dotyczący spotkania szefów grup gangsterskich. Frank nie wie, że sam jest celem obserwacji Tony'ego, który chce pomścić śmierć swojego ojca.

Później. Szefowie głów rodzin zdołali się zebrać. Siciliano apeluje o pokój. Uzbrojony Frank przysłuchuje się temu, postanawia jednak nie zabijać przestępców, bo wie, że zostaną zastąpieni przez innych. Chce być skuteczny i zamierza uderzyć w struktury grup.

Nagle mafiozi padają od kul. Atakuje ich mafijny zabójca Nolo Contendre. Punisher rusza za nim w pogoń. Ta jednak kończy się w wagonie metra, gdzie Nolo otwiera ogień do Punishera i trafia cywilów. Wściekły Castle rozprawia się z zabójcą, który ginie zgnieciony pomiędzy wagonami metra.

Frank wraca do wozu zaparkowanego pod domem Siciliano. Rozmyśla, że popełnił taktyczny błąd - wojna gangów rozprzestrzeniła się i przez to cierpią cywile. Chce powstrzymać wojnę. Gdy podchodzi do auta te eksploduje. Punisherowi nic się nie stało, jednak w aucie były wszystkie jego bronie i wyposażenie. Frank zmuszony jest prosić o pomoc "The Trust". Odbierający telefon Alaric jest w towarzystwie Angeli. Każe spojrzeć Frankowi na wybuch auta, jak na znak, który pokazuje, że dane jest im pracować razem.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.